دانلود کتاب برنده باشیم


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب برنده باشیم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب برنده باشیم

کتاب برنده باشیم نوشته‌ی ریچارد لیدر، با تست و تمرین‌های کاربردی، مهارت هدف‌گذارى که یکى از اصول اساسى زندگى است را آموزش می‌دهد و به شما کمک می‌کند تا به درک عمیق‌تر و در نتیجه مدیریت بهتری از زندگى برسید.

هدف چیست و چگونه هدفی تعیین می‌کنید؟ وقتى به یک خواسته مهم دست می‌یابید، در زمان کوتاهی، اهمیت و جذابیت آن کمتر از قبل می‌شود و دوباره با شدت و عطش بیشتری به دنبال چیز دیگرى می‌روید، در صورتی که فکر می‌کردید اگر به خواسته قبلی خود برسید احساس خوشبختی و رضایت خواهید کرد. در اینگونه شرایط شاید فکر کنید که داشتن خواسته‌ها و هدفمندى امری بیهوده‌ است، در صورتیکه نیروى هدف در ذهن و جسم آدمى، انرژى فعالیت و انگیزه زندگی ایجاد می‌کند.

هر یک از شما دلیلى براى صبح برخاستن از خواب مى‌خواهد. دلیل شما چیست؟ ریچارد لیدر (Richard Leider) در کتاب برنده باشیم (The Power of Purpose: Creating Meaning in Your Life and Work) درباره‌ى همان دلیل می‌گوید. شما در زندگى مشتاق معنى و هدف هستید. نیاز به حسى دارید که در زندگى‌تان تفاوتى ایجاد کند.

اما معنى و هدف از کجا مى‌آید؟ چطور مى‌توان آن را پیدا کرد؟ بیشتر شما انتظار مى‌کشید؛ رهبری بزرگ، لحظه یا موقعیتى خاص از راه برسد و شما را به جلو براند در صورتیکه خودتان به‌ کندى پیش مى‌روید. شما چطور؟ آیا هدفى خارج و بزرگ‌تر از خودتان دارید؟ آیا توانایى خلق یک زندگى «مالامال از هدف» در وجودتان هست؟ بدون آزاد کردن آن توانایى، زندگى شما را احاطه مى‌کند. اگر منتظر رهبر یا سازمان بزرگى نشسته‌اید، امکان دارد تمام عمر منتظر بمانید.

اصل اساسى این کتاب آن است که راه دستیابى به سعادت و معنى فقط با داشتن هدف ممکن است. گاهى باید به چنین پرسش‌هایى پاسخ دهید: من کى هستم؟، چرا اینجا هستم؟، چه باید بکنم تا تفاوتى ایجاد بشود؟، به چه اعتقاد دارم و برایش ارزش قائل هستم؟، آن چه نیازى است که به‌ خاطرش حرکت مى‌کنم؟

این کتاب وسیله‌اى است براى یافتن هدف، نه کتابى جدید در زمینه تعیین مقصد. اهمیت هدف آنقدر است که باعث مى‌شود چیزهاى مهمى که انجامشان را متوقف کرده‌اید از سر گیرید. هدف یک تصمیم و یک جریان است.

هدف در تمام زندگى شما جریان دارد. آن را به شما نمى‌دهند، بلکه باید بر روى آن کار کنید. هدف، فرآیند هدایت و سازماندهى تجربیات روزمره‌تان است. اغلب هدف در شکل‌هاى غیرمنتظره‌اى رخ مى‌دهد. شما را غافلگیر مى‌کند. ممکن است به‌ شکل ندایى آرام و به‌ سختى از وراى یک زندگى پر سر و صدا به گوش برسد. اگر هدف را در حالت کلى بپذیرید، ناگهان متوجه حضور یک نیاز مى‌شوید. در واقع نیازى در حال پیدا شدن است تا بتوانید درست در همان‌ جا که هستید خانه، اداره، جامعه، خانواده ارتباط برقرار نمایید.

امید است بتوانید حس هدف خود را کشف و آشکار کنید. این کتاب به شما شتاب خواهد داد. پس از همین لحظه شروع کنید.

جملات برگزیده‌ی کتاب برنده باشیم:

- مسرت زندگى در داشتن هدفى است که عظمت آن موردتصدیق شماست. وجود، پیش از بازگشت به خاک، مى‌فرساید. وجود، که یک نیروى حیاتى است، مضطربانه و خودخواهانه از رنج‌ها و غصه‌ها گله مى‌کند که چرا کیهان خود را وقف رضایت شما نمى‌کند. (جرج برنارد شاو)

- رهیافته‌ها که هدفى دارند، تندیس‌هاى قهرمانانى نیستند که از بالاى بینى خود نگاه افتخارآمیزى به دیگران مى‌اندازند. بیشتر ایشان مى‌گویند که شهر، مدرسه، عبادتگاه یا مملکت «دارد از بین مى‌رود. این وظیفه من است که آن را بهتر کنم. اغلب اوقات هم این مردم، هدف یا پاسخ مناسب را مى‌یابند. (گیل شى‌هى)

- این اتفاق در بین جوامع و ایالات مرفه زیاد اتفاق مى‌افتد. به مدت مدید در رؤیایى بوده‌ایم که به‌ تازگى از آن بیدار شده‌ایم، اینکه اگر فقط وضع اقتصادى و اجتماعى مردم را بهتر کنیم، همه چیز رو به‌ راه مى‌شود و مردم هم سعادتمند مى‌شوند. در واقع همین که تب تنازع بقا فروکش بکند، سؤال مى‌شود که بقا براى چه؟ اکنون بیش از هر زمانى وسایل راحتى داریم، ولى مفهومى نداریم که به‌ خاطرش زنده باشیم. (ویکتور فرانکل)

- سادگى ارادى شرایط درونى و بیرونى را شامل مى‌شود. یعنى لازم است از یک سو وحدتى میان هدف، صداقت و امانت‌دارى ایجاد کنیم و از سوى دیگر از آشفتگى بیرونى ناشى از بسیارى چیزهاى بى‌ارتباط با هدف اصلى زندگى پرهیز نماییم. لازم است انرژى و خواسته‌هایمان را تنظیم و هدایت نماییم و در برخى جهات زندگى مقدارى احتیاط کنیم تا در سایر جهات به وفور برسیم. (ریچارد گِرگ)

در بخشی از کتاب برنده باشیم می‌خوانیم:

آیا دید کنونى شما از موفقیت، همان دید ده سال پیش‌تان است؟ پول و موفقیت فقط بخشى از زندگى بهتر است و خوشبختى را تضمین نمى‌کند. پر واضح است که ثروتمند شدن دو راه دارد: بیشتر داشتن و کمتر خواستن. اگر به این گفته شک دارید، به کسانى نگاه کنید که با جیب پر پول، بازنشسته مى‌شوند که به قول دکترها «با قلبى شکسته» بمیرند.

براى اینکه کسى را بشناسیم باید ببینم از موفقیت چه برداشتى دارد و به پول چقدر ارزش مى‌دهد. این گفته جدیدى نیست. درک ما از موفقیت، بخش مهمى از هدف زندگى است و زمینه وسیعى براى جستجو.

چندبار شنیده‌اید یا حتى خودتان گفته‌اید که «اگر به اندازه کافى پول داشتم، آن وقت مى‌توانستم...»؟ مشاوران امر ازدواج مى‌گویند که اختلاف بر سر پول، جزء شایع‌ترین مسائلى است که در ازدواج‌هاى ناموفق سراغ داشته‌اند.

بیشتر کار مى‌کنیم تا چیزى داشته باشیم. حاضریم ساعت‌هاى متمادى کار کنیم و تنش زیادى را تحمل کنیم که بتوانیم به اندازه کافى پول جمع کنیم و با آن خانه‌اى نو یا وسایل ورزشى بیشتر و از این قبیل بخریم. ولى بعد معلوم مى‌شود ثروتى که از انباشتن پول به دست مى‌آید، مسئولیت‌ها و محدودیت‌هایى را بر ما تحمیل مى‌کند و آزادى ما را سلب مى‌نماید. واقعیت این است که اگر ما پولى جمع مى‌کنیم، به‌ خاطر این است که به احساس بهترى از خودمان برسیم و احساس موفقیت بکنیم.

قبل از چهل سالگى، این ارزش‌هاى موردقبول جامعه است که موفقیت را براى ما تعریف مى‌کند، ولى بعد همان‌طور که کارل یونگ و دانیل لوینسن مى‌گویند در بخش دوم زندگى، مردم خودشان را از قید تعریف‌هاى جامعه خلاص مى‌کنند و به سمت تعریف‌هاى شخصى و بیشتر معنى‌دار مى‌روند.

 ۱۹۲ صفحه، ۲ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-91205-3-6 

چاپ ۱۳۹۰: ۳۲۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۴۰۰۰ ت - 4.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه مترجم
مقدمه
بخش اول: تولد یک هدف
1. هدف با روشنى آغاز مى‌شود
2. پنج عنصر اصلى هدف
3. چرا منتظر بحران بمانیم؟
4. سندروم فرسودگى
بخش دوم: زندگى با هدف
5. چرا صبح سر از خواب برمى‌دارید؟
6. فهرست سرزندگى
7. زندگى مطابق ارزش‌ها
8. زندگى را متوازن کنید
بخش سوم: کار بر روى هدف
9. نان روزانه و هدف روزانه
10. فهرست هدف
11. انجام یک کار زنده
12. اسطوره‌هایى درباره هدف
بخش چهارم: طرح نیروى هدف
13. منابع هدف
14. نیروى بى‌هدف
15. هدف بدون نیرو
16. فهرست هدف
17. خطر کردن به‌ خاطر یک تفاوت
18. اتخاذ یک موضع
19. تأمل هدف‌دار
20. آیا جرئت داریم خودمان باشیم؟
21. تصویر روشن خیره‌ کننده
22. حقیقت ساده

راهنمای دانلود کتاب برنده باشیم

برای دانلود کتاب برنده باشیم و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  برنده باشیم