دانلود کتاب آهوان


افزودن به کتابخانه

برای دانلود قانونی کتاب آهوان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب آهوان

کتاب آهوان نوشته فریبرز یدالهی حکایتی است که در شهر سمنان و پیرامون آن اتفاق می‌افتد. دو عاشقانه داستان با هم در آمیخته‌اند و عدم قطعیت و تفاوت‌های دو نسل را بیان می‌کنند.

یدالهی در این داستان فضا و مکان را در می‌نوردد و از یک مکان به مکان دیگر و از زمانی به زمان دیگر می‌رود ولی نه با تکلف و بصورت تصنعی، بلکه خودجوش؛ نه بدان مقدار که خواننده در درک موضوع دچار سختی گردد بلکه به آن میزان که هوشیار بماند.

بی شک می‌توان گفت آنچه که در این اثر مشهود است، بی نقاب و بی دروغ بودن آن است. نه مجیز کسی است و نه برای چیزی، خود جوش است، سیال است و روان، جوشیده از چشمه جان؛ رها از هر قید و بند، متعهد است به معنای صدق در بیان احساس و اندیشه، نه برگرفته از چیزیست و نه وامدار کسی، میراث‌دار تاریخ و فرهنگی‌ست کهن، چرا که منتج از تنفس در هوای شهری است به قدمت تاریخ و سرزمینی زرخیز.

در قسمتی از کتاب آهوان می‌خوانیم:

بودن در طبیعت و نغمه‌ی باد و مرغان گوشش را دقیق کرده بود. پیربابا راست می‌گفت که این هنر، از طبیت برآمده است و هرکه صدای طبیعت را می‌فهمد به رموز الهی آشناتر است. در تنهایی بیابان چه همدمی داری؟ جز آوازی بخوانی و نی بزنی تا که گوسفندان را به دور خود جمع کنی و نیایش کنی تا طبیعت مهربان تر گردد و زمین بخشنده تر، تا روزی فراخ تر رسد مگر اهل خانه بهتر بیاسایند. پیر بابا می‌گفت عشق است که موجب می‌شود خودت را کنار گذاری. چون ساز، چه نی چه سه تار، اگر از درون تهی نگردد آوای خوش ندارد، آن صدایی بر دل می‌نشیند که از دیگری گویند. از خود تهی گردد. 

 ۱۳۵ صفحه، ۳۲۸ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-7599-82-5 

چاپ ۱۳۹۶: ۸۵۰۰ ت قیمت الکترونیکی: رایگان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
افزودن به کتابخانه

راهنمای دانلود کتاب آهوان

برای دانلود کتاب آهوان و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  آهوان

نظرات کتاب آهوان

مریم قربانی
۱۳۹۶/۹/۳۰
فکر میکردم کتاب خوبی باشه ولی نبود. 😔
نمیدونم چرا نویسنده‌های ایرانی فکر میکنن داستان تا وقتی جالبه که راجع به رنجها و مشکلات شخصیت‌های داستان باشه؟وقتی به جاهای خوب داستان میرسن، دیگه بقیه شو خودمون باید حدس بزنیم!یه بارم فقط از خوشبختی‌ها بنویسید ما خودمون بدبختیها رو حدس میزنیم.
و در مورد پایان قصه هم... میشه نتیجه گرفت که همه چی به پول ختم میشه، حتی اگه داستان باشه!😔😔😔
Shaghayegh Sohrabi
۱۳۹۸/۹/۱۳
داستان خوب و جالبی بود فقط کاش نویسنده انقد زیاد توضیحات اضافه نمیداد تا راحت در داستان غرق شد. این چندمین کتاب که از این نویسنده میخونم کتاباشون عالیه فقط در همگی صحبت پیرامون دنیا و... زیاده و باعث میشه رمان کمی خسته کننده بشود. در ضمن پایان داستانها غمگین هست کاش همه رمانها انقد تلخ نباشد.
کاربر M
۱۳۹۶/۹/۱۶
توصیفات صحنه و خیال و ذهن کاراکترها جالب بود
ولی در مجموع داستان ارزش انسانی را منتقل نکرد.
شخصیت اول ذهن و زندگی آشفته‌ای داشت که به ساحل آرامش نرسید و سرگرم داشته‌های دنیایی شد.
ان شالله آثار داستانی در راستای تعالی روحی و درک مفاهیم عمیق انسانی باشد.
ممنون از کتابراه
مشاهد همه نظرات (۳۴)