دانلود کتاب اخلاق جنسی در اسلام و جهان غرب

  • از: مرتضی مطهری
  • ناشر: انتشارات صدرا
  • ۲۶ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب اخلاق جنسی در اسلام و جهان غرب و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب اخلاق جنسی در اسلام و جهان غرب و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب اخلاق جنسی در اسلام و جهان غرب

کتاب اخلاق جنسی در اسلام و جهان غرب، مشتمل بر سلسله مقالاتی است از متفکر شهید استاد مرتضی مطهری که در حدود سال 1353 به طور مسلسل در مجله «مکتب اسلام» درج می‌گردید و در زمان حیات استاد توسط یکی از ناشران، بدون اطلاع ایشان به صورت رساله‌ای کوچک منتشر شده است. این کتاب از زمان انتشار تاکنون مانند سایر آثار استادمطهرید مورد استقبال فراوان تشنگان حقیقت و طالبان منطق اسلام در نظام خانوادگی قرار گرفته است.

می‌توان این کتاب را در ردیف آثاری قرار داد که با موضوع خانواده و زن مرتبط است. اگر کتاب نظام حقوق زن در اسلام، نظام حقوقی خانواده و بایسته‌های روابط حقوقی زن و مرد را تبیین می‌کند، کتاب اخلاق جنسی نیز «بخشی» از بایسته‌های اخلاقی و رفتاری رابطه زن و مرد را توضیح می‌دهد.

استاد مطهری در کتاب اخلاق جنسی در اسلام و جهان غرب تأکید می‌کند که عقیده به پلیدی غریزه جنسی مربوط به گذشته دنیای غرب است و اکنون افکاری از سوی غرب ترویج می‌گردد که بر اساس آن باید هر گونه قید و شرطی را در این زمینه برطرف نمود.

شهید مطهری در قسمت اول کتاب، اخلاق جنسی را قسمتی از اخلاق به معنای عام، شامل آن عده از عادات و ملکات و روش‌های بشری که با غریزه جنسی بستگی دارد، می‌داند. برخی از مصادیق آن عبارت است از: حیاء زن از مرد، غیرت ناموسی مرد، عفاف و وفاداری زن نسبت به شوهر، ستر عورت، ستر بدن زن از غیرمحارم، منع زنا، منع تمتع از غیر همسر قانونی، منع ازدواج با محارم، منع نزدیکی در ایام عادت و منع نشر تصاویر غیراخلاقی.

این کتاب نیز همچون دیگر آثار آن شهید بزرگوار از غنای محتوا و سلاست بیان برخوردار است؛ امید است که راهبر جامعه به سوی اخلاق صحیح جنسی باشد.

 ۱۰۵ صفحه، ۳ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-5600-07-3 

چاپ ۱۳۸۸، قیمت الکترونیکی: ۴۰۰۰ ت - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه
مقدمه چاپ بیست و پنجم
علاقه جنسی یا گناه ذاتی در جهان قدیم
اخلاق جنسی
اصل آزادی
کشتن نفس یعنی چه؟
آشفتگی غرایز و میلها
انضباط جنسی، غریزه عشق
دموکراسی در اخلاق
رشد شخصیت از نظر غریزه جنسی
عشق و عفت
ویل دورانت می‌گوید:
فهرست ها
فهرست آیات قرآن کریم
فهرست احادیث
فهرست اشعار
فهرست اسامی اشخاص
فهرست اسامی کتب، نشریات

راهنمای دانلود کتاب اخلاق جنسی در اسلام و جهان غرب

برای دانلود کتاب اخلاق جنسی در اسلام و جهان غرب و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  اخلاق جنسی در اسلام و جهان غرب

نظرات کتاب اخلاق جنسی در اسلام و جهان غرب

محسن محمدی
۱۳۹۹/۱/۲۲
اگر میخواید اسلامی که حاصل تفکر و عقله رو بشناسید کتاب‌های استاد مطهری رو بخونید!
حمید شاه حسینی
۱۳۹۸/۶/۴
بسیاری از شبهات مربوط به مسئله جنسی پاسخ داده میشود با خواندن این کتاب. عالی واقعا
❤زینب سلام الله❤ الگوی ناب من 💝 جز زیبایی ندیدم
۱۳۹۸/۷/۱۱
آثار شهید مطهری فوق العاده به فهم دین کمک میکند ❤❤❤❤❤
مشاهد همه نظرات (۷)