دانلود کتاب الفبای ترک (بررسی روش‌های ترک) - جلد اول

  • از: ابراهیم نوریان
  • ناشر: انتشارات نظری
  • ۱ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب الفبای ترک (بررسی روش‌های ترک) - جلد اول و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب الفبای ترک (بررسی روش‌های ترک) - جلد اول و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب الفبای ترک (بررسی روش‌های ترک) - جلد اول

ابراهیم نوریان در کتاب الفبای ترک (بررسی روش‌های ترک) - جلد اول، اختصاصاً از روش‌های ترک سخن به میان آورده، و به شما به عنوان درمانگر اعتیاد و یا بیمار در حال ترک می‌آموزد که کدام روش چه بوده و چه خواهد کرد.

حتماً زمان آن فرا رسیده تا نگاهی دیگر به درمان اعتیاد داشته باشیم و اگر مترصد آن هستیم که اعتیاد درمان دارد پس، به ریشه‌یابی و نیازشناسی آن می‌پردازیم. پُر واضح است که اگر با بیماری برخورد می‌کنید که تقاضای کمک و قرار گرفتن در مسیر صحیح درمان اعتیاد را دارد بر اساس پیشنهاد شما به عنوان درمانگر اعتیاد گام بر می‌دارد و این انتظار می‌رود تا درمانگران اعتیاد تسلط کافی بر تمامی ابعاد درمان اعتیاد داشته باشد. آن زمان که بیماری با باور این که اعتیاد درمان ندارد، جذب و او را به روش‌هایی که مترصد آن است که اعتیاد درمان دارد می‌آمیزیم چه پیش می‌آید؟ در بسیاری از گزارش‌های میدانی و از طریق مصاحبه روشن شد که در اکثر کلینیک‌های درمان سوء مصرف مواد چنین تداخل درمانی وجود دارد. ما شاهد بیمارانی بوده‌ایم که سال‌ها در یک روش درمانی قرار گرفته و بدون نتیجه به چرخه معیوب اعتیاد بازگشته‌اند.

اگر در کلینیک‌های درمان اعتیاد چرخی بزنیم و گزارش تهیه کنیم و اگر در چنین مراکزی با بیماران قربانی شده در ندانستن این که کدام روش مناسب آنان است برخورد کنیم، جامعه آماری قابل توجّهی را به خود اختصاص داده است. این جامعه به علت عدم موفقیت در درمان مستعد بازگشت به اعتیاد خواهند بود. این در صورتی است که آنان نیّت ترک دارند و بسیار مشتاق زدایش اعتیادند. اما نمی‌دانند با توجه به این که چه تاریخچه‌ای ‌دارند در کدام روش قرار بگیرند، بنابراین بی‌مهابا و ندانسته در معرّفی اولین روش ترک فرو می‌روند و به علت نامتناسب بودن آن روش، نمی‌توانند موفقیتی کسب کنند. 

آن چه این میان آزار دهنده و غیر قابل تحمّل است، کم تجربگی و عدم معرّفی روش صحیح و متناسب ترک به بیمار توسط تیم درمان است. در گزارش میدانی شاهد آن بوده‌ایم که روانشناس، پزشک و یا مددکار، تمامی بیماران را به یک روش سوق می‌دهند. و بدون توجه به این که بیمار چه خصوصیّاتی دارد او را در تک روش‌های موجود تثبیت می‌کنند. همین طور در برخی دیگر از روش‌ها، تنها راه کمک به بیمار را یک روش می‌دانند و سایر روش‌ها را ناصحیح تصور می‌کنند. یا گاهی تیم درمان به علت عدم آشنایی با روش‌های ترک، همواره بر طبل روش‌های قدیمی‌تر می‌کوبند. 

اگر این احتمال را می‌دهیم که یک بیمار در یک روش موفق بوده، ‌پس ‌دیگر ‌بیماران ‌نیز ‌در ‌آن ‌روش ‌موفق خواهند شد، کاملاً اشتباه می‌کنیم. 

هر یک از بیماران متناسب با تاریخچه و شرایطی پیشِ رو درمانِ مخصوص به خود را خواهند داشت. همین ناهمگونی باعث می‌شود تا بیمار در یک مجموعه از هم گسیخته قرار بگیرد و نتواند از قواعد صحیح یک روش بهره ببرد. جالب‌تر این که امروزه برخی پشتوانه‌ها و پشتیبان‌ها که در راستای دست‌گیری و کمک به افراد معتاد پیش‌قدم شده‌اند، خود نیز قواعد و به اصطلاح پروتکل‌های مخصوص به خود را وضع کرده‌اند که این نیز به علت عدم مطالعه علمی صحیح لطمه‌ای ‌جبران‌ناپذیر بر پیکره درمان اعتیاد و بیمار زده است. 

در برخی از فصول کتاب الفبای ترک (بررسی روش‌های ترک) به علت ازدیاد مطالب نگارشی از برخی اصطلاحات و تعاریف آن‌ها خودداری شده است. در برخی فصول قواعد، تبصره‌ها و مواد قانونی آن تشریح شده و تا آن جا که امکان داشته سعی بر معرفی روش‌های موفق ترک کرده‌ایم. در فصل روش‌های نوین ترک روش‌های متنوع که در درمان سایر اختلالات روانپزشکی مؤثرند برآورد و نگارش شده است. سعی شده فصول متعدد کتاب روان، سلیس و کاملاً عامیانه نگارش شود تا خواننده به راحتی و حتی با انعکاس تصاویر مندرج در کتاب ارتباط برقرار کند.

 ۶۱۶ صفحه، ۲ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-289-834-0 

چاپ ۱۳۹۶: ۵۷۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۷۰۰۰ ت - 5.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

فصل اول: درآمدی بر روش مراکز درمان اقامتی کوتاه مدت (کمپ)
فصل دوم: درآمدی بر روش کنگره 60
فصل سوم: درآمدی بر روش‌های نوین ترک
فصل چهارم: درآمدی بر روش انجمن معتادان گمنام (N.A)
فصل پنجم: در آمدی بر روش ماتریکس
فصل ششم: درآمدی بر روش سمزدایی سریع و فوق سریع
فصل هفتم: درآمدی بر روش مراکز گذری (DIC)

راهنمای دانلود کتاب الفبای ترک (بررسی روش‌های ترک) - جلد اول

برای دانلود کتاب الفبای ترک (بررسی روش‌های ترک) - جلد اول و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  الفبای ترک (بررسی روش‌های ترک) - جلد اول
davood alimoradi
۱۳۹۹/۵/۱۰
بدنیست ولی خیلی موضوعاتش تکراریه
Arash Akhbari
۱۳۹۹/۳/۱۲
این چجور کتابیه؟ ! همش جملات تکراری داره و موضوعی که قبل بهش اشاره شده رو چندین بار میبینی. از همه بدتر پر از غلط املایی. خیلی زشته بخدا
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۲)