دانلود کتاب این کافی نیست! چگونه موفق ترها موفق‌تر می‌شوند


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب این کافی نیست! چگونه موفق ترها موفق‌تر می‌شوند و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب این کافی نیست! چگونه موفق ترها موفق‌تر می‌شوند

کتاب این کافی نیست! چگونه موفق‌ترها موفق‌تر می‌شوند، اثر مارشال گلداسمیت، به شما می‌گوید نفس بکشید، هرچه می‌توانید عمیق‌تر نفس بکشید. شما «اینجا» هستید. می‌توانید به «آنجا» بروید! پس همین حالا سفرتان را آغاز کنید. به دنبال رؤیاهایتان بروید.

تصور کنید 95 ساله و در شرف مرگ هستید. پیش از آنکه نفس‌های آخر را بکشید، هنوز نعمتی بزرگ در اختیار دارید: می‌توانید در زمان سفر کنید، با افرادی که کتاب این کافی نیست را می‌خوانند، حرف بزند، به افراد موفق کمک کنید که در زندگی و شغلشان موفق‌تر شوند. در 95 سالگی درک می‌کنید که در زندگی چه چیزی اهمیت دارد و چه چیزی مهم نیست. حالا که پیر شده‌اید، چه پندی برای زندگی‌ فعلی‌تان دارید؟  

از فرصت استفاده کنید و به این سؤال پاسخ دهید. پندهایی را که فکر می‌کنید هنگام پیری به خودتان که اکنون جوان هستید می‌دهید، در کاغذی یادداشت کنید. بعد از آنکه آنها را نوشتید، باقی کار ساده است: کافی است به آنها عمل کنید. سعی کنید سال بعد و سال‌های آتی زندگی‌تان را بهتر بگذرانید. باید به «آنجا» بروید.

می‌توانید پیش‌بینی کنید که «آنجا» چگونه است و تصویری نبستاً واضح از آن را در ذهنتان مجسم سازید. همین‌حالا خوشبختی را بیابید و از آن لذت ببرید. تصور غلط بعضی از افراد این است: اگر بتوانم... را انجام دهم، خوشبخت می‌شوم.

فرض کنید در شرکت مهمی کار می‌کنید و شغل و مقام مهمی دارید. وقتی به 95 سالگی می‌رسید و به کسانی که دور بستر مرگتان جمع شده‌اند، می‌نگرید، تعداد بسیار کمی از کارمندانتان را می‌بینید که برای وداع با شما آمده‌اند. احتمالاً دوستان و خانواده‌تان تنها کسانی هستند که در کنارتان حضور دارند. پس هم‌اکنون بخش اعظم زندگی خود را وقف آنان کنید.

در کتاب این کافی نیست، به دنبال رؤیاهایتان بروید. افرادی که سعی کرده‌اند رؤیاهایشان را محقق سازند، خوشبخت‌تر هستند. اهداف مهم زندگی‌تان را تشخیص دهید و برای رسیدن به آنها دست به کار شوید. این فقط شامل آرزوهای بزرگ نمی‌شود. می‌توانید به آرزوهای کوچکتان نیز جامعه‌ی عمل بپوشانید؛ مثلاً اتومبیل اسپورتی را که همیشه آرزویش را داشتید، بخرید، نواختن پیانو یا زبان ایتالیایی را بیاموزید. بعضی از افراد به رؤیاهای‌شان دست می‌یابند. بعضی از رؤیاها نیز دستنیافتنی‌اند؛ بنابراین سؤال مهمی که باید از خودتان بپرسید این نیست: «آیا من توانسته‌ام به رؤیاهایم برسم؟» بلکه باید بپرسید: «اما من تمام سعی‌ام را کرده‌ام؟»

مارشال گلداسمیت، تحقیقی را در مورد 200 مدیر از 120 کشور دنیا انجام داده است. هر شرکت دو تن از باهوش‌ترین مدیران جوان خود را معرفی کرده‌ بود. آنان دریافته بودند که می‌توانند در جای دیگر به موفقیت‌های بیشتری دست یابند و فقط در مورد خوشبختی، روابط اجتماعی دوستانه، پیگیری رؤیاها و اهدافشان حرف زده‌اند. وقتی دوست من از افرادی که در بستر مرگ بودند، می‌پرسید در زندگی چه چیزی برای آنان مهم بوده است، آنان نیز دقیقاً همین پاسخ‌ها را می‌دادند.

از همین حالا از این پندهای خردمندانه استفاده کنید. به زمانی فکر کنید که پیر شده‌اید و امیدوارید باز هم فرصت زیستن داشته باشید. بدانید که باید خوشبخت باشید، از بودن در کنار اعضای خانواده و دوستان لذت ببرید و رؤیاهای‌تان را دنبال کنید.

 ۲۶۴ صفحه، ۷۲۷ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-2430-03-1 

چاپ ۱۳۸۸، قیمت الکترونیکی: ۱۸۲۰۰ ت - 6.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

بخش اول: تلاش برای موفقیت
فصل اول: شما اینجا هستید
فصل دوم: در مورد خودتان منصف باشید
فصل سوم: توهم موفقیت: چرا در برابر تغییر مقاومت می‌کنیم
بخش دوم: بیست عادتی که مانع پیشرفتتان می‌شوند
فصل چهارم: بیست عادت
فصل پنجم: عادت بیست و یکم: شیفته‌ی رسیدن به هدف
بخش سوم: برای بهتر شدن چه تغییراتی در خود ایجاد کنیم
فصل ششم: بازخورد
فصل هفتم: عذرخواهی
فصل هشتم: دیگران را از اهداف خود آگاه کنید
فصل نهم: گوش دادن
فصل دهم: قدردانی کردن
فصل یازدهم: پیگیری اهداف
فصل دوازدهم: تمرین پیش‌خورد
بخش چهارم: از حرکت بازنایستید
فصل سیزدهم: قوانین تغییرات
فصل چهاردهم: چالش‌های خاص افراد مسؤول
نکته‌ی آخر: شما اکنون اینجا هستید

راهنمای دانلود کتاب این کافی نیست! چگونه موفق ترها موفق‌تر می‌شوند

برای دانلود کتاب این کافی نیست! چگونه موفق ترها موفق‌تر می‌شوند و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  این کافی نیست! چگونه موفق ترها موفق‌تر می‌شوند