دانلود کتاب افسانه اسکندر مقدونی از تاریخ ایران باید پاک شود

عکس جلد کتاب افسانه اسکندر مقدونی از تاریخ ایران باید پاک شود
قیمت:
۷۰۰۰ تومان - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب افسانه اسکندر مقدونی از تاریخ ایران باید پاک شود و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب افسانه اسکندر مقدونی از تاریخ ایران باید پاک شود و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب افسانه اسکندر مقدونی از تاریخ ایران باید پاک شود

کتاب افسانه اسکندر مقدونی از تاریخ ایران باید پاک شود به قلم کاظم سلطانی تلاش می‌کند تا حقایق مربوط به اسکندر مقدونی را آشکار کند. به باور نویسنده افسانه‌ای که امروزه درباره‌ی اسکندر وجود دارد، تحریفی تاریخی به شمار می‌آید که توسط غربی‌ها برای سلطه بر ایرانیان و تحقیر آن‌ها صورت گرفته است.

پسری در یونان به دنیا آمد و ایام جوانی تمام یونان را متحد ساخت و توانست امپراتوری هخامنشی را شکست دهد و تخت جمشید را با آتش از میان ببرد. بدون شک بسیاری این داستان را شنیده‌اید و بدون این‌که نام این فرد آورده شود می‌دانید از چه کسی صحبت به میان آمده است، این فرد کسی نیست جز اسکندر مقدونی.

به عقیده‌ی کاظم سلطانی این داستان صرفاً دروغی است که طی قرن‌ها به وجود آمده است و در دهه‌های اخیر افراد وطن‌پرستی تلاش نمودند تا این حقیقت را آشکار سازند. سلطانی نیز در کتاب افسانه اسکندر مقدونی از تاریخ ایران باید پاک شود سعی دارد به این تحریف بزرگ تاریخی بپردازد. این کتاب کوچک است اما حجم اطلاعات و حقایقی که مطرح می‌کند به قدری زیاد است که می‌تواند تمام تاریخ را زیر و رو کند. کتاب حاضر برای رسوایی دروغ‌گویان نوشته شده تا پرده از اسرار تاریخ بردارد.

این کتاب شامل دو بخش عمده می‌شود: «بازگشایی افسانه اسکندر مقدونی» و «اسکندر هخامنشی». نویسنده در پایان این کتاب مصاحبه‌ای با عباس سرمدی (نویسنده و پژوهشگر) دارد و در خصوص اسکندر مقدونی و حقایق مربوط به آن صحبت می‌کنند.

مطالعه‌ی کتاب افسانه اسکندر مقدونی از تاریخ ایران باید پاک شود را به چه کسانی توصیه می‌شود؟

اگر به تاریخ و دانستن حقیقت علاقه‌مند هستید، حتماً این کتاب را بخوانید.

در بخشی از کتاب افسانه اسکندر مقدونی از تاریخ ایران باید پاک شود می‌خوانیم:

الکساندر یک مهاجم مقدونی است که به یونان حمله ور می‌شود و آن جا را تسخیر می‌کند اما به یکباره بدل به حامی یونانیانی می‌شود که از او بیزارند.

جالب است که الکساندر به یونانی‌ها می‌گوید: «من انتقام شما را از ایرانی‌ها خواهم گرفت، همانطور که آن‌ها معابد شما را ویران کرده و آتش زده اند، من هم تخت جمشید را ویران کرده و به آتش خواهم کشید.» 10

حالا چطور این مقدونی بد سگال به فکر یونانی‌ها افتاده و سنگ آن‌ها را به سینه می‌زند، از آن جعلیاتی است که نه آفرینندگان آن و نه خوانندگان در آن اندیشه نکرده‌اند که چرا و چطور؟

قصه اینطور ادامه می‌یابد که الکساندر با 35 هزار نیرو (فقط 35 هزار نیرو) به پهناورترین امپراطوری جهان حمله می‌کند! (برای تحقیر ایرانیان، مخصوصاً چنین نیروی اندکی را ذکر می‌کنند تا پیروزی او را اعجاب آور قلمداد کنند.)

این نیروی اندک با بیشمار نیروهای ایرانی در 3 نبرد به پیروزی می‌رسد. شوش را غارت می‌کنند و تخت جمشید را هم به انتقام یونانی‌ها به آتش می‌کشند. گزارش حضور الکساندر در تخت جمشید به روایت مورخان چنان دقیق و مو به مو است که گویی خبرنگارانی با ضبط صوت در کنار الکساندر حضور داشته‌اند و تمام کلمات را ثبت کرده اند!!

فهرست مطالب

سخن نخست
پیش آهنگ
دفتر اول: بازگشایی افسانه الکساندر مقدونی
اسکندر و الکساندر
مقطع تاریخ سرنوشت ساز
طغیان ایرانی‌ها در برابر افسانه الکساندر
دفتر دوم: اسکندر هخامنشی
گفتگو با عباس سرمدی
یادآوری
درباره کاظم سلطانی

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب افسانه اسکندر مقدونی از تاریخ ایران باید پاک شود
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات ویکتور هوگو
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۹۵
زبانفارسی
شابک978-622-96412-6-2
قیمت نسخه الکترونیک
۷۰۰۰ تومان - 2.49€
خرید کتاب الکترونیک
موضوع کتابکتاب‌های تاریخ ایران

نظرات کتاب افسانه اسکندر مقدونی از تاریخ ایران باید پاک شود

یاسمن ظفرخواه
۱۳۹۹/۶/۹
بنده همیشه از به یاد آوردن تهاجم الکساندر مقدونی به ایران و اعمالش رنج میکشیدم و هیچ وقت میلی نداشتم که اصلا به نوشته‌های تاریخی درباره او و تهاجمش نگاه بندازم. تا اینکه بالاخره برای اینکه خودمو راحت کنم و از جیک و پوکش سر در بیارم، رفتم و در ویکیپدیای فارسی شرح زنگی او و جنگ هایش با ایران رو خوندم و به همون هم بسنده کردم تا این که با یک ویدیو در یوتیوب مواجه شدم مبنی بر مقبره الکساندر.
اتفاقا برای شما هم حتما سوال بوده که چرا شخصی که این همه بهش پر و بال دان و بزرگش کردن، پس چرا مقبره‌ای ازش در دست نیست؟
کلی هم گمانه زنی در این رابطه هست میتونید در ویکیپدیای فارسی ببینید. (در ضمن روایت تشییع پیکر وی هم خیلی افسانه‌ای هست.)
حال بعضی‌ها از جمله خودم این سوال براشون پیش میاد که پس سلوکیان و دولت یونانی باختر و دولت یونانی هند چه کاره هستند؟ اگر الکساندر و هیچ یونانی‌ای پاش به منتهی الیه شرق امپراطوری هخامنشی نرسید؟ سکه‌های تاریخی با نگارش یونانی متعلق به این مناطق چی میگن؟
من خودم با توجه به اطلاعتی که دارم میتونم این طور توجیه کنم:
در زمان داریوش بزرگ و پس از او طغیان گران یونانی رو به منتهی الیه شرق قلمرو تبعید و ساکن میکردند که دیگر در اون منطقه بقیه رو تحریک نکنن و همینطور به این جمعیت افزوده شد تا این که همان طور که مرحوم سرمدی در کتاب فرمودن جنگی داخلی که میان دو عموزاده: اس گنتار و داریوش سوم رخ میدهد که من فکر میکنم این نابسامانی به آن یونانیان ساکن باختر فرصت شورش و تشکیل حکومت‌های نام برده را میدهد.
به هر صورت آقای سلطانی خدمت بزرگی کردند و من دست ایشون و اساتید ایشون رو میبوسم، هر چند باور دارم که باید برای انکار وجود سلوکیان و باختر و هند یونانی دلایل بیشتری آورد.
سهیل شاهزاده صفوى
۱۳۹۹/۵/۱۳
تا این لحظه در اطراف تخت جمشید نه یک تیر، سپر و نیزه به سبک رومیان یافت نشده، بند به همراه پروفسور دیوید مایا که آلمانى هستند، تحقیقات گسترده اى انجام دادیم، در موزه ایران باستان دو مجسمه الهه رومیان قابل بازدید هست که شکسته شده، و سر از تنشان جدا شده، نکته اگر رومیان و مقدونیان به تخته جمشید حمله کردن، اول از همه باید به خارج کردن این دو مجسمه نماد خدایی (که از اکروپىلیس به ایران اورده شده بودند) از تخت جمشید، احتمام میورزیدن نه اینکه به گفته باستان شناسان مترها بر روى زمین در دالوناهاى تخت جمشید کشیده شده بودند. قطعاً فروپاشى تخت جمشید علتى نداشته جز جنگ داخلى
توحید فریدونی
۱۳۹۹/۱۲/۳۰
کتابی روشنگر و با زبانی ساده برای عموم تا با این برهه‌ی تاریخی حساس آشنا شوند ولی به هیچ وجه برای تکمیل دانسته‌ها در این باره کافی نیست و باید کتاب‌هایی را که ارجاع داده‌اند نیز خواند مانند "سکندر و دارا" و "کارنامه به دروغ" و خانم پرنیان حامد هم پژوهش خوبی در همین زمینه کرده‌اند در کتاب "اسکندر در تاریخ ایران الکساندر یونانی نیست".
به زودی بسیار بیشتر این زمینه خواهیم دید و شنید.
دست مریزاد آقای سلطانی،
پاینده باشی
سعید حسین انهاری
۱۳۹۹/۱۰/۱۶
به نظرم این دست کتاب‌هایی که صددرصد در جهت خلاف روایات موثق حرکت میکنن فقط و فقط جهت خودنمایی هستش. در مورد نویسنده این کتاب هیچ نامی در هیچ جایی وجود نداره و هرجایی که هست فقط به اسم کتاب هاشون بسنده کردن که اونم سایت‌هایی مثل همین کتابراه و.... هستن که کتاب‌های این آدم رو میفروشن. نویسندگی ایشون در حد نویسنده بودن آقای دکتر ولایتی هستش. هرچقدر که آقای ولایتی رو میشه نویسنده بزرگی دونست ایشون هم همونقدر بزرگن.
سینا خدابخشیان
۱۳۹۹/۵/۱۱
۱۰۰درصدماباورداریم اسکندرمقدونی پاش به ایران نرسیده ویک دروغ بزرگ تاریخیه آقای سلطانی دوستارشمامسعودخدابخشیان
مشاهده همه نظرات ۸