دانلود کتاب استراتژی امنیت سایبری بریتانیا در حوزه علم و فناوری

  • از: شبنم امیرجاوید
  • ناشر: انتشارات پشتیبان
  • ۱ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب استراتژی امنیت سایبری بریتانیا در حوزه علم و فناوری و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب استراتژی امنیت سایبری بریتانیا در حوزه علم و فناوری و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب استراتژی امنیت سایبری بریتانیا در حوزه علم و فناوری

کتاب استراتژی امنیت سایبری بریتانیا در حوزه علم و فناوری نوشته‌ی شبنم امیرجاوید، به بررسی و شناسایی فناوری‌ها و روندهای در حال ظهور، برخی چالش‌های مهم امنیت سایبری، ایجاد فناوری‌های ایمن و قابل اعتماد، شهرهای هوشمند و... می‌پردازد.

علم و فناوری چیست؟

علم و فناوری عامل‌های تغییر و رشد هستند. در اقتصاد، فناوری‌های جدید، مدل‌های کسب و کار فعلی را بر‌ هم می‌زنند و اقتصادهای مؤثرتری ایجاد می‌کنند. تغییراتی که ایجاد می‌شود قابلیت تأثیر بر هر بعد از زندگی را دارند. این تغییرات فرصت را عالی می‌کنند و البته با ریسک هم همراه هستند. امنیت سایبری موضوعی است که به واسطه تحول علم و فناوری ایجاد شده است.

انگلستان به چه توانمندی‌هایی در جهت علم و فناوری نیازمند است؟

- جلوتر بودن از ریسک‌های ناشی از حملات سایبری.
- برانگیختن نسل بعدی محصولات و خدمات امنیت سایبری که محرک اقتصاد دیجیتال باشند.
- مشاوره به دولت در زمینه نحوه تطبیق نیازهای سیاسی با چشم‌انداز در حال تغییر فناوری.

استراتژی امنیت ملی سایبری باید از چه مواردی اطمینان یابد؟

- کشور دارای علم و فناوری امنیت سایبری و مهارت مورد نیاز برای برآوردن نیازهای امنیتی و مطلع کردن سیاست‌گذاری است.
- سخنگوی مقتدر و مجزایی است که کفایت قابلیت علم و فناوری امنیت سایبری ملی را بررسی و پیشرفت‌های مهم علم و فناوری امنیت سایبری که برای پاسخ سیاسی لازم هستند را تعیین می‌کند.
- ارتباط صحیحی با امنیت سایبری و جامعه گسترده علم و فناوری در دانشگاه، صنعت دارد و از لحاظ بین‌المللی نیز حمایت شده و بهبودهای مداومی در اقداماتشان ایجاد می‌کند.
- از ضمانت تخصص مستقل استفاده می‌شود و مطمئن هست که توانایی شناسایی و پاسخ به پیشرفت‌های مهم علم و فناوری را دارد و سیاست‌گذاری‌شان به واسطه درک علمی، آگاهی لازم را دارد.

در بخشی از کتاب استراتژی امنیت سایبری بریتانیا در حوزه علم و فناوری (Interim cyber security science & technology strategy) می‌خوانیم:

تجهیزات متصل و در همه جا حاضر داده‌های فراوانی تولید می‌کنند که این امر ریسک‌ها و فرصت‌هایی به همراه دارد. داده‌ها و اطلاعات در مرکز جامعه دیجیتالی قرار دارند. حجم خالص داده‌ها و انواع داده‌های ذخیره شده چالش‌های جدیدی ایجاد کرده‌اند و این امر همچنین در مورد اطلاعاتی که از این داده‌ها به دست می‌آیند، صدق می‌کند.

کلان داده به داده‌های به دست آمده با سرعت زیاد با هر نوع فرمت و با حجم زیاد اشاره دارد مانند داده‌های به دست آمده از ماهواره‌های جی. پی. اس، تلسکوپ‌های رادیویی، توییت‌های توییتر و وبلاگ‌ها و ویدیوهای آنلاین در یوتیوب. داده‌هاو اطلاعاتی که از دنیای فرا متصل به دست می‌آیند فرصت‌های بی‌شماری برای انجام تحلیل فراهم می‌کنند و همچنین به‌ کارگیری زیرساخت را متحول ساخته‌اند. امروزه افزایش مجموعه داده‌ها در بخش خصوصی مشهود است که ناشی از نیاز مستقیم برای تحلیل بهتر کسب و کار و نیز ناشی از بازار هستند و امکان می‌دهد این داده‌ها به پول تبدیل شوند. با توسعه اینترنت اشیا این روند هم رشد می‌یابد. اینکه چگونه جریان این داده‌ها و اطلاعات کنترل‌ شده و چه کسی به آن دسترسی دارد، باعث ایجاد طیفی از فرصت‌ها و تهدید‌ها شده است. دولت باید مطمئن شود که این داده‌ها به درستی کنترل می‌شوند و نیز نباید از ابزارها و تجهیزاتی که خدمات به جامعه ارائه داده و زیرساخت عمومی را به‌ طور مؤثر مدیریت می‌کنند، غافل شود.

 ۴۸ صفحه، ۹۷۳ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-622-6598-93-4 

چاپ ۱۳۹۸: ۳۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۰۰۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

واژگان و اختصارات
مقدمه
رویکرد
حوزه و ساختار این نوشتار
بخش اول: شناسایی فناوری‌ها و روندهای در حال ظهور
اینترنت اشیا و شهرهای هوشمند
برخی از چالش‌های امنیت سایبری
داده‌ها و اطلاعات
برخی چالش‌های مهم امنیت سایبری
خودکار سازی، یادگیری ماشین و هوش مصنوعی
تعامل انسان و رایانه
سایر فناوری‌ها و واکنش‌های پیوسته
ریسک‌ها
فرصت‌ها
بخش دوم: ارائه واکنش‌های سیاسی به روندهای فناورانه در حال ظهور
رشد و نوآوری
ایجاد فناوری‌های ایمن و قابل اعتماد
دستگاه‌ها و تجهیزات پزشکی متصل
خودروهای متصل و خودکار
مهارت‌ها
شهرهای هوشمند
بخش سوم: ایجاد یک سخنگوی معتبر و مجزا در دولت انگلستان برای علم و فناوری امنیت سایبری
بخش چهارم: توانمندی و مهارت‌های انگلستان
برای دستیابی به این مورد
بخش پنجم: ارزیابی عملکرد

راهنمای دانلود کتاب استراتژی امنیت سایبری بریتانیا در حوزه علم و فناوری

برای دانلود کتاب استراتژی امنیت سایبری بریتانیا در حوزه علم و فناوری و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  استراتژی امنیت سایبری بریتانیا در حوزه علم و فناوری
mohamad nikbakht
۱۳۹۹/۱۱/۸
خیلی جالب بود من محمد جواد نیکبخت هستم عضو اصلی power of black team و این کتاب حتی بدرد من هم خورد
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱)