دانلود کتاب انسان، کیهان و تکامل

  • از: مجید آذرشاهی
  • ناشر: نشر بهنود
  • ۸ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب انسان، کیهان و تکامل و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب انسان، کیهان و تکامل و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب انسان، کیهان و تکامل

کتاب انسان، کیهان و تکامل به قلم مجید آذرشاهی جلد نخست از یک مجموعه سه جلدی است که به بررسی دیدگاه‌های علمی مختلف درباره‌ی تکامل انسان می‌پردازد و در این جلد نقش فرازمینی‌ها در تکامل انسان‌ مورد نقد و بررسی قرار می‌گیرد.

روند تکامل انسان را می‌توان از دو طریق علمی و فلسفی زیر ذره‌بین قرار داد و لازم به یادآوری است که در دیدگاه‌های علمی تکیه‌ی نظریه‌پردازان بر شواهد و مستندات است تا بتوانند ادعای خود را به اثبات برسانند و ادعای دیگری را رد کنند.

نظریه‌پردازان تکامل انسان از دیدگاه علمی نیز به چند دسته تقسیم می‌شوند که مهم‌ترینشان طرفداران نظریه‌ی داروین و همچنین نظریه‌ی اریک فون دانیکن (Erich von Daniken) و اعتقاد‌ش به نقش فرازمینیان هستند. تمرکز کتاب انسان، کیهان و تکامل نیز بر همین موضوع است و با ارائه‌ی مستنداتی قابل اعتنا به بررسی ارتباط میان تکامل انسان و فرازمینی‌ها می‌پردازد.

در جلد دوم این مجموعه‌ی خواندنی دیدگاه فلسفی در خصوص تکامل انسان با نام «انسان، فلسفه و تکامل» بررسی می‌شود و جلد سوم نیز تحت عنوان «انسان، کوانتوم و تکامل» در اختیارتان قرار خواهد گرفت.

مجید آذرشاهی قلمی روان دارد و با توانایی بالای خود پیچیده‌ترین مباحث علمی را به ساده‌ترین شکل ممکن برایتان مطرح می‌کند.

مطالعه‌ی کتاب انسان، کیهان و تکامل به چه کسانی توصیه می‌شود:

اگر به مسائل مربوط به کیهان‌‌شناسی و به خصوص موجودات فرازمینی علاقه دارید، بدون شک این کتاب برای شما نوشته شده است.

در بخشی از کتاب انسان، کیهان و تکامل می‌خوانیم:

دانشمندان معتقدند که سیاره زمین حدود شش میلیارد سال پیش در شرایطی که بصورت گلوله‌ای مذاب با دمای بسیار بالایی بود بوجود آمد. حدود یک میلیارد سال طول کشید تا دمای سطح این کره کم‌کم به حدی برسد که تشکیل اقیانوس‌ها و دریاها امکان‌پذیر شود.

اگر بخواهیم شرایط حدود چهار و نیم میلیارد سال پیش کره زمین را وصف کنیم باید بگوییم زمین سیاره‌ای بود صخره‌ای، که تقریباً سطح زیادی از آن را آب فرا گرفته بود، با دهانه‌های آتشفشانی فعال، جو این سیاره بسیار بسیار مغشوش و پوشیده از دود حاصل از آتشفشان‌ها و همچنین ابرهای متراکم و متلاطم که در اثر برخورد این ابرها با یکدیگر رعد و برق‌های سهمگینی سراسر سطح زمین را فرا گرفته بود.

تداوم این شرایط برای مدت حدود یک میلیارد سال و پایین آمدن تدریجی دما و نمایان شدن خشکی‌های بیشتر و کمی آرام‌تر شدن جو زمین و به عبارتی آرامش نسبی زمین، این سیاره را آماده پذیرش میزبانی ازحیات نمود.

حدود سه و نیم میلیارد سال پیش اولین جرقه پیدایش حیات در زیر آب‌های دریاها و اقیانوس‌ها شکل گرفت، در ابتدا موجودات تک سلولی و میکرو ارگانیزم‌ها بوجود آمدند. اینکه این اولین موجودات میکروسکوپی تک سلولی چگونه بوجود آمدند فرضیه‌های مختلفی وجود دارد مثل، انتقال حیات میکروسکوپی توسط شهاب سنگ‌ها از فضا به زمین، فرضیه سوپ بنیادین، فرضیه پیدایش خود به خودی حیات و... . به هر حال اینکه این موجودات تک سلولی اولیه از کجا و چگونه بوجود آمدند زیاد مهم نیست، بلکه آنچه حائز اهمیت است، این است که حدود سه و نیم میلیارد سال پیش حیات از نوع میکروارگانیزم در روی زمین شکل گرفت و آغاز شد.

 ۱۹۰ صفحه، ۳ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-7511-11-4 

چاپ ۱۳۹۵، قیمت الکترونیکی: ۱۰۰۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه
فصل اول: از یونان باستان تا رنسانس اروپا
فصل دوم: علم و تخیل
فصل سوم: فرازمینیان
فصل چهارم: کتاب عهدین (عهده عتیق + عهد جدید)
فصل پنجم: ناشناخته‌ها
فصل ششم: شواهد موجود
منابع

راهنمای دانلود کتاب انسان، کیهان و تکامل

برای دانلود کتاب انسان، کیهان و تکامل و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  انسان، کیهان و تکامل

نظرات کتاب انسان، کیهان و تکامل

مجید آذرشاهی
۱۴۰۰/۱/۱۰
با درود به شما دوست گرامى / کارهاى پژوهشى کتاب انسان، فلسفه و تکامل به پایان رسیده و ما نگارش آن را شروع کرده‌ام و امیدوارم اواخر تابستان براى اخذ مجوز‌ها به ارشاد ارسال شود و حتماً پس از چاپ فیزیکى، نسخه الکترونیکى آن از طریق الکترونیکى منتشر خواهد شد.
Alireza Azizi
۱۳۹۹/۶/۱۳
خیلی پیچیده و بیهوده شاید پنج صفحه از کل کتاب نظرمو جلب کرد
مهران بویری
۱۳۹۹/۶/۱۰
خیلی سطحی بود
به اطلاعاتم چیزی اضافه نکرد
مشاهد همه نظرات (۴)