دانلود کتاب این راه روشن است

  • از: حاتم رسولی
  • ناشر: انتشارات صریر
  • ۰ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب این راه روشن است و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب این راه روشن است و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب این راه روشن است

کتاب این راه روشن است به قلم حاتم رسولی، در تلاش است تا با استناد به آیات قرآن کریم و نیز بیانات حضرت امام خمینی (ره) و حضرت امام خامنه‌ای نگاهی دیگر بار به موضوع دفاع از حریم اسلام، قرآن، مسلمانان و میهن اسلامی داشته باشد.

همه موجودات در این جهان به نحوی از منافع خود دفاع می‌کنند. موضوع دفاع از خود در فطرت انسان‌ها و سنت همه جوامع بشری وجود دارد. آنچه امروز در دنیا تحت عنوان اعمال تجاوزکارانه و خصمانه یا همان جنگ معمول است در فرهنگ ارزشمند اسلامی جایی ندارد. اسلام جهاد یا جنگ مقدس را دارای مقام و ارزش می‌داند که با جنگ و اهداف جنگ طلبان تفاوت‌های بسیاری دارد.

در معارف اسلامی جهاد در دو مفهوم کلی جهاد اصغر و جهاد اکبر آمده است. جهاد اصغر دارای جنبه‌های نظامی است و جهاد اکبر شامل تصفیه روح از طریق انجام اعمال عبادی، تکامل اخلاق و رشد و تقوا و پرهیزکاری می‌باشد. جهاد در راه خدا یکی از ارکان مهم اسلام است. فقه‌های اسلام در تقسیم‌بندی فقهی، جهاد را از جمله عباداتی دانسته‌اند که باید با قصد قربت صورت گیرد.

مجاهد راه حق باید «قربه الی الله» اسلحه به دست گیرد و به میدان جنگ بشتابد. رزمنده مسلمان برای نفس و مطامع دنیایی نمی‌جنگد بلکه برای رضای خداوند متعال در میدان رزم حاضر می‌شود.

جهاد به دو نوع است، جهاد ابتدایی و جهاد دفاعی. جهاد ابتدایی عبارت از جهاد با کفار برای گسترش و اعتلای کلمه حق است. این نوع جهاد چون از سوی مسلمانان شروع می‌شود جهاد ابتدایی نامیده می‌شود. جهاد دفاعی نیز عبارت از جهادی است که مسلمانان با کفار و متجاوزان و توطئه گرانی که قصد دارند بر کشور مسلمان سلطه یافته و مسلمانان را به اسارت بکشانند و یا به امور و حریم آنان تجاوز نمایند، صورت می‌گیرد.

در بخشی از کتاب این راه روشن است می‌خوانیم:

جهاد دری است از درهای بهشت، خاص بندگان برگزیده خداوند؛ برترین وسیله تقرب به پروردگار سبحان و رفیع‌ترین قله اسلام؛ هیچ کار نیکی بالاتر از شهادت فی‌سبیل‌الله نیست. شهید در راه خدا کشته می‌شود، و آنکه در راه حق و حقیقت کشته شود همواره زنده است.

قرآن مسلمانان را به جنگ با کفار در صورتی امر می‌کند که آن‌ها بخواهند راه جنگ را در پیش گیرند، ‌لکن بیان می‌فرماید که از اندازه در نگذرید. خداوند امر می‌فرماید که با ستم پیشگان کارزار کنید تا از شرّ آن‌ها ایمن شوید. قرآن کریم مومنان واقعی را پیروزمند و پیروزی کامل را در پرتو ایمان به خدا و اعتقاد و اعتماد به او می‌داند. مومن حقیقی آراسته به خصایل نیکویی چون شجاعت، ایثار، مقاومت و امیدوار به فضل الهی است و بر اوست تا تکلیفی را که بر گردن دارد، اداء نماید. حال در میدان نبرد کشته شود یا دشمن را از میان بردارد؛ در هر صورت اوست که به فرمان الهی گردن نهاده و آن را به انجام رسانده است.

از جمله حقوقی که قرآن کریم برای مسلمانان در نظر گرفته است حق مقابله به مثل و جنگیدن با کسانی است که با مسلمین وارد جنگ می‌شوند. در اسلام هدف از جنگ انتقام و استعمار و یا گرفتن بخشی از سرزمین و خاک یک کشور نیست بلکه هدف، دفاع از حق و حذف عناصر فاسد و نجات انسان هاست.

«وَقَاتِلُواْ فِی سَبِیلِ اللّهِ الَّذِینَ یُقَاتِلُونَکُمْ وَلاَ تَعْتَدُواْ إِنَّ اللّهَ لاَ یُحِبُّ الْمُعْتَدِینَ»

در راه خدا با کسانى که با شما مى‌جنگند بجنگید ولى از اندازه درنگذرید زیرا خداوند تجاوزکاران را دوست نمى‌دارد.

در این آیه خداوند متعال به مسلمانان سفارش می‌کند تا ضمن دفاع از حقوق خود از حدود و مرزها تجاوز ننمایند و در تمام این مدت، خدا را در نظر داشته باشند و جهادشان برای رضای پروردگار متعال باشد.

 ۷۴ صفحه، ۷۶۸ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-8768-34-0 

چاپ ۱۳۹۷: ۷۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۴۱۰۰ ت - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

سخن آغاز
مقدمه
1: لزوم آمادگی همیشگی مسلمین برای دفاع از اسلام
2: جهاد تکلیفی مقدس
3: هوشیاری و پرهیز از سستی در امر جهاد
4: شهداء، ‌جاودانه‌های تاریخ
5: هوشیاری مسلمانان در مقابله با توطئه‌های دشمنان
6: برتری مجاهدان راه حق
7: آیین‌های جهاد در اسلام
8: جهاد در راه خدا و آمادگی برای بازداشتن دشمن از تجاوز
9: امدادهای غیبی
10: پیروزی و نصرت الهی
11: نا امید نشدن مجاهدان از شکست و عدم الفتح در میدان کارزار

راهنمای دانلود کتاب این راه روشن است

برای دانلود کتاب این راه روشن است و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  این راه روشن است