دانلود کتاب الگوریتم و فلوچارت


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب الگوریتم و فلوچارت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب الگوریتم و فلوچارت

در کتاب الگوریتم و فلوچارت نوشتۀ عبدالحمید جهانگیری و افشین امینی، چگونگی حل یک مسئله و بیان مرحله به مرحله آن آموزش داده شده است. (فایل کتاب در تاریخ 1398/07/01 به‌روزرسانی شده است.)

در عصر حاضر بیشتر مسائلی که با آن روبرو هستیم بوسیله کامپیوتر حل می‌شود. سوالی که مطرح می‌شود این است که چگونه کامپیوتر می‌تواند این مسائل را حل کند؟

در پاسخ باید گفت که کامپیوتر بر اساس روش گام‌به‌گام حل مسئله که به آن الگوریتم گفته می‌شود، مسائل را حل می‌کند. در نگاه اول شاید ممکن است به نظر برسد که کامپیوترها از انسان‌ها باهو‌ش‌ترند که می‌توانند همه‌ی مسائل را حل کنند. اما باید این نکته را در نظر داشت که برنامه‌های کامپیوتری توسط انسان‌ها نوشته می‌شوند. انسان‌ها با هوش و با درایت خویش مراحل گام‌به‌گام حل مسئله را تدوین می‌کنند و کامپیوترها با ویژگی سرعت و دقت بالا دستورات را اجرا می‌کنند. بنابراین برای داشتن یک برنامه قدرتمند به یک الگوریتم دقیق نیاز دارید. توصیه می‌شود که مطالب کتاب الگوریتم و فلوچارت را با دقت مطالعه کنید و همیشه این نکته را در نظر داشته باشید که پایه‌ی حل هر مسئله‌ای در کامپیوتر، نوشتن الگوریتم آن است.

در کتاب پیش‌ رو سعی بر آن شده است که تمامی مفاهیم موردنیاز برای ورود به دنیای برنامه‌نویسی بیان شود و در این راه از مثال‌ها و تمرین‌های زیادی کمک گرفته شده است.

در ترتیب مثال‌ها این هدف دنبال شده است که خواننده از ساده‌ترین مثال شروع به خواندن کند و هرچه جلوتر می‌رود با مفاهیم کاربردی‌تر در قالب مثال‌های سخت‌تر آشنا شود. پس در صورتی که مثالی از این کتاب را متوجه نشدید برای خواندن مثال‌های بعدی عجله نکنید. الگوریتم‌ها و فلوچارت‌های این کتاب به قدری از لحاظ آموزشی استاندارد نوشته شده است که با چند بار خواندن آن‌ها و داشتن دقت و تمرکز کافی بر روی مثال‌ها متوجه آن‌ها خواهید شد.

در برنامه‌نویسی تواناییِ دنبال کردن الگوریتم می‌تواند به اندازه‌ی نوشتن الگوریتم اهمیت داشته باشد. به این معنی که اگر شما به الگوریتم برنامه‌ای دسترسی داشته باشید ولی هیچ توضیح نوشتاری در مورد الگوریتم در اختیارتان نباشد باید توانایی خواندن و یادگیری الگوریتم را داشته باشید. پس چنانچه در کتاب الگوریتم و فلوچارت، مثالی را دیدید که توضیحات آن برای شما ناکافی به نظر می‌رسد می‌توانید به عنوان یک چالش به آن نگاه کنید! چالشِ دنبال کردن الگوریتم و یادگیری الگوریتم از روی فلوچارت آن.

 ۱۳۹ صفحه، ۴ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-600-99667-1-4 

چاپ ۱۳۹۶: ۱۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۸۰۰۰ ت - 2.99€
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

فصل اول - الگوریتم چیست؟
فصل دوم - فلوچارت
فصل سوم - ساختار تکرار
فصل چهارم - زیرالگوریتم‌
فصل پنجم - آرایه‌
فصل ششم - حل تمرین‌های منتخب

راهنمای دانلود کتاب الگوریتم و فلوچارت

برای دانلود کتاب الگوریتم و فلوچارت و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  الگوریتم و فلوچارت

نظرات کتاب الگوریتم و فلوچارت

عبدالحمید جهانگیری
۱۳۹۸/۷/۹
با سلام،
ویرایش جدید کتاب در کتابراه قرار گرفته است. در این ویرایش، چند مطلب کاربردی در مورد رمزنگاری، کاربرد دنباله فیبوناچی و مرتبه زمانی الگوریتم اضافه شده است. همچین برخی از مثالهای ویرایش قبل نیز به تفضیل بیشتر توضیح داده شده است. دوستانی این کتاب را قبلا از کتابراه تهیه کرده‌اند می‌توانند با بروزسانی در قسمت کتابخانه، ویرایش جدید را تهیه کنند
رضا عباسیان
۱۳۹۷/۷/۴
به نظرم نقطه قوت کتاب مثالهای زیادشه. از ساده‌ترین مثال شروع شده تا به سوالهای سخت برسه. اگر بعضی از مثالها رو بیشتر توضیح داده میشد بهتر بود. در کل کتاب خوبیه.
مینو حسن زداه
۱۳۹۸/۱۱/۶
همیشه الگوریتم و فلوچارت کسل کننده برام بود ولی این کتاب ادم جذب میکرد. برای شروع برنامه نویسی یادگیری الگوریتم این کتاب گزینه خوبی بود.
مشاهد همه نظرات (۱۳)