دانلود کتاب آناتومی و فیزیولوژی بسکتبال: ویژه سطح 3 دوره مربیگری بسکتبال نوجوانان و جوانان

  • از: مهدی روستایی، سیده فریده هادوی
  • ناشر: انتشارات حتمی
  • ۰ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب آناتومی و فیزیولوژی بسکتبال: ویژه سطح 3 دوره مربیگری بسکتبال نوجوانان و جوانان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب آناتومی و فیزیولوژی بسکتبال: ویژه سطح 3 دوره مربیگری بسکتبال نوجوانان و جوانان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب آناتومی و فیزیولوژی بسکتبال: ویژه سطح 3 دوره مربیگری بسکتبال نوجوانان و جوانان

کتاب آناتومی و فیزیولوژی بسکتبال: ویژه سطح 3 دوره مربیگری بسکتبال نوجوانان و جوانان نوشتۀ مهدی روستایی و سیده فریده هادوی، به جنبه‌های فیزیولوژیکی این رشتۀ ورزشی می‌پردازد و چگونگی آناتومی مطلوب برای بازیکنان این ورزش را شرح می‌دهد.

دربارۀ کتاب آناتومی و فیزیولوژی بسکتبال:

در خصوص اهمیت فیزیولوژی در بسکتبال باید به این نکته توجه کرد که مربیان بسکتبال بدون اطلاع از شیوۀ عملکرد دستگاه عضلانی، دستگاه قلب و عروق، مسیرهای انرژی و... نمی‌توانند در مسیر پیشرفت گام بردارند. به این دلیل که، زمانی بازیکنان ما پیشرفت خواهند کرد که تمام دستگاه‌ها و سیستم‌های انرژی آن‌ها به صورت یکپارچه رشد کنند.

بنابراین مربیان بسکتبال زمانی می‌توانند نقش مؤثری داشته باشند که دانش نسبی خود را در فیزیولوژی ورزشی افزایش دهند و به اصولی دست یابند که برای کنترل پیشرفت بدنی ورزشکارانشان ضروری است.

پیشرفت روزافزون علوم ورزشی در جهان و گسترش ورزش قهرمانی و حرفه‌ای باعث شده ورزش به عنوان پدیده‌ای اقتصادی، فرهنگی و صنعتی در جوامع مطرح شود. ورزش به عنوان یکی از پایه‌های اصلی سلامت جامعه محدوده فعالیت خود را از حوزه سلامت به سایر حوزه‌های کلیدی و زیربنایی جوامع باز کرده و بر این اساس به یکی از شاخصه‌های توسعه‌یافتگی تبدیل شده است.

در این میان آموزش به عنوان اصلی‌ترین رکن پیشرفت ورزش در جوامع، مهم‌ترین نقش را در توسعه سایر ابعاد نیز ایفا می‌کند و مجموعه تلاش‌های صورت گرفته در مسیر توسعه بسکتبال نیز بخش عمده‌ای از این راه است.

امروزه رشد و تکامل فزاینده امر ورزش به طور اعم و بازی زیبای بسکتبال بالاخص در ابعاد قهرمانی و حرفه‌ای و لزوم همگانی شدن آن در سراسر جهان، استفاده علمی در کتب آموزشی را الزام‌آور کرده است.

ورزش دانشگاهی بسکتبال، از رشته‌های ورزشی‌ای به شمار می‌رود که موفقیت در آن نه فقط تحت تأثیر نحوۀ اجرای فنون فردی و گروهی است، بلکه به عوامل مختلف علمی بستگی دارد.

کتاب آناتومی و فیزیولوژی بسکتبال برای چه کسانی مناسب است؟

کتاب حاضر برای کسانی که به این ورزش می‌پردازند و افرادی که قصد دارند دوره مربیگری بسکتبال و به‌ویژه سطح 3 دوره مربیگری نوجوانان و جوانان را طی کنند، بسیار سودمند و مفید است.

در بخشی از کتاب آناتومی و فیزیولوژی بسکتبال می‌خوانیم:

حرکت دادن بدن یا بخشی از آن در بسکتبال، مستلزم هماهنگی‌های بسیار پیچیدۀ اعصاب و عضلات اسکلتی است که در کسری از ثانیه انجام می‌شوند. برای تکرار انقباض‌های عضلانی مثل پرش‌های متوالی در بسکتبال، این رویدادها می‌توانند بر اساس مدت زمان فعالیت ورزشی در چند ثانیه، چند دقیقه و حتی بیش از یک ساعت تکرار شوند. همچنین بسیار ضروری است تا بعضی از انقباض‌های عضلانی به شکلی دقیق و با ظرافت هر چه تمام‌تر کنترل شوند؛ برای مثال، بازیکنان گارد رأس باید بتوانند در کمترین زمان ممکن با انجام دادن یک فریب، بازیکن مدافع را از پیش روی خود بردارند. درحالی‌که برخی از انقباض‌ها تا حد امکان باید قوی و نیرومند انجام شوند؛ برای مثال، بازیکن فوروارد باید بتواند با پرش‌های پر توان خود، به ریباند تیم خود کمک کند.

انجام دادن بعضی از حرکت‌ها مثل انقباض عضلات هنگام راه رفتن، ایستادن و نفس کشیدن به فکر کردن نیازی ندارند. سایر حرکت‌هایی که به شکل ارادی انجام می‌شوند، مثل پرتاپ توپ، پاس دادن و ریباند، به تلاش هوشیارانه‌ای نیاز دارند. بدیهی است که مغز انسان بسته به نوع حرکت‌های مورد نیاز، باید کنش اعصاب و عضلات اسکلتی را به روش‌های گوناگون سازماندهی کند؛ بنابراین هدف از این بخش، شناسایی اهمیت تعامل‌های میان اعصاب و عضلات اسکلتی، توصیف انواع انقباض عضلۀ اسکلتی و معرفی ویژگی‌های تارهای عضلانی است.

 ۷۸ صفحه، ۱۵ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-600-355-345-3 

چاپ ۱۳۹۸: ۱۹۹۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۵۰۰۰ ت - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

فصل 1: مقدماتی بر فیزیولوژی بسکتبال
فصل 2: آناتومی بازیکنان بسکتبال
فصل 3: دستگاه عصبی - عضلانی
فصل 4: متابولیسم و کنترل هورمونی
فصل 5: دستگاه قلب و عروق
فصل 6: فیزیولوژی ورزشی کودکان و نوجوانان
 

راهنمای دانلود کتاب آناتومی و فیزیولوژی بسکتبال: ویژه سطح 3 دوره مربیگری بسکتبال نوجوانان و جوانان

برای دانلود کتاب آناتومی و فیزیولوژی بسکتبال: ویژه سطح 3 دوره مربیگری بسکتبال نوجوانان و جوانان و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  آناتومی و فیزیولوژی بسکتبال: ویژه سطح 3 دوره مربیگری بسکتبال نوجوانان و جوانان