دانلود کتاب بازی‌هایی برای خودشناسی


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب بازی‌هایی برای خودشناسی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب بازی‌هایی برای خودشناسی

کتاب بازی‌هایی برای خودشناسی نوشته‌ی حمیدرضا بلوچ، مجموعه‌ای از بازی یا تست‌های روانشناسی است که در آن‌ها شما در موقعیت‌های مختلف قرار می‌گیرید و واکنشی که به این واقعیت‌ها نشان می‌دهید مورد تفسیر و بررسی قرار می‌گیرد.

هر یک از آزمون‌های کتاب بازی‌هایی برای خودشناسی، جنبه‌ی خاصی از شخصیت شما را مورد سنجش قرار می‌دهد و خصوصیات و ویژگی‌های درونی‌تان را به خودتان نشان می‌دهد. در این گذر ممکن است بارها شگفت‌زده شوید. اخم کنید، ناراحت شوید، بخندید، یا با تفسیری که ارائه شده کاملا مخالف باشید. حق با شماست فراموش نکنید که این بازی یا تست‌ها بیشتر جنبه‌ی تفریحی و سرگرم‌ کننده دارند و در عین‌حال می‌خواهند تلنگری به شخصیت شما بزنند و شما را نسبت به برخی زوایای عاطفی و انسانی‌تان آگاه‌تر سازند.

چشمان ذهن ما در دو جهت نگاه می‌کنند. از یک سو، به جهان بیرون می‌نگریم و اطلاعاتی راجع به محیط زیست خود و مردم اطراف گردآوری می‌کنیم. از سوی دیگر، به درون خود نگاه می‌کنیم و به دنیای پنهان درونی خویش دقت می‌نماییم. به همین ترتیب، کارهای ذهن خود را مورد بررسی قرار می‌دهیم، به آنچه دیگران ممکن است بیندیشند فکر می‌کنیم، و به آینده چشم می‌دوزیم و این‌ که در آینده به چه کسی تبدیل خواهیم شد را، پیش‌بینی می‌کنیم.

رسانه‌ها و وسایل ارتباط جمعی، از قبیل کتاب‌ها، روزنامه‌ها، رادیو و تلویزیون، بدین منظور ایجاد شده‌اند که درک ما را از دنیای بیرون افزایش دهند و به ما کمک کنند تا آن را بهتر بشناسیم. انفجار رسانه‌ها در سال‌های اخیر، باعث بروز سیل اطلاعات و اخبار شده است، و هر روزه ما را با حجم انبوهی از مطالب روبه‌رو می‌سازد، که نمی‌توانیم همه‌ی آن را جذب کنیم؛ اما تقریباً هیچ رسانه یا وسیله‌ی ارتباط جمعی را نمی‌توان یافت که به ما کمک کند تا بتوانیم دنیای درون خود را کشف و درک کنیم. بازی‌های روان‌شناسانه، یکی از این نوع رسانه‌هاست که توسط روان‌شناسان طراحی شده، تا چشم ما را به دنیای درون‌مان باز کند. علم روان‌شناسی این امکان را برای افراد ایجاد می‌کند که به مطالعه‌ی دوباره‌ی ذهن خود بپردازند؛ ولی همچون هر علم دیگر، پیشرفت شما در این حیطه، بستگی به این دارد که چقدر برای آن وقت بگذارید، چقدر در رابطه با آن کار و مطالعه کنید، و چقدر به امر یادگیری در رابطه با مفاهیم آن بپردازید.

کوکولوژی نوعی بازی روان‌شناسانه است که براساس علم روان‌شناسی طراحی و تنظیم شده است؛ اما استفاده از آن، بسیار ساده و سرگرم‌ کننده بوده و هر کس می‌تواند آن را به راحتی انجام داده و دنیای درونی ذهن خود را کشف کند و از آن لذت ببرد. کوکولوژی همچنین، به عنوان یک وسیله‌ی ارتباطی عمل می‌کند. برای بسیاری از افراد، تست‌های روان‌شناسی تهدیدکننده و هولناک به نظر می‌رسند. اما بازی‌های روان‌شناسانه، همین روند کشف درون را، به موضوع جالب و سرگرم‌کننده‌ای تبدیل می‌کند، و مردم برای انجام آنچه که به شکل بازی صورت می‌گیرد، کمتر احساس تهدید و ترس می‌کنند.

در بخشی از کتاب بازی‌هایی برای خودشناسی می‌خوانیم:

شعبده‌بازی در اصل نوعی فریبکاری است. یعنی باید در مقابل چشم تماشاچی‌ها، آنچه را که غیرواقعی است واقعی جلوه دهید. بنابراین، تصور شما از خود در هنگام اجرای تردستی، مشابه تصور شما از خود، در هنگام دروغ گفتن و فریب دادن دیگران است.

احساسی که قبل از اجرای برنامه‌ی شعبده‌بازی دارید همان احساسی است که در موقع فریب دادن دیگری یا توطئه بر علیه او احساس می‌کنید. بعضی افراد در این جور مواقع می‌گویند: «وای، چقدر دلشوره دارم. کاشکی نفهمد و آبروریزی نشود.» بعضی‌ها خیلی خونسرد هستند و می‌گویند: «هرگز متوجه نمی‌شود چه کلاهی سرش رفته.»

 ۲۲۴ صفحه، ۷۲۷ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-5527-66-7 

چاپ ۱۳۹۶: ۱۴۵۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۹۰۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه
کشف دنیای درون
سفر به بیابان
پرنده‌ی آبی رنگ
روز تولد
تابلوی نقاشی در نمایشگاه
در اعماق کوهستان
کیف پول فراموش شده
نوشته شده روی ستاره‌ها
خاطرات شیرین
آدمی جایزالخطاست
شعبده‌بازی
لابه‌لای صفحات مجله
زیر آسمان آبی
در اعماق
داخل کیف
داستان سیندرلا
پایان خوش، شاید هم نه!
صدای زنگ تلفن در نیمه‌شب
تماشای وال
فُک دریایی
کاشتن بذر
باران غافلگیرکننده
در آغوش نسیم
لوازم ضروری
ماهیگیری
به اتاق پذیرایی من خوش آمدید
در نقش قاضی
زمزمه‌ای در تاریکی
فوران آتشفشان
داد و ستد برای خود
قبل از آن‌که از تخم بیرون بیاید
آویزان کن تا خشک شود
مثل میمونی در قفس
ماجراجویی واقعی
هیولا
هزار توی پرپیچ و خم
درون‌تهی
دایره، مثلث، مربع
این بار شما دکتر باشید
قضاوت از روی ظاهر
از جایت تکان نخور! تو بازداشت هستی!
اتومبیل ایده‌آل
فقط نمی‌توانم منتظر بمانم
پس از اندیشه‌ی بیشتر
نوبت معاینه‌ی شماست
دنیا صحنه‌ی نمایش است
نامه‌ای از آینده
لعاب چهره
جست‌وجوگران اعماق آب‌ها
ستاره‌ی محبوب دیگران
گربه‌ی ملوس
سفر زیرزمینی
آینه‌ها دروغ نمی‌گویند
محل تلاقی آسمان و دریا
اگر کفش‌ها اندازه باشند
شناور در آب
آرزو
فواره‌های آب
فرود دلخواه
تقصیر کیه؟
نمره‌ی بیست
بریدن کاغذ
به اسب‌ها توجه کنیم
کلبه‌ی زنجبیلی
زمان تغییر
پیروزی همه چیز نیست
جعبه‌ی موسیقی
خرید خانه
شانه‌ای برای اشک‌هایم
در کنار آب
شبیه‌سازی
کتاب زندگی
بخش اورژانس
طعم و مزه‌ی بلوغ
نحوه‌ی بازگشت به زندگی
مواظب باش نیفتد
خط‌خطی
جایزه‌ی بزرگ
توقف زمان
دکمه دست چه کسی است؟
درخشندگی رنگ قرمز
بازیگر کمدی
استخدام
خانه‌ی رؤیایی
در نیمه باز

راهنمای دانلود کتاب بازی‌هایی برای خودشناسی

برای دانلود کتاب بازی‌هایی برای خودشناسی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  بازی‌هایی برای خودشناسی

نظرات کتاب بازی‌هایی برای خودشناسی

مریم ناطقی
۱۳۹۷/۷/۱۵
اگر بتونید ذهنتونو از مسایل دیگه رها کنید و روی موضوعات و مثال‌هایی که گفته شده تمرکز کنید و به خوبی تصورشون کنید خیلی بهتر با کتاب ارتباط برقرار میکنید و شخصیت خودتون رو بهتر میشناسید
علی محمدی
۱۳۹۸/۹/۸
در عنوان کتاب کلمه بازی آمده است و به همین دلیل نمی‌شود خیلی از جواب‌های تست‌ها را جدی گرفت. ولی برای سرگرمی خوب است به خصوص برای نوجوان ها
پریا قلی زاده
۱۳۹۷/۹/۸
اکثر تست هاش درست بود و بدرد بخور، خودم ک خوشم اومد امیدوارم برای بقیه هم مثل من جالب بوده باشه (:
مشاهد همه نظرات (۸)