دانلود کتاب بازی دوران و رساله‌ای درباره دستمال


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب بازی دوران و رساله‌ای درباره دستمال و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب بازی دوران و رساله‌ای درباره دستمال

کتاب بازی دوران و رساله‌ای درباره دستمال اثر کارینه خودیکیان، دارای دو نمایشنامه ارمنی به نام‌های «بازی دوران» و «رساله‌ای درباره‌ دستمال» است.

نمایشنامه «بازی دوران» در ناکجاآباد اتفاق می‌افتد و  درباره حاکمی است که تصمیم می‌گیرد یک روز از تاریخ را حذف کند ولی موفق نمی‌شود.

نمایشنامه‌ی «رساله‌ای درباره‌ دستمال» به دستمال اوتلو اشاره دارد که دارای سه بازیگر زن است که تک‌تک روی صحنه می‌آیند و نمایشی بسیار زیباست. این نمایشنامه تاکنون بارها اجرا شده، در واقع نمایشی است که سه نفر مونولوگ می‌گویند و صحنه‌ای نیست که این سه باهم روی صحنه حاضر شوند.

کارینه خودیکیان (Karine Khodikyan) نمایشنامه‌نویس برجسته ارمنستان است. آثار او پیوسته در ارمنستان و دیگر کشورها اجرا می‌شوند. وی مدیر مسئول و سردبیر فصلنامه تخصصی درامادورگیا و برنده‌ی جایزه بین‌المللی بهترین مقاله اجتماعی از دفتر سازمان ملل در ایروان است.

در بخشی از کتاب بازی دوران و رساله‌ای درباره دستمال (Armenian Drama) می‌خوانیم:

صدای پسر [از رادیو.] من شما را نه به هوشیاری دعوت می‌کنم، و نه می‌خواهم خطری که تهدیدمان می‌کند را گوشزد کنم. من تنها از شما خواهش می‌کنم روز را نکشید، هر طور هم که باشد آن روز، خوب یا بد، نابود کننده یا نجات دهنده. با نابودی یک روز موافقت نکنید. با این کار یکی از شماها با آن اولین بوسه‌اش را از دست می‌دهد، دیگری تولد فرزندش را، و کس دیگری روز مرگش را. امید نداشته باشید که سنگ مسئولیت این کار بر روح شما سنگینی نخواهد کرد. تنها زیان دیده شما خواهید بود، چون امروز داوطلبانه از یک روز می‌گذرید، فردا با اجبار روز دوم را از دست می‌دهید، بعد...

صدای تیراندازی، فریاد و همهمه بگوش می‌رسد. دختر از جایش بلند می‌شود و با حالتی غیرعادی در جایش میخکوب می‌شود. حاکم بی‌اینکه پلک بر هم بزند به رادیو نگاه می‌کند.

 ۱۲۰ صفحه، ۹۱۱ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-8211-40-2 

چاپ ۱۳۹۵: ۱۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۳۰۰۰ ت - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب بازی دوران و رساله‌ای درباره دستمال

برای دانلود کتاب بازی دوران و رساله‌ای درباره دستمال و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  بازی دوران و رساله‌ای درباره دستمال