دانلود کتاب برگزیده آثار بزرگان ادب پارسی - جلد اول

  • از: بدرالسادات عیوقی
  • ناشر: انتشارات عیوقی
  • ۲ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب برگزیده آثار بزرگان ادب پارسی - جلد اول و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب برگزیده آثار بزرگان ادب پارسی - جلد اول و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب برگزیده آثار بزرگان ادب پارسی - جلد اول

در زبان فارسی کمتر به منتخبات نثر فارسی از ابتدا تا به امروز پرداخته شده است. در حالی که به برگزیده‌های نظم فارسی بیشتر پرداخته‌اند. در این کتاب (جلد اول) نویسندگان فارسی زبان از آغاز تا سده‌های چهارم و پنجم هجری قمری و نمونه آثار مشهور آن‌ها معرفی می‌گردد. در ابتدا به مقوله خط و زبان از دوران باستان و آنگاه به مقدمه شاهنامه ابومنصوری سپس الابنیه عن حقایق الادویه ـ‌ ترجمه و تفسیر طبری ـ تاریخ بلعمی ـ حدودالعالم ـ کشف المحجوب سجستانی ـ اخبار خوارزم بیرونی ـ معراج‌نامه ابن سینا ـ سفر نامه ناصر خسرو ـ زین‌الاخیارگردیزی ـ‌ کشف‌المحجوب هجویری‌ ـ‌ تاریخ سیستان را به همان نثری که نوشته‌اند پرداخته شده و در جلدهای بعدی به بقیه آثار نویسندگان فارسی زبان پرداخته می‌شود. امید است مورد قبول واقع گردد. یقیناً بدون اشتباه و نقص نخواهد بود. از خوانندگان عزیز تقاضا دارم نقیصه‌ها و عیوب آن را گوشزد نموده تا در چاپ‌های بعدی به کار گرفته شود. در این کتاب از نوشتۀ آقای کریم کشاورز ـ هزار سال نثر پارسی ـ چاپ 1345 استفاده شده است.

خوانندگان توجه داشته باشند که نویسندگان این دوره به جای ("پ"، "چ"، "د"، "ژ"، "گ" و "چه")، "ب"، "ج"، "ذ" و "ز" و "ک" و "کی" و "چی" می‌نوشتند.

فهرست مطالب

معرفی نویسنده
پیشگفتار
آغاز سخن
معرفی کتاب شاهنامه ابومنصوری
الابنیه عن حقایق الادویه
ترجمه تفسیرطبری
ترجمۀ تاریخ طبری (بلعمی)
کتاب «حدود اعالم من المشرق الی المغرب»
کشف المحجوب سجستانی
اخبار خوارزم
بیرونی
معراجنامه ابن سینا
سفرنامه ناصر خسرو علوی
زین الاخبار گردیزی
کشف المحجوب هجویری
تاریخ سیستان

 ۲۵۸ صفحه، ۳۶۹ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 9789648291377 

چاپ ۱۳۹۳: ۱۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۶۰۰۰ ت - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب برگزیده آثار بزرگان ادب پارسی - جلد اول

برای دانلود کتاب برگزیده آثار بزرگان ادب پارسی - جلد اول و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  برگزیده آثار بزرگان ادب پارسی - جلد اول