دانلود کتاب اتحاد شگفت انگیز کیهان و سرچشمه آن در مهبانگ


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب اتحاد شگفت انگیز کیهان و سرچشمه آن در مهبانگ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب اتحاد شگفت انگیز کیهان و سرچشمه آن در مهبانگ

ادوارد وان دن هیوول در کتاب اتحاد شگفت انگیز کیهان و سرچشمه آن در مهبانگ، به دور از روابط ریاضی و با شیوه‌ای کاملاً توصیفی به شرح موضوعاتی مانند کشف ساختار کهکشان راه شیری، فاصله تا ستارگان، آغاز جهان با مهبانگ، حیات هوشمند در جهان، شکنج‌ها در تابش زمینه‌ی ریز موج کیهانی و ... می‌پردازد.

دانشمندان در قرن هجدهم متوجه شدند ستاره‌ها در منظومه‌های دوتایی، بر اساس همان قوانین گرانش و حرکتی به دور هم می‌چرخند که آیزاک نیوتون یک قرن پیش آن را برای منظومه شمسی کشف کرده بود. بدین ترتیب معلوم شد که این قوانین، نه تنها بر روی زمین و برای حرکت سیارات معتبر است، بلکه به همان اندازه برای ستاره‌هایی که صدها سال نوری از ما دورند، به کار می‌آید.

سپس در یک و نیم قرن گذشته و به دنبال تجزیه طیف ستاره‌ها و کهکشان‌های دور، دانشمندان دریافتند که تمام ستارگان و کهکشان‌ها، دقیقاً از همان عناصر شیمیایی ساخته شده‌اند که در زمین وجود دارد، از سبک‌ترین آن‌ها هیدروژن تا سنگین‌ترینشان که اورانیوم است. این کشف نشان می‌دهد که رفتار ماده و تابش در سرتاسر جهان، دقیقا یکسان است و اینکه قوانین نسبیت و مکانیک کوانتومی که به وسیله اینشتین و دانشمندان پس از وی کشف شده، در تمام جهان اعتبار دارد.

ادوارد وان دن هیوول را بیشتر بشناسیم:

یکی از پیشگامان اخترفیزیک ادوارد وان دن هیوول (Edward Van den Heuvel) است که با هنرنمایی تمام توانسته بدون روابط ریاضی، شما را با مفاهیم پایه کیهان‌شناسی آشنا کند.

شما با خواندن کتاب اتحاد شگفت انگیز کیهان و سرچشمه آن در مهبانگ (The Amazing Unity of the Universe : And Its Origin in the Big Bang) به اعماق فضا سفر می‌کنید و با انتها و ابتدای کیهان آشنا می‌شوید.

در بخشی از کتاب اتحاد شگفت انگیز کیهان و سرچشمه آن در مهبانگ می‌خوانیم:

از زمان کپرنیک می‌دانیم که زمین در مرکز منظومه شمسی نیست: سیارۀ ما هیچ جایگاه ویژه مرکزی ندارد، و یکی از هشت سیاره‌ای است که به دور خورشید می‌چرخد. از این رو، یک نکته عجیب در مدل‌های کهکشان راه شیری، متعلق به هرشل و کاپتاین آن بود که خورشید ما در مرکز قرار داشت و بنابراین جایگاهی بسیار ویژه را به خود اختصاص میداد. بدین ترتیب، ما دوباره جایگاهی بسیار ویژه، در جهان می‌یافتیم. فرض هرشل و کاپتاین بر این بود که فضای بین ستارگان کاملا خالی است و از این رو کاملا شفاف می‌باشد. بنابراین نور ستارگان در حالی به ما می‌رسد که دچار هیچ کاهشی ناشی از جذب و پخش به وسیله اتم‌ها، مولکول‌ها و ذرات غبار بین ستاره‌ای نشده است.

اما، درست در همان روزهایی که کاپتاین مدل قطعی خود را ارائه کرد، برخی ستاره شناسان نسبت به این فرض که فضای بین ستارگان کاملا شفاف است، دچار تردید شده بودند، در جاهای بسیاری بر روی عکس‌های راه شیری، قسمت‌های تیره به چشم می‌خورد.

 ۳۸۳ صفحه، ۱۷ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-622-7129-37-3 

چاپ ۱۳۹۹: ۸۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۲۰۰۰۰ ت - 6.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

فصل 1: جهان غریب آن
فصل 2: خانواده‌ی خورشید: منظومه شمسی
فصل 3: فاصله تا ستارگان
فصل 4: کشف ساختار کهکشان راه شیری
فصل 5: ترکیب شیمیایی خورشید و ستارگان
فصل 6: کهکشان‌های دیگر و کشف انبساط جهان
فصل 7: گرانش بر اساس دیدگاه گالیله، نیوتون، اینشتین و ماخ
فصل 8: اینشتین، دوسیته، فریدمن، لومتر و تحول جهان
فصل 9: آغاز جهان با مهبانگ
فصل 10: منشأ ماده در جهان
فصل 11: ما از گرد و غبار ستارگان ساخته شده‌ایم؛ مقیاس‌های زمانی جهان و حیات
فصل 12: جهان به چه صورت است: باز، بسته یا تخت؟ مسئله افق، مسئله تختی و تورم
فصل 13: ماده تاریک و انرژی تاریک: جهان شگفت‌انگیز ما
فصل 14: شکنج‌ها در تابش زمینه‌ی ریز موج کیهانی
فصل 15: زمان
فصل 16: از جهان واحد تا چند جهانی
فصل 17: حیات هوشمند در جهان
فصل 18: سخن آخر
پیوست الف: برخی داده‌های منظومه شمسی
پیوست ب: ساختار اتم، و مدل استاندارد ذرات بنیادی و نیروها
پیوست ج: پارامترهای جهان
پیوست د: قوانین تابش پلانک، وین و استفان - بولتزمن
پیوست ه: معادلات طول جینز و جرم جینز
نمایه نام اشخاص
نمایه موضوعی
نمونه‌ای از مکاتبات با مولف

راهنمای دانلود کتاب اتحاد شگفت انگیز کیهان و سرچشمه آن در مهبانگ

برای دانلود کتاب اتحاد شگفت انگیز کیهان و سرچشمه آن در مهبانگ و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  اتحاد شگفت انگیز کیهان و سرچشمه آن در مهبانگ
کیهان شناسی، کتاب کیهان شناسی، نظریه های کیهان شناسی، تاریخچه کیهان شناسی، کیهان شناسی به زبان ساده، pdf کیهان شناسی، کیهان شناسی چیست، نجوم چیست، نجوم شناسی، نجوم شناسی pdf، نجوم و فضا، کیهان شناسی کوانتومی، منظومه شمسی، منظومه شمسی چیست، فضا شناسی، علم فضا شناسی، کتاب فضا شناسی، فاصله ستارگان تا زمین، فاصله ستاره تا زمین، ساختار کهکشان راه شیری، کهکشان راه شیری، کهکشان راه شیری و منظومه شمسی، کهکشان راه شیری چیست، ترکیب شیمیایی خورشید، ترکیب شیمیایی ستارگان، ترکیب شیمیایی ستاره ها، ترکیب شیمیایی ستاره، مهبانگ چیست، pdf مهبانگ چیست، مهبانگ را تعریف کنید، The Amazing Unity of the Universe And Its Origin in the Big Bang، دانلود pdf کتاب اتحاد شگفت انگیز کیهان و سرچشمه آن در مهبانگ، دانلود کتاب اتحاد شگفت انگیز کیهان و سرچشمه آن در مهبانگ pdf، ادوارد ون دن هیوول، Edward Van den Heuvel، کتاب اتحاد شگفت انگیز کیهان و سرچشمه ی آن در مهبانگ، کتاب اتحاد شگفت انگیز کیهان و سرچشمۀ آن در مهبانگ