معرفی و دانلود کتاب بررسی درون

عکس جلد کتاب بررسی درون
قیمت:
۹۷۰۰ تومان - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب بررسی درون و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب بررسی درون و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب بررسی درون

کتاب بررسی درون نوشته‌ی سهیل هوشمند قصرالدشتی، ضمن توضیح روند پیدا کردن مشکلات و رسیدگی به آن‌ها، به شما می‌آموزد چطور مسیر شخصی زندگی خود را تعیین کنید و با ایجاد تغییراتی پایدار در این مسیر قدم بردارید.

باید بدانید دنبال‌ کردن آنچه در سر دارید و آنچه واقعا از این زندگی می‌خواهید، بسیار دشوار است. پس شمایی که انتخاب کردید تا در این مسیر قدم بردارید، بسیار شجاع‌تر از دیگران هستید. در زندگی بسیاری از ما انسان‌ها پیش می‌آید که دچار سردرگمی می‌شویم و به مرحله‌ای از زندگی می‌رسیم که اصطلاحا زندگی برایمان یکنواخت و ساده می‌شود. روز‌ها تلاش می‌کنیم، خود را مشغول کارهای مختلف می‌کنیم. لحظاتی را شاد و لحظاتی را غمگین سپری می‌کنیم اما در نهایت می‌بینیم که سال‌ها از عمر خود را در راهی گذراندیم که شاید به هیچ‌کدام از نیاز‌های واقعی ما پاسخی نداده.

گاهی برای تغییر دادن این یکنواختی‌ها دنبال اهدافی می‌گردیم تا آن‌ها را در زندگی دنبال کنیم؛ اما هدف‌هایی که برای خودمان ترسیم می‌کنیم، بسیار دور از انتظارات و توانایی‌هایمان است. پس به راحتی از آن‌ها دست می‌کشیم.

زمان‌هایی پیش می‌آید که در تصمیم‌گیری‌هایمان معیاری برای انتخاب نداریم و میان چند تصمیم مختلف سردرگم می‌شویم. تصمیم‌هایی که شاید به کلی روند زندگی‌مان را تغییر دهد و ما این تصمیم‌گیری‌ها را به دست سرنوشت می‌سپاریم. ترس از تغییر داریم و نمی‌دانیم بعد از تغییر چه پیش خواهد آمد و به همین دلیل از تغییر‌ کردن می‌ترسیم.

در کتاب بررسی درون مطالبی را یاد خواهید گرفت که در شرایط فوق به کارتان خواهد آمد؛ یعنی بعد از خواندن این کتاب، برای خود معیار‌هایی برای تصمیم‌گیری خواهید داشت، رسالت شخصی خودتان را پیدا می‌کنید تا زندگی کردن برایتان لذت‌بخش‌تر باشد و بتوانید اهدافی را دنبال کنید که به نیاز‌های واقعی شما پاسخ دهد. با این اثر یاد می‌گیرید چه زمانی و چگونه تغییر کنید تا پیشرفت کنید و از یکنواختی‌های زندگی جدا شوید.

این مسیر بسیار سخت و دشوار است و نیاز به تلاش دارد. اگر می‌خواهید به اهداف والای خود برسید، خواندن این کتاب صرفا قدم اول محسوب می‌شود و شما باید برای ادامه این مسیر، اطلاعات به دست آمده از این کتاب را در زندگی خود به کار بگیرید تا شاهد اتفاقات بسیار خوب شوید.

در بخشی از کتاب بررسی درون می‌خوانیم:

ما خیلی راحت می‌توانیم خوب و بد بودن رفتارهایمان را از دیگران بپرسیم. شرایطی را در نظر بگیرید که با دوستی در تاکسی نشستید و موقع پیاده شدن، راننده تاکسی به ناحق مابقی پول‌تان را پس نمی‌دهد. احتمالا در آن لحظه عصبانی می‌شویم و می‌خواهیم حق‌مان را پس بگیریم. خب هر رفتاری که ما از خودمان نشان دهیم، در ذهن ما صحیح جلوه می‌کند؛ چرا که ما داریم برای پس‌ گرفتن حق‌مان می‌جنگیم؛ اما آیا این رفتار ما از دید دیگران هم همین‌ قدر قابل قبول و درست است؟

شما می‌توانید بعد از نشان‌ دادن این رفتار، در مورد آن از دوست‌تان سؤال بپرسید. البته اگر از فردی غریبه بپرسید بسیار بهتر است؛ اما اگر دوست‌تان واقع‌بین باشد، به شما می‌گوید راه‌های بهتری برای پس‌گرفتن حق‌تان وجود داشت و شاید می‌توانستید با صحبت‌های ملایم هم این کار را انجام دهید و نیازی به عصبانیت نبوده است. به طور‌ کلی بازخورد گرفتن نوع نگاه ما را واقعی‌تر می‌کند. بسیاری از ما می‌ترسیم که این سؤال‌ها را از دیگران بپرسیم؛ چرا که پاسخی که خواهیم شنید برای بسیاری از ما دردآور است.

فکر کردن به این چند سؤال و پاسخ به آن‌ها باعث می‌شود به واقع‌بینی نزدیک شویم؛ زیرا می‌توانیم رفتارهای مختلف را بررسی ‌کنیم و فارغ از اینکه خودمان آن را انجام می‌دادیم یا نه، بتوانیم به درست یا غلط بودن آن پی ببریم. این تمرین باعث می‌شود تا حدودی فاصله را میان آنچه خودمان می‌پنداریم و میان آنچه واقعا هستیم کم کنیم و همچنین باعث می‌شود نسبت به رفتارهایمان دید آگاهانه‌تری پیدا کنیم و با واقعیت بیشتری به خودمان و رفتارهایمان دقت کنیم.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
فصل یک (نگاهی به کتاب)
بخش یکم: خودشناسی و پیدا کردن رسالت فردی
فصل دو (خودشناسی)
اما چرا واقع‌بینی لازم است؟
چطور می‌شود واقع‌بین بود؟
داشتن تواضع
عدم خجالت
منظور ما از خجالت چیست؟
چرا رفع خجالت لازمه؟
چطور می‌شود خجول نبود؟
مسئولیت‌پذیری
مسئولیت‌پذیری چیست؟
چرا مسئولیت‌پذیری در بحث خودشناسی مهم است؟
چطور می‌شود مسئولیت‌پذیر بود؟
از عمد اشتباه کنید
خودشناسی
پایه اول: دانش
بررسی پایه دانشی
چگونگی بررسی پایه دانشی
یک اشتباه بزرگ
بررسی پایه دانشی تا کجا ادامه دارد؟
پایه دوم: مهارت
یک مشکل بزرگ در بررسی پایه مهارت
پایه سوم: انگیزه
نکته مهم
مشکل بزرگ پایه انگیزه
پایه چهارم: محیط
مشکل بزرگ پایه محیطی
فصل سوم (رسالت فردی)
پیدا‌کردن رسالت فردی
چطور رسالت‌مان را پیدا کنیم؟
استعداد و توانایی
اما این مسیر عصبی چه چیزی را به ما نشان می‌دهد؟
اما در این میان جایگاه استعداد کجاست؟
اما این بحث چه ارتباطی به رسالت دارد؟
نوشتن داستان زندگی خود
نوشتن پیروزی‌های به‌دست‌آورده
نوشتن لیست علاقه‌مندی‌ها از بچگی تا به امروز
تجربه‌کردن کار‌هایی که تا‌به‌حال انجام نداده‌ایم
سفرکردن به منظور کسب تجربه
ارزش‌های فردی
ارزش‌های به چه دردی می‌خورند؟
چطور باید این ارزش‌ها را شناخت
لیست ارزش‌ها
حالا باید چه کاری انجام داد
علاقه واقعی
چشم‌انداز زندگی
راهکارهایی برای پیداکردن دیدگاه در زندگی
بخش دوم: دشمن درونی
دشمن درون چیست؟
دشمن آرزوها
دشمن دستاوردها
مدیریت خود
حفظ اعتدال
دشمن شکست‌ها و چالش‌های جدید
سخن پایانی
بخش سوم: ایجاد تغییر پایدار
3 اصل تغییر
نوشتن حرکات مهم
تغییرات را کوچک کن
اشاره به مقصد
تشکر و قدردانی
درباره نویسنده

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب بررسی درون
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات پارسیان البرز
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۶۱
زبانفارسی
شابک978-622-6346-23-8
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک
۹۷۰۰ ت - 1.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب بررسی درون

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب بررسی درون

برای دریافت کتاب بررسی درون و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.