دانلود کتاب استرس


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب استرس و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب استرس

کتاب استرس اثر گرگ ویلکینسون (Greg Wilkinson)، به موضوع استرس و عوامل بروز استرس می‌پردازد. هر چیزى که باعث شود شما مضطرب، عصبى، ناامید، عصبانى و یا غمگین شوید باعث بروز استرس می‌‏شود.

بروز استرس (stress) دلایل مختلفی دارد، ممکن است این وضعیت به دلیل فکر امتحان رانندگى در هفته آینده، ملاقات با یک شخص مهم، انتخاب یک خانه جدید براى اسباب‏‌کشى، ازدواج، تصادف، مجروح شدن، فشارِ کارىِ طاقت‌‏فرسا و یا مرگ یکى از اعضاى خانواده باشد.

در تحقیقى که در کشور انگلستان انجام شده است، نشان داده شده که نیم میلیون نفر از افراد آن کشور دچار بیماری‌هایى هستند که بر اثر وجود استرس در کارشان ایجاد شده است و احتمال مى‌‏رود که خیلى بیشتر از این تعداد دچار مشکل باشند. به نظر مى‌‏رسد که افرادى مثل رانندگان اتومبیل‏‌هاى مسابقه‌‏اى و کوهنوردان، رشد و تکامل خود را در مبارزه‏‌طلبى با شرایط سخت و ناهموار به دست مى‏‌آورند. بعضى از مردم دوست دارند که هنگامى که هوا بد و طوفانى است به دریا بروند و از این کار لذت مى‏‌برند. عده‌‏اى از افراد کار کردن در ساختمان‌هاى بلند و پشت بام‌ها را انتخاب مى‏‌کنند و از این کار لذت مى‏‌برند. بنابراین چیزى که براى یک نفر باعث استرس مى‌‏شود ممکن است براى شخص دیگرى لذت‌بخش باشد.

در واقع، وجود مقدارى استرس براى همه ما خوب است. وقتى که ما مجبور مى‏‌شویم که با یک مشکل یا چالش روبرو شویم و یا وقتى ما را مجبور مى‏‌کنند که کارهایى انجام دهیم که خودمان میلى به انجام آن‌ها نداریم، در اغلب اوقات از پس این کارها به نحو مطلوبى برمى آییم. در چنین مواقعى احساس خیلى بهترى خواهیم داشت که این کار را انجام داده‏‌ایم. روبرو شدن با مشکلات و غلبه کردن بر آن‌ها باعث مى‏‌شوند که ما احساس یکنواختى و بى‏‌حوصلگى نداشته باشیم. در واقع، بسیارى از افراد بطور عمدى براى خودشان کمى استرس در زندگى‏‌شان ایجاد مى‌‏کنند تا از یکنواخت بودن زندگى‌‏شان خارج شوند. با این‌حال، استرس بسیار زیاد بر روى سلامت فرد اثر گذاشته و ممکن است در شغل و زندگى اجتماعى او مشکل ایجاد نماید.

استرس‌‏هاى مکرر، دائمى و شدید داراى یک اثر ضعیف کننده و مأیوس کننده هستند که ممکن است انجام هر کارى براى برطرف کردن عوامل ایجاد کننده این استرس‌ها را مشکل‏‌تر نماید. نحوه پاسخ گفتن ما به فشارهایى که بر ما وارد مى‏‌شود براساس ویژگى‏‌ها، توانایى‌‏ها و ناتوانایى‏‌هاى ما مى‌‏باشد. این ویژگى‌‏ها تعیین مى‏‌کنند که چگونه ما به مشکلاتى که در روابطمان چه در خانه و چه در محیط کار ایجاد مى‌‏شوند و یا به مشکلاتى که در مورد پول، کار و خانه ایجاد مى‌‏گردند واکنش نشان دهیم.

این کتاب یکی دیگر از عناوین کتاب های مجموعه راهنمای پزشکی خانواده انجمن پزشکى بریتانیا می‌باشد. در کتاب‌های راهنمای پزشکی خانواده مطالب به گونه‌ای ساده بیان شده‌اند، که برای عموم قابل فهم باشند.

 ۸۰ صفحه، ۵۰۲ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-2744-06-0 

چاپ ۱۳۹۰، قیمت الکترونیکی: ۳۰۰۰ ت - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

استرس
پیدا کردن یک راه تعادل
منابع استرس
وقایع و رویدادهاى زندگى
مراحل مختلف زندگى
نشانه‏‌هاى هشدار دهنده
واکنشهاى احساسى
واکنش‏‌هاى بدنى
واکنش‏‌هاى رفتارى
حل کردن مشکل استرس
مشکلات را یادداشت کنید
شیوه زندگى‏تان را کنترل نمایید
تجزیه و تحلیل افکار شما
دفاع در مقابل استرس
دفاع‌هاى بدنى
دفاع‌هاى روحى و روانى
چگونه به خودتان کمک نمایید
حل کردن مشکلات
کمک خواستن از دیگران
احساس تنهایى
درخواست کمک
روش‌هایى براى مقابله با استرس
راه‌هاى مختلف درمان استرس
قوانین طلایى براى کاهش استرس

راهنمای دانلود کتاب استرس

برای دانلود کتاب استرس و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  استرس
Mehdi Tamadon Rastegar
۱۳۹۶/۹/۲۴
کتاب مناسب در زمینه استرس می‌باشد.
null null
۱۳۹۷/۱/۱۰
کتاب خوبیه حتما مطالعه کنید الکی خخخخخخخخ
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۲)