دانلود کتاب باشگاه ورزش‌های ذهنی


افزودن به کتابخانه

برای دانلود قانونی کتاب باشگاه ورزش‌های ذهنی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب باشگاه ورزش‌های ذهنی

کتاب باشگاه ورزش‌های ذهنی نوشته‌ی صادق نیک پور و مژگان دستفال، ضمن معرفی کامل این باشگاه، مواردی از جمله ملزومات همراه ورزشکاران و ورزش‌های همراه با ورزش‌های ذهنی را آموزش می‌دهد.

باشگاه‌ها ورزش‌های ذهنی هم آموزش می‌دهند، علاوه بر آن محل اجرای تمرین‌های دوره‌ای و تیمی ورزشکاران و هم محل تبادل تجارب ورزشکاران و هم محلی برای تربیت مدرسان دوره‌های مختلف ورزش‌های ذهنی هستند. همچنین از همه مهم‌تر محل و بهانه تشکیل انواع تیم‌های ورزش‌های ذهنی که با تمرین‌های روزمره در باشگاه تحت برنامه‌های مدون به رشد و تعالی ورزشکاران در جامعه می‌پردازند.

در باشگاه‌های ورزش‌های ذهنی همه افراد می‌توانند در هر سن، جنس، میزان تحصیلات، از هر نژاد و از هر مکانی برای ورود به تیم‌های ورزشی ثبت نام نمایند و از آموزه‌های ورزیده‌سازی و تمرین‌های باشگاه بهره‌مند گردند و به مرور با ورزیده شدن بیشتر تحت نظر مربیان باشگاه از تیم‌های مقدماتی به تیم‌های حرفه‌ای‌تر و رده بالاتر در تیم‌های بسته سازمانی باشگاه با تیم‌های بسته اختصاصی صعود نمایند. همچنین افراد متقاضی در هر شهری و هر باشگاهی می‌توانند بدون در نظر گرفتن میزان توانمندی در تیم‌های باز باشگاه‌های مختلف به طور موقت و یا دائم به تمرین‌های خود به صورت فردی یا گروهی بپردازند.

آنچه که در این نوشتار آمده است امکانات تقریبا مطلوب در یک باشگاه ورزش‌های ذهنی است اما به صراحت به علاقه‌مندان راه‌اندازی باشگاه‌ها توصیه و تاکید می‌گردد در هر جا و هر مکانی در هر شرایط با حداقل امکانات نیز می‌توان باشگاه ورزش‌های ذهنی را راه اندازی نمود و سپس از درآمد باشگاه به مرور نسبت به توسعه آن اقدام گردد.

در بخشی از کتاب باشگاه ورزش‌های ذهنی (gym of mental exercises) می‌خوانیم:

باشگاه‌های ورزش‌های ذهنی در جهان عمر طولانی و درازی ندارند هر چند برخی از مهارت‌ها و تکنیک‌های ذهنی دارای پیشینه چندین قرن و برخی دارای پیشینه باستانی هستند اما ورزش‌های ذهنی در تعریف و شکل نوینش متعلق به دو دهه اخیر در جهان است. هر روز هم به رشته‌های ورزش‌های ذهنی افزوده می‌گردد. بسیاری از باشگاه‌های ورزش‌های ذهنی در سراسر جهان همراه و در کنار ورزش‌های دیگر در باشگاه‌ها راه‌اندازی شدند و برخی فقط به طور مستقل به ورزش‌های ذهنی می‌پردازند.

همچنین بسیاری از کلینک‌های روانشناسی، روان پزشکی و نیز کلینک‌های مددکاری اجتماعی، تشکل‌های حامی محیط زیست، تشکل‌های زندگی طبیعی و ناچرالیست‌ها، تشکل‌های زندگی سالم و سلامت روان، تشکل‌های گستراننده مهارت‌های زندگی و مهارت‌های اجتماعی، انجمن‌های هنری مانند گالری‌های هنری، انجمن‌های خلاقان و آفرینش‌گران، فعالان ورزش‌های فرهنگی و بسیار مراکز آموزشی و مهارتی در جهان نیز در کنار فعالیت‌های خود و در واقع در جهت توسعه توانمندی‌ها و خدمات‌شان بخشی را به باشگاه ورزش‌های ذهنی با نام‌های مختلف اختصاص دادند برخی از این تشکل‌ها به صورت مردم نهاد و یا ملی و برخی بین‌المللی و یا خیریه و برخی نیز به عنوان کسب و کار و درآمدزایی شکل گرفتند. ساختار و ماهیت ورزش‌های ذهنی با بسیاری از رشته‌های ورزشی هم‌خوانی و نزدیکی دارد و تشابه در اجرا و باشگاه‌ها سبب همراهی بسیاری از رشته‌ها در کنار ورزش‌های ذهنی گردیدند.

 ۲۴۱ صفحه، ۱۱ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-600-8368-67-0 

چاپ ۱۳۹۷: ۶۹۸۰۰ ت قیمت الکترونیکی: رایگان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
افزودن به کتابخانه

فهرست مطالب

مقدمه
1. موضوع و اهمیت باشگاه ورزش‌های ذهنی
2. مربی و استاد
3. تکنیک و تمرین
4. سرفصل‌های فعالیت باشگاه
5. ملزومات همراه ورزشکاران
6. ورزش‌های همراه با ورزش‌های ذهنی
7. ملزومات باشگاه‌های ورزش‌های ذهنی
8. شرح تعدادی از ملزومات
9. طراحی و معماری باشگاه ورزش‌های ذهنی
10. هم‌افزایی به جای مسابقه

راهنمای دانلود کتاب باشگاه ورزش‌های ذهنی

برای دانلود کتاب باشگاه ورزش‌های ذهنی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  باشگاه ورزش‌های ذهنی

نظرات کتاب باشگاه ورزش‌های ذهنی

Masoud Hoseini
۱۳۹۸/۱/۱
فقط ملزومات و توضیحات خیلی عام راجع به دوره‌ها در باشگاهها میده
اصلا بدردم نخورد
Rahim Olumi
۱۳۹۷/۹/۹
دسترسی آسان و تنوع کتابهای موجود، از مزایای کتابراه است.
عبدالله براهویی
۱۳۹۷/۸/۲۵
در ایجاد فرهنگ مطالعه وکسانی که به خودکتاب دسترسی ندارند نقش مهمی دارد حیب آلله انفاسکم
مشاهد همه نظرات (۹)