دانلود کتاب الفبای هورمون شناسی


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب الفبای هورمون شناسی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب الفبای هورمون شناسی

کتاب الفبای هورمون شناسی نوشته‌ی آرمین مختاریه و خیزران ایازی، موضوعاتی مانند غده‌ی تیروئید، بخش قشری غده‌ی آدرنال، غدد جنسی، غده‌ی پاراتیروئید، بارداری و غربالگری انواع ناهنجاری‌های جنینی را مورد بررسی قرار می‌دهد.

درباره‌ی کتاب الفبای هورمون شناسی:

سیستم غدد درون‌ریز بدن از وظایف گوناگونی مانند کنترل متابولیسم، حفظ هموستاز، رشد و نمو، تنظیم آب و الکترولیت و ... برخوردار است. اگر میزان غلظت هورمون‌های بدن تغییر کند منجر به ایجاد اختلالاتی درون بدن می‌شود و سیستم‌هایی را درگیر می‌نماید. برای شناسایی دقیق انواع اختلالات هورمونی باید ساختار بیوشیمیایی، نحوه سنتز، عملکرد و نحوه‌ی تجزیه هورمون مورد نظر بررسی شود.

کتاب الفبای هورمون شناسی (ABC of Hormone Book) در 9 فصل تمامی هورمون‌های بدن را مورد بررسی قرار می‌دهد. همچنین این کتاب به بیان تست‌های تشخیصی و خطاهای کاربر در آزمایشگاه‌ها می‌پردازد؛ زیرا آشنایی کاربر با تفسیر نتایج و خطاهای آزمایشگاهی منجر به کاهش نتایج اشتباه و دروغین خواهد شد.

تمام مثال‌هایی که در این کتاب ارائه شده در آزمایشگاه‌ها رخ داده و هدف از مطرح کردن آن‌ها نزدیک شدن هرچه بیشتر دانشجویان به فضای واقعی در آزمایشگاه‌های تشخیص طبی و مشکلات احتمالی است.

در بخشی از کتاب الفبای هورمون شناسی می‌خوانیم:

هیپوتالاموس غده‌ی بادامی شکل به وزن 5 گرم در زیر تالاموس واقع شده است و مرکز تنظیم اعمال مختلف از جمله گرسنگی، تشنگی، خواب و بیداری و تنظیم دمای بدن است. در واقع هیپوتالاموس عامل ارتباط بین سیستم عصبی و هورمونی بوده که برای انجام این عمل از «غده‌ی هیپوفیز» استفاده می‌کند.

هیپوفیز غده‌ی رهبر بدن، غده‌ی کوچکی به قطر 1 سانتی‌متر به وزن 1 گرم بوده که در زین ترکی (حفره‌ی استخوانی در قاعده‌ی مغز) قرار گرفته و از طریق ساقه‌ی هیپوفیز به هیپوتالاموس اتصال یافته است. این غده از لحاظ آناتومیکی به دو بخش؛ هیپوفیز خلفی (توروهیپوفیز) و هیپوفیز قدامی (آدنوهیپوفیز) تقسیم می‌شود.

 ۹۲ صفحه، ۱۰ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-600-6252-48-3 

چاپ ۱۳۹۷: ۲۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۹۲۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

فصل اول: مقدمه‌ای بر هورمون‌شناسی
فصل دوم: محور هیپوفیز - هیپوتالاموس
فصل سوم: غده‌ی تیروئید
فصل چهارم: غده‌ی پاراتیروئید
فصل پنجم: بخش قشری غده‌ی آدرنال
فصل ششم: بخش قشری غده‌ی آدرنال
فصل هفتم: غدد جنسی
فصل هشتم: بارداری و غربالگری انواع ناهنجاری‌های جنینی
فصل نهم: مطالعه مورد
منابع و مآخذ

راهنمای دانلود کتاب الفبای هورمون شناسی

برای دانلود کتاب الفبای هورمون شناسی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  الفبای هورمون شناسی

نظرات کتاب الفبای هورمون شناسی

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.