معرفی و دانلود PDF کتاب آناتومی و فیزیولوژی انسان: ویژه دانشجویان رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی

عکس جلد کتاب آناتومی و فیزیولوژی انسان: ویژه دانشجویان رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی
قیمت:
۴۹۰۰۰ تومان - 8.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب آناتومی و فیزیولوژی انسان: ویژه دانشجویان رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب آناتومی و فیزیولوژی انسان: ویژه دانشجویان رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب آناتومی و فیزیولوژی انسان: ویژه دانشجویان رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی

کتاب آناتومی و فیزیولوژی انسان: ویژه دانشجویان رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی نوشتۀ مهدی قیطاسی، زهرا علیکایی و زهرا فتح‌اللهی، به بررسی فیزیولوژی و کالبدشناسی بدن انسان می‌پردازد و کارکرد و وظایف هر یک از دستگاه‌های داخلی را شرح می‌دهد.

درباره کتاب آناتومی و فیزیولوژی انسان:

مطالعه و شناخت ساختمان بدن انسان و اندام‌های گوناگون تشکیل‌دهنده آن و موقعیت قرارگیری آن‌ها نسبت به یکدیگر را آناتومی می‌گویند. برای بررسی بخش‌های مختلف بدن انسان، شیوۀ دیگری نیز وجود دارد که وضعیت تشریحی یک قسمت از بدن را مطالعه و ارزیابی می‌کند که در اصطلاح آن را کالبدشناسی موضعی نامیده‌اند.

امروزه پیشرفت و توسعۀ چشمگیر علوم مختلف از دید کسی پنهان نیست. در دنیای امروز حرکت، کار و ورزش بخشی از فعالیت‌های روزانه به شمار می‌روند. یکی از عوامل بسیار تأثیرگذار در پیشرفت و بهبود علم تربیت بدنی و ورزش، درک و شناخت بهتر بدن و نحوۀ عمل آن است. برای به نهایت رساندن توانایی انجام مهارت و برای کاهش نتایج نامطلوب نیاز است تا بدن انسان به طور کامل مورد بررسی قرار بگیرد.

یکی از علوم مختلف ورزش که توجه متخصصان و محققان را جلب کرده، علم شناخت اعضا و دستگاه‌های گوناگون بدن یا همان علم تشریح آناتومی است. از طرف دیگر سعی در جهت اجرای هدف مهم تربیت بدنی و ورزش که همان تأمین سلامت در جامعه است، توجه به این دانش را بیشتر آشکار می‌کند.

آشنایی دانشجویان، ورزشکاران، مربیان و متخصصان علوم ورزشی با این دانش از یک طرف آگاهی از چگونگی آموزش و یادگیری صحیح مهارت‌های ورزشی را در پی دارد و از طرف دیگر باعث پیشگیری از روی دادن صدمات و آسیب‌های ورزشی می‌شود.

آناتومی و فیزیولوژی به عنوان پایه و اساس علوم مرتبط با انسان و به ویژه حرکت، ورزش و تربیت بدنی است. دانشجویان این حوزه و رشته باید با شناخت کافی از ساختار و عملکرد بدن انسان قادر به تحلیل حرکات حین فعالیت‌های جسمانی ورزشکاران و غیر ورزشکاران باشند تا بتوانند خدمات مناسب و مرتبط با تندرستی و سلامت را در حوزه‌های پیشگیری، آموزش و بهبود شرایط زندگی افراد ارائه نمایند.

کتاب آناتومی و فیزیولوژی انسان برای چه کسانی مناسب است؟

این کتاب برای دانشجویان رشته‌های تربیت بدنی و علوم ورزشی بسیار سودمند و مفید است.

در بخشی از کتاب آناتومی و فیزیولوژی انسان می‌خوانیم:

اسکلت انسان، مجموعه‌ای از قطعات استخوانی سخت و متصل به یکدیگر است که زیر ساخت حرکت انسان را فراهم می‌کند. استخوان، 14 درصد وزن بدن انسان را تشکیل می‌دهد. اگرچه به نظر می‌رسد که استخوان بافتی بی‌جان است؛ ولی در حقیقت یک بافت بسیار فعال است و مانند هر بافت زنده‌ای نیاز به تغذیه، اکسیژن، گرما و فشار دارد. این عناصر، استخوان را قادر به رشد و تولید سلول‌های خونی می‌کند. گفتنی است دو مادۀ اصلی که در ساختار اسکلتی وجود دارند: املاح معدنی و فیبرهای کلاژنی هستند. نمک‌های کلسیمی به صورت صفحات پهن و نازکی بوده که روی خطوط فیبرهای کلاژن را می‌پوشانند. کلاژن موجب استحکام و ارتجاع استخوان شده و نمک‌های کلسیمی نیز آن را در برابر فشار محکم و مقاوم می‌کنند.

سلول استخوانی را استئوسیت می‌نامند. استخوان در دوران قبل از تولد، به شکل غضروف شفافی به نام هیالین است. این نمونه از غضروف برای مدتی به سرعت رشد می‌کند و سپس تغییرات زیادی در آن به وجود می‌آید. این تغییرات به این صورت است که استئوبلاست (سلول‌های استخوان‌ساز) باعث رسوب کلسیم در مادۀ بنیادین آلی می‌شوند. با رسوب کلسیم، بافت‌های غضروفی از مرکز کم‌کم شروع به تجزیه می‌کنند و بافت‌های استخوانی جای آن را می‌گیرند، به این ترتیب استخوان شکل می‌گیرد. به این عمل، استخوان‌سازی می‌گویند.

فهرست مطالب کتاب

فصل 1: آشنایی با مبانی آناتومی و فیزیولوژی انسان
فصل 2: سلول
فصل 3: دستگاه اسکلتی
فصل 4: مفصل
فصل 5: دستگاه عضلانی
فصل 6: دستگاه عصبی
فصل 7: دستگاه قلب - عروق
فصل 8: دستگاه تنفس
فصل 9: دستگاه غدد درون‌ریز
فصل 10: دستگاه گوارش
فصل 11: دستگاه ادراری
منابع و مآخذ

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب آناتومی و فیزیولوژی انسان: ویژه دانشجویان رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی
نویسنده، ،
ناشر چاپیانتشارات حتمی
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات۱۵۳
زبانفارسی
شابک978-600-355-432-0
موضوع کتابتخصص‌های پزشکی، کتاب‌های دانشگاهی
قیمت نسخه الکترونیک
۴۹۰۰۰ ت - 8.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب آناتومی و فیزیولوژی انسان: ویژه دانشجویان رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی

Ali Hashemi
۱۴۰۱/۱/۲
کاربردی و عالی بود 👌
davood rahimi
۱۴۰۰/۱۲/۱۵
بسیار ساده و خلاصه و کاربردی
آرام ابراهیمی
۱۴۰۰/۱۱/۲۸
کتاب خیلی خوب و مفیدی بود. ممنون
وحید عباسی
۱۴۰۰/۷/۱
عالی بود و کاربردی پ قابل استفاده
موسی سواری
۱۴۰۰/۴/۱۹
این کتاب سرچ ندارد
وحید خالوندی
۱۴۰۰/۴/۱۵
سرچ نداشت متاسفانه
مشاهده همه نظرات ۶

راهنمای مطالعه کتاب آناتومی و فیزیولوژی انسان: ویژه دانشجویان رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی

برای دریافت کتاب آناتومی و فیزیولوژی انسان: ویژه دانشجویان رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.