دانلود کتاب با اقتدار برخاستن


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب با اقتدار برخاستن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب با اقتدار برخاستن

کتاب با اقتدار برخاستن نوشته‌ی برنه براون به ارائه‌ی راه‌هایی برای خودسازی می‌پردازد. برنه که در سال‌های گذشته مدد کار اجتماعی بوده است داستان‌هایی درباره‌ی کشمکش‌های شخصی و حرفه‌ای را روایت می‌کند.

اگر به قدر کافی و به مدت کافی شجاع باشیم، بالاخره زمین می‌خوریم. در این کتاب درباره‌ی دوباره برخاستن و به مسیر خود ادامه دادن است. برنه بروان (Brene Brown) در کتاب با اقتدار برخاستن (Rising Strong) رویکردی عملی برای پذیرشِ ترس و شکست ارائه می‌دهد و با توجه به تجربیاتی که در شغل مددکاری اجتماعی داشته است تحقیقی در خصوص خسارت‌های پیرامون شکست و شجاعت ارائه می‌دهد.

برنه در این کتاب فرآیند زمین‌خوردن و برخاستن را با جزئیات کامل بررسی می‌کند و تمام احتمالات و مسائلی که ممکن است سر راهتان قرار بگیرد را ارائه می‌دهد. وی در این کتاب هم مانند آثار دیگرش، از تحقیق و داستان‌گویی استفاده می‌کند تا آموزه‌هایش را باز کند. تنها تفاوت در این‌جا این است که داستان‌های شخصیِ بسیار بیش‌تری را در این اثر گنجانده است.

بر اساس گفته‌های برنه؛ همه‌ی ما در زندگی زمین خورده‌ایم و به نوعی آن را کنار می‌گذاریم و این مرحله را پشت سر گذاشته‌ایم و در کتاب با اقتدار برخاستن قرار است با برخی از این روایت‌ها آشنا شویم اما این داستان‌ها حقیقی هستند و هیچ شباهتی با افسانه‌هایی که در اکثر کتاب‌های موفقیت مطرح می‌شوند، ندارند.

برنه براون را بیشتر بشناسیم:

برنه براون، دارای مدرک دکتری و مددکار اجتماعیِ ارشد، استاد تحقیقاتیِ کالج کارشناسی ارشد مددکاریِ اجتماعیِ دانشگاه هوستون است. نویسنده‌ی رتبه یک نیویورک تایمز برای کتاب پرفروش جرئت بسیار (2012)، نویسنده‌ی رتبه یک نیویورک تایمز برای کتاب موهبت‌های کامل نبودن (2012) و فکر می‌کردم فقط من این‌طوری هستم (اما این‌طور نیست) (2007) است. مؤسس و مدیرعامل شرکت روش جسورانه است؛ این تشکیلات دستاوردهای او درباره‌ی آسیب‌پذیری، شجاعت، شرم و شایستگی را به سازمان‌ها، مدارس، جوامع و خانواده‌ها می‌آورد. او در هوستون همراه با همسرش استیو و دو فرزندش اِلِن و چارلی زندگی می‌کند.

جملات برگزیده کتاب با اقتدار برخاستن:

- حقیقت این است که زمین‌خوردن دردناک است. جسارت در این است که شجاع بمانید و مسیرِ برخاستن را بجویید.

- ما سازنده به دنیا آمده‌ایم؛ آن‌چه را با مغزمان یاد می‌گیریم، با دست‌های‌مان به قلب‌مان می‌بریم.

- میانه‌ی راه آشفته بازار است؛ اما معجزه دقیقاً همین‌جا اتفاق می‌افتد.

- نکته‌ی طعنه‌آمیز این است که تلاش می‌کنیم پذیرش داستان‌های دشوارمان را انکار کنیم تا کامل‌تر یا پذیرفتنی‌تر به نظر بیاییم؛ اما تمامیت‌مان، حتی صداقت‌مان، واقعاً به پیوستگیِ همه‌ی تجارب‌مان، ازجمله زمین‌خوردن‌ها بستگی دارد.

- کنجکاوی آغازگرِ احمقانه‌ای است؛ اما ایرادی ندارد. گاهی باید داستان‌ها را اکتشاف کنیم تا حقیقت را بیابیم.

- خطرناک‌ترین داستان‌هایی که می‌سازیم، روایت‌هایی‌اند که ارزشمندیِ ذاتی‌مان را تحلیل می‌برند. باید حقیقت را درباره‌ی تواناییِ عشق‌ورزی، نیروی الهی و خلاقیت خود، اصلاح کنیم.

- یکپارچگی انتخابِ شجاعت به‌جای راحتی است، انتخابِ آن‌چه درست است در برابر آن‌چه جالب، سریع یا آسان است و انتخاب عمل به ارزش‌های‌مان به‌جای اظهار صِرف به آن‌هاست.

در بخشی از کتاب با اقتدار برخاستن می‌خوانیم:

همان لحظه‌ای که با دودلی زیرلب گفتم «باشه»، می‌دانستم پشیمان خواهم شد. مسئله پول نبود. همیشه حداقل یک‌سوم همایش‌های سخنرانی من رایگان بوده است. این نشان می‌دهد پشتیبان سازمان‌ها یا تلاش‌هایی هستم که به روحم نزدیک‌اند. اما اصلاً دلیلش این نبود؛ دلیل موافقتم این بود که اولین باری که دعوت‌شان را رد کردم، ترتیب دهنده‌ی آن رویداد با جمله‌ای ساده و بسیار مؤثر پاسخ داد: «امیدواریم افرادی را که پیش از مشهور‌شدن حامی شما بودند، فراموش نکرده باشید.»

دو تا از رایج‌ترین پیام‌هایی که در همه‌ی ما شرمندگی را برمی‌انگیزند، این‌ها هستند: «هرگز به اندازه‌ی کافی خوب نیستی» و «فکر می‌کنی کی هستی؟». جمله‌ی اخیر اغلب در تگزاس به صورت «خیلی گنده‌تر از دهنت حرف می‌زنی» بیان می‌شود. پاسخ آن‌ها من را به این جمله رساند و بنابراین موافقتِ همراه با بی‌میلی‌ام را به‌دنبال داشت. متأسفانه دَه دقیقه طول کشید تا بله‌ی بی‌میل من به بله‌ای تلخ تبدیل شود و وقتی یکی از ترتیب‌دهندگان آن رویداد به من اطلاع داد اتاق هتلم با سخنرانِ دیگر مشترک خواهد بود، تقریباً به هتل رسیده بودم.

 ۲۸۶ صفحه، ۵۳۲ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-7845-44-8 

چاپ ۱۳۹۸: ۴۲۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۰۰۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

درباره‌ی نویسنده
یادداشتی درباره‌ی تحقیق
حقیقت و جسارت
فصل اول: طبیعت آسیب‌پذیری
فصل دوم: تمدن در خط آب متوقف می‌شود
فصل سوم: پذیرش داستان‌های‌مان
فصل چهارم: مواجهه
فصل پنجم: اکتشاف
فصل ششم: موش‌های فاضلاب و قانون‌شکنان
فصل هفتم: شجاع و دل‌شکسته
فصل هشتم: بخشنده‌ی احمق
فصل نهم: تجزیه‌ی شکست
فصل دهم: باید با آن‌هایی که شما را هدایت می‌کنند برقصید
فصل یازدهم: انقلاب
یادداشت‌هایی درباره‌ی آسیب روحی و اندوه بغرنج
یافتن متخصص دارای جواز روش جسورانه
موهبت‌های کامل نبودن: خلاصه‌ی آموزه‌های کلیدی
جرئت بسیار: خلاصه‌ی آموزه‌های کلیدی
یادداشت‌ها

راهنمای دانلود کتاب با اقتدار برخاستن

برای دانلود کتاب با اقتدار برخاستن و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  با اقتدار برخاستن