دانلود کتاب اقتصاد به زبان ساده


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب اقتصاد به زبان ساده و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب اقتصاد به زبان ساده

کتاب اقتصاد به زبان ساده نوشته‌ی لس لیوینگستون، نخستین کتاب از «مجموعه آموزش اقتصادی» است. این کتاب خلاصه‌ای از همه‌ی مباحث مهم اقتصادی را در خود جای داده و مناسب کسانی هست که شوق و تمنای یادگیری علم اقتصاد را دارند اما تقریبا چیزی درباره آن نمی‌دانند.

با وجود هزاران کتاب اقتصادی که در بازار یافت می‌شود، چرا باید این کتاب هم به آن‌ها اضافه شود؟ پاسخ ساده است: بیشتر کتاب‌های اقتصادی، پربرگ و سرشار از آمار و ارقام ریاضی هستند و در آن‌ها از واژه‌های تخصصی علم اقتصاد استفاده شده است که فقط متخصصان از آن‌ها سر در می‌آورند. آن کتاب‌ها برای خوانندگان ناآشنا با علم اقتصاد کسالت‌ آورند و خواندن‌شان دشوار است. بی‌خود نیست که می‌گویند علم اقتصاد، عبوس و خسته کننده است.

کتاب اقتصاد به زبان ساده (Economics made easy)، برخلاف کتاب‌های تخصصی، با زبان ساده توسط لس لیوینگستون (Les Livingstone) نوشته شده و در آن از آمار و ارقام ریاضی و اصطلاحات دشوار و تخصصی خبری نیست و خواندنش لذت‌بخش است. با این حال، همه عقاید و مفاهیم بنیادی علم اقتصاد در این کتاب آمده است. البته این عقاید و مفاهیم با کلمات و عبارت‌هایی آسان توضیح داده شده‌اند و همین دلیلی خوب برای اضافه کردن یک کتاب اقتصادی دیگر به کتاب‌های موجود در بازار است.

کتاب حاضر یکی از آسان‌ترین و روان‌ترین متن‌هایی است که درباره اقتصاد نوشته شده است. پرسش‌ها و مثال‌هایی که مولف در همه بخش‌های کتاب آورده است، شما را با کلیات دانش اقتصادی به همان شیوه‌ای که در دانشکده‌های اقتصادی جهان تدریس می‌شود آشنا می‌کند. در پایان هر فصل، خلاصه‌ای از مباحث مطرح‌ شده آورده شده و پس از آن سوال‌هایی طرح شده است تا شما خواننده‌ی عزیز را به تکاپو وادار کند و آنچه آموخته‌اید در خاطرتان بماند.

بنابراین، این کتاب را باید مقدمه‌ای ضروری و آموزشی مفید برای آشنایی اولیه با علم اقتصاد و دریچه ورود به مباحثی به‌ شمار آورد که شرح و بسط آن‌ها به‌ تدریج در کتاب‌های بعدی این مجموعه خواهد آمد. قرار است کتاب‌های این مجموعه، شما را به نقطه‌ای برسانند که بتوانید کتاب‌های تخصصی اقتصاد را بخوانید و علت بسیاری از کشاکش‌های سیاسی زمانه کنونی را بر سر توزیع منابع اقتصادی دریابید.

جملات برگزیده کتاب اقتصاد به زبان ساده:

- همیشه می‌گویم به‌ جای برنامه‌سازی، انتخاب‌سازی کن.
- وقتی ارزش‌های خودت را بشناسی، تصمیم‌گیری سخت نیست.
- همان اندازه که حقیقت کمیاب است، عرضه همیشه از تقاضا بیشتر است.
- تا حقیقت بخواهد بند کفشش را ببندد، دروغ نیمی از جهان را گشته است.
- تقسیم کار تخصصی، وابستگی مستقیم همگان را به فعالیت‌های مکمل دیگران، افزایش می‌دهد.
- درس اول اقتصاد کمیابی است: چیزی در جهان نمی‌توان یافت که فراوان باشد و نیاز همگان را برآورده کند. درس اول سیاست، نادیده گرفتن درس اول اقتصاد است.

در بخشی از کتاب اقتصاد به زبان ساده می‌خوانیم:

هزینه یعنی از دست دادن منابع. مثلا خرید انبوه بنگاه برای فروش مجدد کالاهای خریداری‌ شده، مستلزم پرداخت پول است. چنین پولی، هزینه است. این از دست دادن منابع، هزینه کردن مستقیم و آشکار است که آن را «هزینه نقدی ضروری» هم می‌نامند. بنگاه‌ها علاوه بر هزینه مستقیم و آشکار، هزینه‌هایی ضمنی هم دارند که به «هزینه فرصت» مشهور است. هزینه فرصت، ارزشِ فرصتی است که از آن چشم‌پوشی می‌شود که فرصت انتخاب‌ شده دیگری پدید آید. اگر مشاوری که حق‌الزحمه‌اش بالاست، به‌جای سفر هوایی به اروپا، با کشتی تفریحی به آن‌جا برود، آن درآمدی که می‌توانست در زمان اضافه سفر کسب کند، هزینه فرصت اوست [که در سفر دریایی از دست داده است].

تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری مستلزم انتخاب کردن از میان گزینه‌های گوناگون است. همه انتخاب‌ها مربوط به آینده‌اند: بنابراین هزینه‌هایی که در گذشته شده یا هزینه‌های «برگشت‌ناپذیر» ربطی به تصمیم‌گیری ندارند. برای مثال تصمیم دارید خودرو خود را با خرید خودرو مدل جدید، تبدیل به احسن کنید. پولی که قبلا برای خرید خودرو کنونی پرداخته‌اید، از کف رفته است و مربوط به گذشته است و دخلی به معامله کنونی ندارد. چنین پولی در زمان معامله جدید، «هزینه برگشت‌ناپذیر» تلقی می‌شود. آنچه به این تصمیم یعنی معامله جدید مربوط می‌شود، قیمت خودرو جدید است به‌ علاوه مبلغی که فروشنده از محل خرید خودرو قبلی به فروشنده می‌دهد.

 ۱۰۴ صفحه، ۹۸۳ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-497-026-6 

چاپ ۱۳۹۷: ۱۲۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۵۰۰۰ ت - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

یادداشت ناشر
پیشگفتار
فصل اول: مقدمه
فصل دوم: تقسیم کار تخصصی، تجارت و تولید
فصل سوم: تقاضا برای کالاها و خدمات
فصل چهارم: عرضه کالاها و خدمات
فصل پنجم: عرضه و تقاضا
فصل ششم: موضوعات عرضه و تقاضا
فصل هفتم: مدیریت تصمیم‌گیری
فصل هشتم: جهانی‌ شدن
واژه‌نامه

راهنمای دانلود کتاب اقتصاد به زبان ساده

برای دانلود کتاب اقتصاد به زبان ساده و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  اقتصاد به زبان ساده

نظرات کتاب اقتصاد به زبان ساده

Hemmat .N
۱۳۹۷/۱۱/۲۶
سلام
باید گفت که این کتاب یک مبانی بسیار خوب برای ورود به علم اقتصاد است.
اقتصاد از رشته‌های گسترده و وسیع دامنه است و دربرگیرنده طیف وسیعی از مباحث زندگی ماست و همه به گونه‌ای با آن درگیر بوده و در باره آن بحث می‌کنند!
نکته‌ی اساسی این است که میان شناخت‌های سطحی و علمی فاصله عمیق و اساسی وجود و
دارد.
اما بعلت ارتباط مستمر بحث‌های روزانه و روزآمد مردم با مفاهیم اقتصادی، شناخت مبانی آن بسیار ضروری است.
و این کتاب این نیاز را برطرف می‌کند.
محمد جمالی
۱۳۹۷/۱۲/۱۷
واسه کسی که هیچی راجب علم اقتصاد نمیدونه خیلی خوبه.
ولی اگه دوست دارین اطلاعاتتون راجب اقتصاد در حدی باشه که بتونین در مورد اقتصاد جایی صحبت کنین یا مسائل جامعه خودمون رو استدلال و تفسیر کنین مطالب این کتاب کافی نیس. چون این کتاب صحبتی در مورد کم ارزش شدن واحد پول و این مسائل نکرده و فقط به بُعد و
اجتماعی اقتصاد پرداخته.

در کل خوندنش خوبه ولی فکر میکنم بشه کتاب‌های جامع تری رو پیدا کرد.
در ضمن، نویسنده این کتاب در مقایسه با بقیه اقتصاددان‌ها اصلا شناخته شده معروف نیست
امیر یحیوی
۱۳۹۹/۱۱/۲۰
سلام؛ به نظرم هر کسی که با اقتصاد و مبانی اقتصادی آشنا نیست حتما باید این کتاب رو بخونه و حتی پرسش‌های پایانی هر فصل رو پاسخ بده تا با مفاهیم اقتصادی آشنا بشه، هرچند خیلی کتاب بی‌طرفی نیست و به شدت روی بازار آزاد و به خصوص به تمجید بیش از اندازه اقتصاد آمریکا می‌پردازه. البته بر کسی پوشیده نیست که اقتصاد آمریکا بی‌شک قوی‌ترین اقتصاد دنیا است اما مسلما بی‌نقص‌ترین نیست. به هر حال خوندن این کتاب می‌تونه دریچه‌ای خوب برای ورود به دنیای اقتصاد باشه سپاس
مشاهد همه نظرات (۵۲)