دانلود کتاب بازاریابی سیاسی و رقابت‌های انتخاباتی: تکنیک‌ها و تاکتیک‌ها

  • از: تورج صادقی، سمانه جبار
  • ناشر: انتشارات زرنوشت
  • ۰ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب بازاریابی سیاسی و رقابت‌های انتخاباتی: تکنیک‌ها و تاکتیک‌ها و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب بازاریابی سیاسی و رقابت‌های انتخاباتی: تکنیک‌ها و تاکتیک‌ها و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب بازاریابی سیاسی و رقابت‌های انتخاباتی: تکنیک‌ها و تاکتیک‌ها

کتاب بازاریابی سیاسی و رقابت‌های انتخاباتی: تکنیک‌ها و تاکتیک‌ها به قلم تورج صادقی و سمانه جبار، بررسی می‌کند که آیا بازاریابی با رویکرد سیاسی می‌تواند تاثیری بر روی جلب و جذب آراء عمومی داشته باشد و آیا در این خصوص تکنیک‌های خاصی را می‌توان دنبال کرد یا خیر.

مشارکت سیاسی ملت در جوامع گوناگون نشان دهنده‌ی سطح آگاهی و بینش آن ملت و همچنین ضامن حیات سیاسی، اجتماعی و فرهنگی جامعه محسوب می‌شود. بیداری مردم در مشارکت سیاسی نمود پیدا کرده و میزان آن، نشانگر نوع حکومت، شرایط آن، دورنمای وضعیت هر نظام سیاسی است.

متخصصان علم سیاست، چنین مشارکتی را به دموکراسی تعبیر کرده و بهترین و کارآمدترین روش و نحوه‌ی پیاده‌سازی دموکراسی را در جوامع امروزی انتخابات می‌دانند. در دنیای امروز و در جوامع گوناگون، بی‌تفاوتی افراد در یک جامعه، برای مشارکت در تعیین سرنوشتشان در فرآیند انتخابات و فرآیندهای دیگر تصمیم‌گیری در سایر زمینه‌های موجود، چالشی اساسی و جدی را در مقابل حکومت‌ها در تمام دنیا قرار داده است.

کاهش فزاینده شرکت افراد در ساختارهایی با دموکراسی نسبتا مناسب، غالب سیاست‌مداران را مجبور می‌کند تا در ابتدا به ایجاد انگیزه در میان عامه جامعه برآیند و سپس با استفاده و بکارگیری تدابیری جهت به دست آوردن کرسی‌های مسئولیت، مورد اعتماد مردم واقع شوند.

در چندین سال گذشته، فضای رقابتی باعث شده تا کاندیداها از تمام راهکارهای پیش‌رویشان برای جلب حمایت مردم استفاده کنند. خیلی از گروه‌ها و کاندیداهای انتخاباتی جهت رقابت در این حوزه به بهره‌گیری از تکنیک‌ها و ترفندهای بازاریابی روی آورده‌اند. همین موضوع باعث شده تا اصطلاحاتی مانند بازاریابی سیاسی، بازاریابی شخصی و... در این بین کاربرد زیادی پیدا کرده و بسیار مورد استفاده قرار بگیرد. بازاریابی سیاسی از جمله مفاهیمی است که ابزارهایی را در اختیار فعالان حوزه سیاست قرار داده و از این طریق کمک شایانی به آنان کرده است.

در بخشی از کتاب بازاریابی سیاسی و رقابت‌های انتخاباتی می‌خوانیم:

فرایند STP شامل (تقسیم بازار، تعیین بازار هدف و موضع‌یابی) است. تقسیم بازار و یافتن بازار هدف در کسب و کار به معنای شناسایی آن گروه از مشتریان است که شرکت قصد دارد بازار، محصولات و اقدامات ترویجی خود را به سمت آن‌ها سوق دهد. این کار بیشتر توسط شرکت‌هایی صورت می‌گیرد که نمی‌خواهند محصولاتشان را به تمام مشتریان بالقوه بفروشند، بلکه قصد دارند به صورت هدفمند، تنها مشتریانی که احتمال خریدشان بالاست را شناسایی کرده و تحت پوشش قرار دهند.

در سیاست، تقسیم بازار به طور سنتی از طریق احزاب سیاسی انجام می‌گرفت و بخش‌هایی از شهروندان را که درخواست‌هایشان متناسب با دیدگاه‌های حزب بود به عنوان بازار هدف درنظر گرفته می‌شد. مثلاً ال گور، تشخیص داد که در مبارزات سال 2000 طبقه متوسط بازار عظیمی را تشکیل می‌دهند، بنابراین آن‌ها به عنوان بازار هدف انتخاب کرد.

تصمیم مهمی که وی در آن زمان گرفت تمرکز بر مباحث اقتصادی بود. از این رو ال گور وعده‌هایی راجع به اشتغال‌زایی و افزایش دستمزدها به این بخش داد. در همان انتخابات، جرج دبلیو بوش، به گونه‌ای هوشمندانه‌تر و اثربخش‌تر، از استراتژی تقسیم بازار استفاده نمود و برای متفاوت نشان دادن خود از ال‌گور، او را «لیبرال» خواند.

با این کار بوش از سوی رأی‌دهندگانی که از کاندیداهای «محافظه کار» حمایت می‌کردند، مورد حمایت قرار گرفت و در نهایت توانست با وجود عدم پشتیبانی اولیه آرای عمومی، در نهایت، با فاصله اندکی برنده انتخابات شود. پس از شناسایی بخش‌ها و طبقات مختلف رأی‌دهندگان، کاندیداها باید خود را در بازار به بهترین نحو ممکن در ذهن مشتریان تصویرسازی کنند.

 ۷۴ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-622-7103-70-0 

چاپ ۱۳۹۸: ۱۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۹۹۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

پیشگفتار
مقدمه
علم سیاست
دموکراسی
رفتار سیاسی
مشارکت سیاسی
عوامل موثر بر مشارکت سیاسی شهروندان
عوامل موثر بر عدم مشارکت سیاسی شهروندان
تعریف انتخابات
انتخابات آزاد و عادلانه
مدیریت انتخابات
مبارزات انتخاباتی
ارزیابی مبارزات انتخاباتی
تاثیر مبارزات انتخاباتی
کارآمدی مبارزات انتخاباتی
علل ناکارآمدی مبارزات انتخاباتی
زمان بندی
تعارض میان اهداف سیاسی و اهداف انتخاباتی
فقدان اطلاعات قابل اعتماد
اختلاف نظر در زمینه راهبرد و روش‌های مبارزاتی
نقاط ضعف بازیگران
بی اعتمادی در میان مبارزان اصلی
مشکلات هماهنگی
سنگینی بیش از حد کارها
تبلیغات سیاسی
رفتار رأی دهندگان
مدل‌های انتخاب رأی
مدل شناختی رأی
گسترش قلمرو بازاریابی به بازار سیاست
تعریف بازار سیاسی
تعریف بازاریابی سیاسی
تحقیقات بازاریابی سیاسی
ماهیت بازاریابی سیاسی
اهمیت بازاریابی سیاسی
اهداف بازاریابی سیاسی
شباهت‌های بازاریابی سیاسی و تجاری
تفاوت بازاریابی سیاسی و بازاریابی تجاری
آمیخته بازاریابی سیاسی
فرآیند بکارگیری STP در بازاریابی سیاسی
جنبه‌های تاریک بازاریابی سیاسی
سوء استفاده از تکنیک‌های بازاریابی
تمرکز صرف بر خلق تصویر مثبت
کمپین‌های دایم از نوع کاذب
ابزارهای بازاریابی سیاسی
استفاده از چهره‌های مشهور
تبلیغات مقایسه‌ای
طرح‌های تبلیغاتی تخریبی
رقابت‌های پیش انتخاباتی
تبلیغات شبکه ای
تبلیغات تلویزیونی
نظرسنجی ساختگی
پیام‌های خودکار
تصویر سازی ویدیویی
نتیجه‌گیری
منابع و ماخذ

راهنمای دانلود کتاب بازاریابی سیاسی و رقابت‌های انتخاباتی: تکنیک‌ها و تاکتیک‌ها

برای دانلود کتاب بازاریابی سیاسی و رقابت‌های انتخاباتی: تکنیک‌ها و تاکتیک‌ها و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  بازاریابی سیاسی و رقابت‌های انتخاباتی: تکنیک‌ها و تاکتیک‌ها