دانلود کتاب ارتباط با تکنولوژی: راهنمایی برای تعاملات دیجیتالی حرفه‌ای


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب ارتباط با تکنولوژی: راهنمایی برای تعاملات دیجیتالی حرفه‌ای و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب ارتباط با تکنولوژی: راهنمایی برای تعاملات دیجیتالی حرفه‌ای

کتاب ارتباط با تکنولوژی: راهنمایی برای تعاملات دیجیتالی حرفه‌ای نوشته‌ی رنی رابینسون، راهنمایی‌هایی برای ارتباط دیجیتال حرفه‌ای ارائه می‌کند تا به همه کمک کند که در برخورد‌های کاری و شغلی خود بهتر عمل کنند و از ابزارهای دیجیتال به ‌نحو احسن استفاده نمایند.

درباره‌ کتاب ارتباط با تکنولوژی: راهنمایی برای تعاملات دیجیتالی حرفه‌ای:

ارتباط مؤثر به صورت شفاهی و مکتوب پس از کسب مهارت به عنوان جذاب‌ترین شاخصه‌های کارمندان از نگاه کارفرمایان تلقی می‌شود. افرادی که بتوانند به صورت مؤثر ارتباط برقرار کنند، در محل کار با ارتقای رتبه و پیشرفت هر چه بیشتر، تشویق می‌شوند. معمولاً هنگامی که افراد در مورد ارتباط صحبت می‌کنند، شما آن را به صورت نحوه‌ی ارتباط افراد با یکدیگر با استفاده از مجموعه‌ای از علامت‌ها و نماد‌ها جهت به اشتراک‌گذاری احساسات، ایده‌ها و نگرش‌ها با یکدیگر، بیان می‌کنید. با این حال، ارتباط صرفاً به منظور به اشتراک‌گذاری اطلاعات نیست؛ در واقع ارتباط در مورد ایجاد پیام‌های مطلوب به وسیله کانال‌های ارتباطی مختلف، جهت ایجاد شناخت مشترک با افراد مقابل است.

ارتباط به عنوان یک فعالیت پیچیده انسانی و یک ابزار ارتباطی مؤثر محسوب می‌شود و در مورد فرآیند ارتباط، مهارت‌های تعامل با دیگران و شناخت نقش‌های مختلف که موجب هدایت تعاملات انسانی در محیط‌های مختلف می‌شود، دانشی خاص و مورد نیاز است. بنابراین، جهت کسب مهارت‌های لازم، کارفرمایان از کارمندان خود می‌خواهند که در مورد عوامل مختلف تاثیرگذار بر فرآیند ارتباط و احتمال موفقیت در هر تعامل به ویژه در محل کار، فکر کنند.

شرایط مختلفی با عرصه‌ی ارتباط همراه بوده که این امر موجب شده تا کتاب‌های مختلفی جهت مطالعه‌ی ارتباط و نحوه‌ی تعامل اثر‌گذار با دیگران تولید شود. موضوعات ارتباطی صحبت کردن در جمع، نوشتار، مصاحبه‌ی موثر، ارتباط گروهی و رایانه‌ای را شامل می‌شود. هر کدام از این موارد ارزشمند بوده و در زندگی روزانه شما رخ می‌دهد. در بسیاری از موارد، اکثر وقت روزانه‌ی شما در محل کار یا محیط حرفه‌ای مرتبط با شغلتان، صرف می‌شود. شناخت رابطه بین تصویر و ارتباط به دلیل اثرگذاری بر روی تجربه کاری و هویت حرفه‌ای-شخصی شما بسیار اهمیت دارد.

در مطالعه‌ی این رابطه، تکنولوژی از عناصر بسیار تاثیرگذار در زندگی کاری و شخصی شما است. دستگاه‌های تکنولوژیکی شیوه‌ی ارتباطات شما، انجام دادن وظایف کاری و شکل‌گیری تصاویر حرفه‌ای را تغییر داده است. بدون در نظر گرفتن صنعت یا سمت خاصی، روش‌های انجام وظایف و مدیریت روابط از سوی کارمندان، هر دو رویکرد ارتباط و تکنولوژی را دربرمی‌گیرد. کتاب ارتباط با تکنولوژی (Communicating With Technology A Guide For Professional Digital Interactions) بر روی کارایی و اثربخشی روابط موفق سازمانی و آموزشی تاکید دارد.

کتاب ارتباط با تکنولوژی: راهنمایی برای تعاملات دیجیتالی حرفه‌ای مناسب چه کسانی است؟

هدف این کتاب آشنایی شما با نظریه‌ی شایستگی ارتباط و تبدیل شدن به یک ارتباط‌گر شایسته در محیط دیجیتال است. بنابراین این کتاب به افرادی که علاقه دارند با معیارهای ارتباط موثر در محیط‌های کاری دیجیتال و محیط های فیزیکی آشنا شوند، پیشنهاد می‌شود.

رنی رابینسون (Renee Robinson) را بیشتر بشناسیم:

وی استادی برجسته در زمینه‌ی بسط و توسعه‌ی موقعیت‌های حرفه‌ای با بیش از یک دهه تجربه در حوزه آموزش است که محیط‌های یادگیری دیجیتالی متعددی را طراحی کرده است. رابینسون یک دهه تجربه در حوزه‌ی آموزش دارد و در حین آموزشش با پرسش‌های مختلفی از سوی دانشجویان مواجه می‌شود که از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به شیوه‌ی استفاده از ارتباط مؤثر جهت برآورده کردن اهداف حرفه‌ای و دستیابی به موقعیت مورد نظر، اشاره کرد. در پاسخ به پرسش دانشجویان و همچنین تشویق آن‌ها به نوشتن کتاب، دکتر رابینسون را ترغیب به نوشتن کتاب ارتباط با تکنولوژی: راهنمایی برای تعاملات دیجیتالی حرفه‌ای کرد.

جملات برگزیده کتاب ارتباط با تکنولوژی: راهنمایی برای تعاملات دیجیتالی حرفه‌ای:

- شایستگی‌های ارتباط بر اساس محیط اقدام جهت ارتباط، متفاوت هستند.
- در محل کار، پیام صوتی معمولاً به صورت شخصی‌تر از ایمیل در نظر گرفته می‌شود.
- کارفرمایان بیشتر در پی کارمندانی هستند که دارای مهارت‌های ارتباطی مختلفی هستند.
- یک مشارکت‌کننده در چت تصویری باید توجه کافی به جنبه‌های فناورانه کانال ارتباطی کند.
- هر تعامل ایمیلی شما موجب تولید و بازتولید احساس دیگران از شما و همچنین برند مورد نظر خود در نگاه دیگران می‌شود.

در بخشی از کتاب ارتباط با تکنولوژی: راهنمایی برای تعاملات دیجیتالی حرفه‌ای می‌خوانیم:

هر تعامل ارتباطی در یک محیط رخ می‌دهد. چهار محیط (زمینه) وجود دارند: فرهنگی؛ فیزیکی، اجتماعی فیزیولوژیکی و زمانی. محیط فرهنگی در مورد نگرش‌ها، باور‌ها، احساسات و ارزش‌های مشترک میان افراد ارتباط‌گیرنده است. محیط فیزیکی در مورد فضا یا مکان واقعی است که عمل ارتباط در آن رخ می‌دهد. محیط اجتماعی فیزیولوژیکی در مورد رابطه بین فرستنده و گیرنده است (آیا شخصی که با وی در حال گفتگو هستید، ناظر یا همکار شماست؟). و محیط زمانی یا زمان عمل ارتباط. ما از مثال قبل در مورد شما و جلسه ناهار با همکار خود جهت بررسی محیط‌ها و زمینه‌های مختلف استفاده می‌کنیم.

افراد فعال در یک عمل ارتباطی در پی غالب کردن وضعیت فرهنگی هستند. در واقع، ما فرض می‌کنیم که شما و همکار شما هر دو آمریکایی هستید که در این صورت تعامل ارتباطی شما تحت تاثیر باور‌های غربی و سیستم‌های ارزش‌گذاری غربی قرار می‌گیرد. محیط فیزیکی به عنوان یک جلسه رو در رو ناهار در یک رستوران در نظر گرفته می‌شود. محیط اجتماعی فیزیولوژیکی بیان‌کننده رابطه شما با شخص مقابل خود است: شما و همکار شما. وضعیت زمانی، بازه زمانی (هنگام ظهر) جلسه شما جهت صرف ناهار است.

 ۱۰۸ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-877262-0 

چاپ ۱۳۹۹: ۲۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۹۵۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

یادداشت مترجم
مقدمه
شناخت شایستگی ارتباطی
1.1 شایستگی ارتباطی
1.1.1 تعریف شایستگی ارتباطی
2.1 مدیریت احساسات
3.1 ویژگی‌های مطلوب کارمندان از نگاه کارفرمایان
4.1 برندسازی شخصی
5.1 خلاصه
1.2 عناصر ارتباط
1.1.2 گیرنده و فرستنده
2.1.2 پیام
3.1.2 کانال
4.1.2 بازخورد
5.1.2 اختلال (نویز)
6.1.2 محیط
2.2 شکل‌های ارتباطی
3.2 اثرات ارتباطی
4.2 خلاصه
ارتباط شایسته به وسیله ایمیل
1.3 ایمیل چیست؟
2.3 کاربردهای ایمیل
3.3 ایمیل و فرآیند ارتباط
1.3.3 متغیرهای مورد نظر ایمیل
4.3 عناصر یک ایمیل
5.3 مدیریت احساسات، برندسازی شخصی و ایمیل
6.3 خلاصه
ارتباط شایسته به وسیله‌ی پست صوتی
1.4 پیام صوتی چیست
2.4 کاربرد پیام‌های صوتی
3.4 پیام صوتی و فرآیند ارتباط
1.3.4 متغیرهای پیام صوتی مورد نظر
1.1.3.4 ساختار و محتوای پیام صوتی
2.1.3.4 ارائه گوینده و پیام‌های صوتی
4.4 مدیریت احساسات، برندسازی شخصی و پیام صوتی
5.4 خلاصه
ارتباط شایسته به وسیله‌ی چت تصویری
1.5 چت تصویری چیست؟
2.5 کاربردهای چت تصویری
3.5 چت تصویری و فرآیند ارتباط
1.3.5 متغیرهای مورد نظر در چت تصویری
1.1.3.5 ملاحظات تکنولوژی
2.1.3.5 تنظیم حساب
3.1.3.5 ملاحظات ارتباطی غیرکلامی هنگام انجام چت تصویری
4.5 مدیریت احساسات، برندسازی شخصی و چت تصویری
5.5 خلاصه
6. ارتباط شایسته به وسیله‌ی رسانه‌های اجتماعی
1.6 رسانه اجتماعی چیست؟
2.6 کاربردهای رسانه اجتماعی
3.6 رسانه‌های اجتماعی و فرآیند ارتباط
1.3.6 متغیرهای رسانه‌های اجتماعی
1.1.3.6 خود افشایی
2.1.3.6 خود افشایی و ارتباط کامپیوتری: اثر عدم انتشار آنلاین
3.1.3.6 خود افشایی رسانه‌های اجتماعی
4.6 مدیریت احساسات، برندسازی شخصی و رسانه‌های اجتماعی
5.6 خلاصه

راهنمای دانلود کتاب ارتباط با تکنولوژی: راهنمایی برای تعاملات دیجیتالی حرفه‌ای

برای دانلود کتاب ارتباط با تکنولوژی: راهنمایی برای تعاملات دیجیتالی حرفه‌ای و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  ارتباط با تکنولوژی: راهنمایی برای تعاملات دیجیتالی حرفه‌ای