دانلود کتاب اسناد گمرکی و اسناد حمل، خرید، بیمه و پستی


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب اسناد گمرکی و اسناد حمل، خرید، بیمه و پستی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب اسناد گمرکی و اسناد حمل، خرید، بیمه و پستی

کتاب اسناد گمرکی و اسناد حمل، خرید، بیمه و پستی نوشته‌ی ابراهیم زارعی و ابراهیم قهرودی، در 10 فصل به بررسی اسناد بازرگانی، واردات کالا، حمل، بانکی، بین‌المللی و الکترونیکی گمرکی و اسناد پستی به صورت جامع و کامل می‌پردازد.

اسنادی مانند اسناد بانکی، بیمه، حمل، گمرکی، خرید، بازرگانی و... تنوع بسیار زیادی دارند و نقش بسیار مهمی در تجارت بین‌المللی و بازرگانی خارجی، ترانزیت کالا و حمل و نقل، به اجرا درآوردن تشریفات گمرکی، ثبت سفارش و خرید و فروش، واردات و صادرات کالا و گشایش اعتبار اسنادی دارند. هر کدام از این اسناد با توجه به قوانین ملی هر کشور و قراردادهای بین‌المللی گمرکی، حمل و نقل و... در جریان واردات و صادرات و حمل و نقل توسط مراجعی مانند موسسات حمل و نقل، بانک‌ها، گمرک، شرکت پست و... صادر می‌شوند که نقش به سزایی را دارا می‌باشند.

بعضی از این اسناد مانند بارنامه‌ها، در حکم مالکیت و راهنمایی از قرارداد حمل و نقل هستند. بعضی دیگر مانند جواز و پروانه‌های گمرکی به عنوان مجوز یا سند ترخیص کالا از گمرک به شمار می‌روند و حکایت از به اجرا درآمدن تشریفات گمرکی اطراف هر یک از رویه‌های گمرکی داشته و در مراجع قانونی و قضائی سند مثبته گمرکی برای رفع شک قاچاق بودن کالا محسوب می‌شود.

از اسناد دیگری هم در فرآیند واردات و صادرات بهره گرفته می‌شود و در کلیه مراحل آن، مانند ثبت سفارش در وزارت بازرگانی، خرید کالا، گشایش اعتباری اسنادی در بانک و... برای مشخص کردن قیمت، آگاهی از مبدأ ساخت کالا، نوع و کیفیت بار صادر می‌شوند. برخی از اسناد نیز بین‌المللی هستند و به استناد کنوانسیون‌های بین‌المللی که گمرک یا دیگر سازمان‌های مرتبط به آن پیوسته‌اند صادر می‌شوند اسنادی مانند کارنه‌ تیر، دفترچه A. T. A، کارنه دوپاساژ و...، جزء این دسته می‌باشند و کاربرد اصلی آن تضمین بار درون محفظه‌ها، عبور موقت کالا و وسایل نقلیه، ترانزیت کالا است.

کتاب اسناد گمرکی و اسناد حمل، خرید، بیمه و پستی (Customs documents & shipping insurance purchase) به عنوان بانک اطلاعات جامع، پیرامون اسناد و مدارک مورد استفاده در تجارت بین‌المللی، بازرگانی، واردات و صادرات، حمل و نقل و ترانزیت می‌باشد.

در بخشی از کتاب اسناد گمرکی و اسناد حمل، خرید، بیمه و پستی می‌خوانیم:

پیش فاکتورسندی است که در آن صادر کننده، مجموعه شرایط پیشنهادی خود را جهت صدور کالا یا کالاهایی معین به وارد کننده اعلام می‌دارد. فروشنده (صادرکننده) معمولاً‌ پیش‌ فاکتور را به نام سفارش دهنده خارجی یا نمایندگی‌های فروش خود در خارج صادر می‌کند. غالباً خریدار (وارد کننده) به چنین سندی نیاز دارد تا علاوه بر ارزیابی شرایط پیشنهادی فروشنده، بتواند برای اخذ مجوزهای لازم جهت وارد کردن آن کالا یا احتمالاً خریدار اقدام کند. اما گاه این سند می‌تواند به صورت دعوتنامه‌ای از خریدار برای سفارش کالا باشد.

 ۴۱۵ صفحه، ۱۸ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-964-468-168-4 

چاپ ۱۳۹۰: ۱۱۳۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۶۲۵۰۰ ت - 18.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

فصل اول: اسناد بازرگانی
فصل دوم: اسناد واردات کالا
فصل سوم : اسناد صادرات کالا
فصل چهارم: اسناد حمل
فصل پنجم: اسناد بیمه
فصل ششم: اسناد بانکی
فصل هفتم: اسناد ملی گمرکی
فصل هشتم: اسناد بین‌المللی گمرکی
فصل نهم: اسناد الکترونیکی گمرکی
فصل دهم: اسناد پستی

راهنمای دانلود کتاب اسناد گمرکی و اسناد حمل، خرید، بیمه و پستی

برای دانلود کتاب اسناد گمرکی و اسناد حمل، خرید، بیمه و پستی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  اسناد گمرکی و اسناد حمل، خرید، بیمه و پستی

نظرات کتاب اسناد گمرکی و اسناد حمل، خرید، بیمه و پستی

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.