دانلود کتاب ازدواج عاقلانه


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب ازدواج عاقلانه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب ازدواج عاقلانه

کتاب ازدواج عاقلانه اثر شمس الدین حسینی و الهام آرام‌نیا در انتخاب همسر و زندگی مشترک عاقلانه کمکتان می‌کند. آن‌گاه می‌توانید از زندگی در کنار همسری که دوستش دارید، لذت ببرید. شما توانایی و شایستگی این‌گونه زندگی را دارید. این کتاب برگرفته از نظریات باربارا دی‌آنجلیس، نیل کلارک‌وان و پاتریشیا لاو است.

در قرن ما عشق و ازدواج به‌شدت با یکدیگر پیوند خورده است، بدین معنا که وقتی دو نفر احساس می‌کنند عاشق یکدیگر شده‌اند، ازدواج می‌کنند. ازدواج به مراسمی طبیعی و عادی در زندگی تبدیل شده است. در گذشته ازدواج ساده بود. زن به امور خانه می‌رسید و مرد مخارج را تأمین می‌کرد. هدف از ازدواج تشکیل زندگی و بچه‌دار شدن و رشد اقتصادی بود. در نتیجه احتمال موفقیت بیشتر بود. اما امروزه در همه‌ جای جهان موفقیت ازدواج کاهش یافته است. امروزه ازدواج موقت یا دوستی‌های آزاد جای ازدواج را گرفته و موجب بالا رفتن آمار طلاق شده است.

امروزه فرآیند ازدواج دشوارتر شده است. اکنون سطح توقعات در ازدواج بالا رفته است. ما به‌جای این‌که خواهان رشد شخصی و خانوادگی باشیم، همسری می‌خواهیم که بتواند دوست و حامی قدرتمند ما باشد، رضایت کامل جنسی‌مان را فراهم آورد، تمام نقش‌های مورد نیاز ما را ایفا کند و هرآنچه می‌خواهیم باشد، یعنی بهترین دوست، شریک جنسی خوب، خانه‌دار، مربی، پرستار، آشپز و... همین‌طور که می‌بینیم عملی کردن تمام این خواسته‌ها ناممکن است.

بدیهی است وقتی تعداد گزینه‌ها افزایش یابد، انتخاب سخت‌تر می‌شود و سطح رضایت کاهش می‌یابد. با وجود این، ازدواج هنوز هم بسیار ارزشمند است. بسیاری از ما با وجود همهٔ دشواری‌ها، ازدواج یا ازدواج مجدد می‌کنیم. در این میان نخستین هدف ما داشتن ارتباط عاطفی ارضاکننده و اهداف دیگرمان شامل سلامت، آسایش و احساس امنیت است.

پژوهش‌ها نشان می‌دهند مردان و زنان متأهل در ازدواج خوب:
بیشتر عمر می‌کنند.
پول و ثروت بیشتری دارند.
کمتر مواد مخدر مصرف می‌کنند.
دستگاه ایمنی بدنشان در برابر بیماری‌ها نیرومندتر است.
میزان حملات قلبی و اضطراب و سرطان در مردان کمتر است.
احتمال ابتلا به سرطان در زنان متأهل دو تا سه برابر کمتر است.

شما نیز مجبور نیستید مجرد بمانید، نباید از ازدواج بترسید و تصور کنید نمی‌توانید همسری مناسب پیدا کنید. مسلم است که می‌توانید. اگر نگرش‌ها و باورهای نادرست خود را دربارهٔ ازدواج، عشق و همسر آرمانی رها کنید و در مسیری از آگاهی قرار بگیرید که اختیار زندگی عاطفی و عشقی‌تان را در دست بگیرید، بیش از یک همسر بالقوه برای شما وجود خواهد داشت که می‌توانید از بین آن‌ها شریک روحی‌تان را انتخاب کنید. زندگی عاشقانه از دیگر حیطه‌های زندگی متفاوت نیست. شما باید برای خلق زندگی زناشویی عاشقانه و خوب مسئولیت بپذیرید و تلاش کنید. درواقع ازدواج عاقلانه به همین معنا است.

فردی که برای ازدواج با شما مناسب باشد به‌طور تصادفی سر راهتان سبز نمی‌شود. شما باید خودتان را با اطلاعات، مهارت‌ها، راهبردهای مفید و باورهای عاقلانه مجهز کنید و برمبنای آن‌ها برنامه‌ای عملی بریزید و در همان مسیر حرکت کنید. برای رسیدن به چنین هدفی، در کتاب ازدواج عاقلانه از نظریات متخصصان امور ارتباط و ازدواج استفاده شده است. دکتر باربارا دی‌آنجلیس، دکتر نیک کلارک وارن، دکتر پاتریشیا لاو و سایرین به شما نشان می‌دهند که چطور در کمترین زمان فرد مناسب و نامناسب برای ازدواج را تشخیص دهید و با آگاهی کامل تصمیم نهایی‌تان را بگیرید.

 ۲۷۲ صفحه، ۸۵۰ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-236-456-5 

چاپ ۱۳۹۲: ۳۲۹۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۱۹۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب ازدواج عاقلانه

برای دانلود کتاب ازدواج عاقلانه و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  ازدواج عاقلانه

نظرات کتاب ازدواج عاقلانه

جواد زمانی
۱۳۹۶/۱۱/۷
انتخاب عاقلانه
از قدیم می‌گفتن قبل از انتخاب چشمات را کاملا باز کن تا بعد از ازدواج با چشم بسته هم بتونی زندگی کنی.

یک انتخاب عاقلانه برابر است با یک عمر رفاه آسایش آرامش لذت بردن از زندگی رسیدن به هدفها رسیدن به آرزوها
یک انتخاب عاقلانه در زندگی صفا محبت همدلی همرازی صمیمیت و عششششَشششششششششق
و فداکاری ایجاد میکند..

البته در انتخاب عاقلانه داشتن صداقت هر دو در زمان خواستگاری مهمترین شرط زندگیه
ریحانه جعفری پور
۱۳۹۹/۱/۱۱
سلام. من نسخه نمونه رو خوندم خیلی مفید بود. ممنون از شما که این امکان رو برای ما فراهم کردین تا بهترین گزینه برای خرید کتاب رو انتخاب کنیم
paymanhocynpure hocynpure
۱۳۹۶/۷/۲۱
سپاسگزارم از ارائه هدفمند و هوشمندانه خدمات شما یزدان پاک نگهدارتان باد.
مشاهد همه نظرات (۲۱)