دانلود کتاب انسان و ایمان: مقدمه‌ای بر جهان بینی اسلامی

  • از: مرتضی مطهری
  • ناشر: انتشارات صدرا
  • ۵ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب انسان و ایمان: مقدمه‌ای بر جهان بینی اسلامی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب انسان و ایمان: مقدمه‌ای بر جهان بینی اسلامی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب انسان و ایمان: مقدمه‌ای بر جهان بینی اسلامی

کتاب مقدمه‌اى بر جهان‌بینى اسلامى که شامل شش مجلد مى‌باشد آخرین اثر قلمى شهید آیت‌اللّه‌ مطهرى است. این کتاب در واقع یک دوره اصول عقاید اسلامى است و مطالعه آن براى عارف و عامى سودمند و فرح‌زاست. جلدهای کتاب مقدمه‌اى بر جهان‌بینى اسلامى عبارتند از: انسان و ایمان، جهان‌بینى توحیدى، وحى و نبوت، انسان در قرآن، جامعه و تاریخ، زندگى جاوید یا حیات اخروى.

در اصل، این کتاب شامل هفت مجلد بوده که استاد مطهری فرصت نگارش جلد هفتم آن یعنى امامت و رهبرى را پیدا نکردند و به دست منافقان کوردل به شهادت رسیدند و البته مباحث «امامت» آن شهید در انجمن اسلامى پزشکان پس از شهادت آن بزرگمرد علم و ایمان و مجاهدت، با نوشته دیگرى از آن شهید در این باب به عنوان پیشگفتار، به صورت مستقل تحت عنوان «امامت و رهبرى» توسط «شوراى نظارت بر نشر آثار استاد شهید مطهرى» منتشر شد.

این مجموعه براى همه اقشار به ویژه دانشجویان و طلاب علوم دینى مفید و حاوى نکات بدیع و جالب توجه است. نثر روان و شیواى آن نیز به جاذبه این کتاب افزوده است، همچنان که استحکام مطالب کتاب که توسط یک اسلام شناس مسلّم به رشته تحریر در آمده است از امتیازات این کتاب است.

استقبال کم‌نظیر از این مجموعه که تعداد چاپ آن بهترین گواه بر آن است حاکى از آن است که امتیازات و ویژگی‌هاى این کتاب براى مردم شریف ایران و سایر بلاد اسلامى حتى غیر اسلامى (از راه ترجمه آن) محسوس و ملموس است. چاپ اول این کتاب به سال 1357 باز مى‌گردد و از آن زمان تا کنون به شکل چند جلدى یا «مجموعه آثار 2» بارها تجدید چاپ شده است.

مقدمه‌اى بر جهان‌بینى اسلامى نظام هماهنگ تفکر اسلامى را به مطالعه‌کننده ارائه مى‌دهد و قوّت فکر اسلامى را در قیاس با مکاتب بشرى آشکار مى‌سازد.

انسان و ایمان که جلد اول این مجموعه است، براى آن که از ظاهرى آراسته‌تر برخوردار باشد، از نظر علامت‌گذارى و غیره بازبینى و از نو حروفچینى شده و طرح جلد آن نیز تغییر کرده است.

 ۱۴۰ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
چاپ ۱۳۹۶: ۴۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۳۰۰۰ ت - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه چاپ بیست و هفتم
انسان و حیوان
علم و ایمان
ایمان مذهبی
مکتب، ایدئولوژی
اسلام، مکتب جامع و همه جانبه
منابع تفکر در اسلام
فهرست ها
فهرست آیات قرآن کریم
فهرست اشعار فارسى
فهرست اسامى اشخاص
فهرست اسامى

راهنمای دانلود کتاب انسان و ایمان: مقدمه‌ای بر جهان بینی اسلامی

برای دانلود کتاب انسان و ایمان: مقدمه‌ای بر جهان بینی اسلامی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  انسان و ایمان: مقدمه‌ای بر جهان بینی اسلامی

نظرات کتاب انسان و ایمان: مقدمه‌ای بر جهان بینی اسلامی

مهدی سلمانی
۱۳۹۸/۲/۲۲
کتاب خیلی خوبی بود
به خیلی از شبهه‌هایی که تو ذهنم بود جواب داده شد.
Sasan Sharifi
۱۴۰۰/۱/۲۸
توصیه میکنم همه‌ی جلداشو بخونین
مشاهد همه نظرات (۲)