دانلود کتاب بازیگری روی صحنه: تئاتر و سینما


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب بازیگری روی صحنه: تئاتر و سینما و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب بازیگری روی صحنه: تئاتر و سینما

کتاب بازیگری روی صحنه: تئاتر و سینما نوشته‌ی سید علی طباطبایی نظری، جلد دوم از مجموعه کتاب‌های آموزشی شاتر است که دانش تکمیل شده‌ای از بازیگری در دنیای نمایش و تصویر را در اختیارتان قرار می‌دهد. این اثر تنها منبع آموزشی مورد تایید سازمان فنی حرفه‌ای و آموزش و پرورش محسوب می‌شود که در آموزشگاه‌های آزاد و مدارس قابل تدریس است.

درباره‌ی کتاب بازیگری روی صحنه: تئاتر و سینما:

سبک تالیف این کتاب به نوعی دیگر است و شما را بیش از پیش با دنیای بازیگری تئاتر و تلوزیون آشنا می‌کند. بیشتر مباحث کتاب بازیگری روی صحنه: تئاتر و سینما بر اساس حرکت‌ها و توانایی های انتقال مفاهیم گفتاری، شنیداری و رفتاری بازیگر است تا جایی که درک بازی را هم برای بازیگر و هم برای تماشاگر راحت‌تر و ملموس تر کرده و به جای پرداختن به القاب سخت و تمرینات مشکل به بیان تکنیک‌های عملی و قابل اجرا می‌پردازد و از این جهت باعث ارتباط هر چه بهتر بین کتاب و بازیگر می‌شود تا جایی که هنرآموز رشته تئاتر و سینما دیگر نیاز جدی به معلم در شرایط عادی نخواهد داشت.

در این اثر شما ابتدا با سناریونویسی تهیه‌کنندگی و کارگردانی، آشنا شده و سپس به سراغ فنون بازیگری از جمله تمرینات حرکتی خواهید رفت و بعد از آن به تمرینات لحن و لفظ خواهید پرداخت و در پایان در مورد مهمترین اصطلاحات بازیگری اطلاعات کامل را پیدا خواهید کرد تا بتوانید علاوه بر فراگرفتن فن و هنر بازیگری با علم و دانش این کار نیز آشنا شوید.

البته ناگفته پیداست که گذراندن کلاس‌های حضوری و انجام تمرینات عملی برای رسیدن به سطح حرفه‌ای در هر هنری از جمله بازیگری بسیار مهم و اساسی است اما چنانچه هنرمند بتواند منابع آموزشی صحیح تخصصی و کاربردی در زمینه هنر خود داشته باشد، قطعا در کار خود موفق تر خواهد بود.

کتاب بازیگری روی صحنه: تئاتر و سینما به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

این کتاب برای هنرجویان ترم‌های بالاتر بر اساس برنامه درسی سازمان فنی حرفه‌ای و زیر نظر بهترین مدرسین بازیگری تئاتر و سینما تالیف شده است.

در بخشی از کتاب بازیگری روی صحنه: تئاتر و سینما می‌خوانیم:

زیر و بمی صدا به تغییر در تارهای صوتی بستگی دارد. اندازه، حجم و لرزش تارهای صوتی، ممکن است به وسیلۀ عضلاتی که روی آن‌ها فشار می‌آورند، تغییر کند و در نتیجه، ما شاهد تغییرات در بلندی صدا باشیم. اگر اندازه و حجم تارهای صوتی، بزرگ‌تر و لرزش کم‌تر شود، صدا پایین‌تر می‌آید. وقتی تارهای صوتی، نازک می‌شوند و لرزش افزایش می‌یابد، صدای زیر تولید می‌شود. این تغییرات را گوش، این مکانیزم حیاتی بیان و آواز، هدایت می‌کند. حرکات عضلانی‌ای که منجر به زیر و بمی صدا می‌شود، معمولاً به صورت فیزیکی، قابل رؤیت نیستند. ما تنها از طریق گوش، قادر به درک این تغییرات هستیم، بنابراین شما می‌توانید تغییرات در نوع بیانتان را بشنوید اصلاحات لازم را انجام بدهید.

تنوع صدایی در برخی اشخاص، زودتر و در برخی اشخاص دیرتر ظاهر می‌شود. ممکن است معلمان محترم، به کودکان توصیه کنند که همراه با دوستانشان آواز بخوانند و بیشتر شنونده باشند. اما این امر، یکنواختی را در بیان کودک تشدید می‌کند. حتی کسانی که صدای ضعیف‌تری نسبت به هم سن و سالانشان دارند، با تمرین و تشویق استاد می‌توانند به سطحی بالاتر از دیگران ارتقا یابند، اگر چه این مسئله به زمان نیاز دارد. تنوع بیانی هم طی زمان کسب می‌شود نه یکباره. در این جا کمی درباره ارتباط طنین و زیر و بمی صدا بحث می‌کنیم. ادای بعضی از حروف صدا دار در صدای زیر کمی دشوار می‌نماید. به عنوان مثال، او و ای. عموماً، حروف صدا دار ما، مُ، مو و بنا به سخنان «‌الکساندر وود‌» درکتاب «‌فیزیکِ موسیقی‌» به وسیله اشکالی از دهان و حنجره تولید می‌شوند که تولید فرنکانس‌های پایین در آن‌ها اولویت دارند. رها شدگی اندام صوتی، به شما کمک می‌کند تا در چنین شرایطی، طنین بیانتان را حفظ کنید. جریان تنفسی عمیق و پُر حجم در صداهای بالا و پایین، به بهبود طنین بیانتان کمک شایانی می‌کند.

 ۶۴ صفحه، ۸۹۱ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-622-633034-3 

چاپ ۱۳۹۹: ۵۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۵۰۰۰ ت - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه نویسنده
همیشه برامون سوال پیش اومده که آدما چطور موفق می‌شوند؟
سخنی در مورد کتاب
بخش اول: آشنایی با طرح فیلم و سناریو یا فیلمنامه
بخش دوم: آشنایی با بخشهای اجرایی یا عملی سینما
بخش سوم: حرکت بدن/ تمرینات عملی بازیگری
بخش چهارم: تمرینات گفتار
و... حرف آخر
بخش پنجم: مهمترین کلمات و اصطلاحات در زبان سینما
منابع

راهنمای دانلود کتاب بازیگری روی صحنه: تئاتر و سینما

برای دانلود کتاب بازیگری روی صحنه: تئاتر و سینما و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  بازیگری روی صحنه: تئاتر و سینما

نظرات کتاب بازیگری روی صحنه: تئاتر و سینما

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.