دانلود کتاب آموزش گام به گام TIA Portal - زیمنس


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب آموزش گام به گام TIA Portal - زیمنس و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب آموزش گام به گام TIA Portal - زیمنس

کتاب آموزش گام به گام TIA Portal - زیمنس تالیف وحید عبدی و مجید کاظمی به عنوان یکی از گزینه‌هایی علمی است که خلا مربوط به پورتال اتوماسیون یکپارچه را برطرف نموده و با تکیه بر این کتاب می‌توان بهره‌وری و کارایی هر سیستم و صنعت را افزایش و بهبود داد.

TIA Portal جدیدترین نرم‌افزار ارائه شده توسط شرکت زیمنس جهت برنامه نویسی PLC‌های شرکت زیمنس و طراحی صفحات گرافیکی است. به بیان دیگر جایگزینی کاربردی برای نرم‌افزار SIMATIC Manager S7 و Win cc است. نرم‌افزار TIA Portal گرافیکی‌تر و کاربر پسند‌تر شده است. لزوم یادگیری این نرم‌افزار برای مهندسین برق و کارشناسان صنعت اتوماسیون بسیار لازم و ضروری است.

پیشرفت و ترقی مربوط به یک فضا، زمان و جغرافیای خاصی نیست، بلکه انسان در هر موقعیتی و هر زمانی می‌تواند با تکیه بر دانش و تجربیات آموخته و نیز استفاده از فکر و خلاقیت خود خلاها و کمبودهای علمی مربوط به هر حوزه‌ای را شناسایی نموده و در جهت رفع آن روش، تجهیزات را اختراع و ارائه نماید. بستر‌سازی برای رفع این خلا، نیاز به نوشته‌هایی دارد که محقق بتواند در ابتدا به آن‌ها پرداخته و دانش و تجربیاتی را بدست آورد. معرفی و نشر این نوشته‌ها نیز در قوانین مربوط به آثار، به ناشران سپرده می‌شود.

کنترل و نظارت بر تمامی فعالیت‌های صنعتی بدون استفاده از تکنولوژی، غیر ممکن است. بدون تردید PLC مهمترین و پرکاربردترین وسیله اتوماسیون در صنایع مدرن امروزی است. در ماشین‌ها و خطوط تولید جدید، کمتر موردی را می‌توان یافت که از کنترل کننده‌های منطقی قابل برنامه ریزی استفاده نشده باشد. در حقیقت این وسیله بسیار قابل انعطاف که خود یک کنترل کننده کامل است به عنوان قطعه‌ای برنامه‌پذیر در صنایع گوناگون، کاربرد وسیعی یافته است به گونه‌ای که با پیشرفت تکنولوژی و حضور اتوماسیون در عرصه صنعت در طراحی کنترل کننده‌ها و مدارهای فرمان خطوط تولید و فرآیندهای صنعتی، استفاده از مدارهای فرمان قدیمی منسوخ گردیده و در اکثر مراکز صنعتی از کنترل کننده‌های منطقی قابل برنامه‌ریزی استفاده می‌گردد.

با استفاده از کتاب آموزش گام به گام TIA Portal - زیمنس، می‌توانید بهره‌وری و کارایی خود را افزایش دهید. مجموعه حاضر حاصل تلاش و تجربه سالیان نویسندگان در صنعت اتوماسیون است که بصورت گام به گام با رویکرد پروژه محور یک مثال کاربردی ساده را جلو برده و در هر مرحله پیچیدگی بیشتر پیدا می‌نماید.

پروژه‌ای که به عنوان مثال مطرح شده، در هر فصل جزئیات بیشتری به آن اضافه می‌شود و تکمیل‌تر می‌گردد. به عبارت دیگر با یک پروژه‌ی ساده که در آن فقط از فانکشن‌های ابتدائی TIA Portal استفاده شده است کار را آغاز، و گام به گام آن را با استفاده از توابع پیچیده‌تر گسترش می‌دهیم. فصل‌هائی که برای شروع کار در نظر گرفته شده‌اند دارای مثال‌های ساده و توضیحات اضافی به منظور زمینه‌سازی برنامه‌نویسی و به تصویر کشیدن در پنل HMI هستند.

 ۳۲۵ صفحه، ۱۳ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-600-459-234-5 

چاپ ۱۳۹۶: ۴۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۲۰۰۰ ت - 4.49€
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

سخن ناشر
پیشگفتار مؤلفین
1: مقدمه
1.1 ملزومات نصب و استفاده از TIA PORTAL
1.2 بررسی اجمالی کتاب
2: معرفی و تنظیمات اولیه نرم‌افزار
2.1 بررسی اجمالی TIA PORTAL
2.2 سیستم مهندسی TIA PORTAL
2.3 مدیریت اطلاعات
2.4 حالت‌های نمایش در PORTAL TIA
2.5 پروژه‌های مثال
3: مثال ساده
3.1 چکیده
3.2 ایجاد پروژه (CREATE PROJECT)
3.3 اضافه کردن PLC و پیکربندی آن
3.4 ایجاد برنامه
3.5 تست برنامه
3.6 ایجاد کردن اسکرین در HMI
3.7 تست صفحه نمایش HMI
4: مثال تکمیل شده
4.1 چکیده
4.2 ایجاد تگ در جدول تگ‌های PLC
4.3 تست و بررسی برنامه
4.4 گسترش اسکرین‌های (صفحات) HMI
4.5 شبیه‌سازی صفحه‌ی HMI ایجاد شده
5: مثال تکمیل شده با کنترلر PID
5.1 کاربرد PID کنترل
5.2 تنظیمات بلاک سازماندهی (OB) برای کنترلر PID
5.3 ایجاد TECHNOLOGICAL OBJECT در کنترلر PID
5.4 بارگذاری بلاک شبیه سازی
5.5 پیکربندی کنترلر PID
5.6 کنترل اتاقک حرارت
5.7 بکارگیری دمای مقایسه شده به عنوان شرط برنامه‌ی کنترل
5.8 تنظیمات صفحه‌ی HMI
5.9 فعال نمودن PID CONTROLLER در وضعیت آنلاین
6: مثال تکمیل شده دارای حرکت
6.1 ایجاد حرکت(MOTION) در آبجکت‌ها
6.2 روش وارد نمودن یک TECHNOLOGICAL OBJECT از نوع "AXIS"
6.3 پیکربندی TECHNOLOGICAL OBJECT" AXIS"
6.4 فعال کردن محور(AXIS)
6.5 حرکت محور کانوایر دوم
6.6 تکمیل کردن صفحه HMI
6.7 شبیه‌سازی صفحه‌ی HMI
6.8 استفاده از فانکشن عیب‌یابی (DIAGNOSTICS)
7: دستورات تکمیلی HMI
7.1 چکیده
منابع و مراجع

راهنمای دانلود کتاب آموزش گام به گام TIA Portal - زیمنس

برای دانلود کتاب آموزش گام به گام TIA Portal - زیمنس و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  آموزش گام به گام TIA Portal - زیمنس
نوید حاجیزاده
۱۳۹۸/۳/۱۱
ضعیف، آموزش در سطح بسیار پایین و مقدماتی، اصلا توصیه نمیکنم، آموزش در حدیه که اگر یکی چند روز با نرم افزار کار کنه خودشم میتونه در این سطح کار کنه، البته این رو هم بگم که برای کسی که اصلا از پی ال سی چیزی ندونه خوبه
Reza Zamani
۱۳۹۷/۱/۱۲
سلام بچه‌ها کتاب رو بخرم
آیا مطالبش مفیده؟؟؟
ایوب همایونی
۱۳۹۸/۳/۳۰
کتابها خوبه ولی چون بعد از خرید نمیتونی انتقال به هارد کامپیوتر بدی یا پرینت ازش بگیری بدرد نمیخوره من این فایل را خریدم چرا قفل داره وقتی که بانک جنسی خریداری میشه بهتره که کامل تحویل مشتری بشه
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱۸)