دانلود کتاب بصیرت و انتظار فرج

  • از: اصغر طاهرزاده
  • ۱۳ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب بصیرت و انتظار فرج و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


افزودن به کتابخانه

برای دانلود قانونی کتاب بصیرت و انتظار فرج و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب بصیرت و انتظار فرج

1 انتظار ظهور حاکمیت عالی‌ترین شخصیت هستی، نشانه ی بلوغ بشریت است. باید تلاش کرد تا این انتظار زنده و با طراوت بماند و این کتاب در صدد تحقق چنین هدفی است؛ به‌خصوص که ائمه ی معصومین(ع) تأکید کرده‌اند «أَلَیسَ انْتِظَارُ الْفَرَجِ مِنَ الْفَرَج» آیا انتظار فرج به خودی خود از فرج محسوب نمی‌شود و برکات فرج را به همراه ندارد؟

2 نویسنده سعی کرده ذهن‌ها را متوجه این نکته ی مهم کند که لازمه ی انتظار حقیقی، معرفتی خاص است و اگر با معرفتی صحیح همراه شود، برکات فوق‌العاده‌ای به همراه دارد و مانع می‌گردد که انسان‌ها گرفتار اکنون زدگی شوند و سرنوشت خود را به دوران حاکمیت ظلمات آخرالزمان بسپارند.

3 ما بیش از آن‌که به آگاهی از «حوادث ظهور» نیازمند باشیم به معرفت نسبت به «قواعد ظهور» محتاجیم تا معلوم شود انتظارِ فرج شرایط تحقق ظهور است. این کتاب تلاش کرده در راستای توجه به «قواعد ظهور» موضوعِ انتظار فرج را بررسی و تحلیل نماید.

4 نکته ی مهم دیگری که در کتاب به آن پرداخته‌شده، معرفت نسبت به ظلمات آخرالزمان است؛ زیرا نویسنده معتقد است نوع ظلماتی که مانع ظهور حضرت صاحب الامر(عج) شده باید روشن شود و از آن مهم‌تر معلوم شود که با چه نوع روح و روحیه‌ای می‌تون از آن ظلمات عبور کرد؛ زیرا ممکن است انسان‌ها منتظر چیزی باشند که آن از جنس ظلمات آخرالزمان است و یک نوع رجوع به دجّال حیله‌گر است.

5 در این کتاب، روشن می‌شود علت تحقق انقلاب اسلامی،‌ فرهنگ انتظار بود و در زیر سایه ی آن فرهنگ، ملّت ایران توانست قدمی جهت نزدیک‌شدن به هدف نهایی بردارد و سرنوشت تاریخی خود را بهبود بخشد و به همان اندازه از استعدادهای معنوی عالم بهره‌مند شود. پیروزی انقلاب اسلامی در زمانه‌ای که بسیاری پذیرفته بودند دوره ی حاکمیت دین گذشته است، نشان داد عقیده به انتظارِ فرج یک عقیده ی واقع بینانه و منطقی است.

6 حضور تاریخی در اردوگاه و خیمه ی حضرت قائم(عج) در اثر انتظارِ حاکمیت امام معصوم، از ظریف‌ترین نکاتی است که نویسنده به آن پرداخته‌است و سعی دارد روشن کند به واقع اگر انتظار با معرفتی صحیح انجام گیرد، در همین زمان، جان انسان را به شکوفایی مطلوب می‌کشاند و از تمام بیست و هفت حرف علمی که در زمان ظهور به صحنه می‌آید بهره‌مند می‌گردد. چون در همین زمان توانسته است از خدای لیبرال دموکراسی به خدای مهدی(عج) که خدای حضوری و وجودی است، رجوع کند.

7 کسی می‌تواند منتظر حاکمیت انسان کامل باشد که متوجه باشد خداوند جهان را رها نکرده تا هرکس با میل خود بر آن حکومت کند بلکه فرصتی به بشر داده تا در این فرصت، تلاش شود حضرت ولی الله اعظم(عج) امکان حاکمیت بر عالم و آدم را پیدا کنند. کافی است زمینه‌های فتوح آخرالزمانی را بشناسیم تا به خوبی با حجاب‌های ظهور درگیر شویم و إن‌شاءالله به ظهور تامِّ حاکمیت امام نائل گردیم.

8 وقتی روشن شود امام زمان(عج) جنبه ی متعالی هر انسانی است، انتظار معنی خاص خود را پیدا می‌کند و در آن حال، نه تنها انسانِ منتظر هم اکنون قلب خود را متوجه قطب عالم امکان می‌نماید و با او زندگی می‌کند بلکه تلاش می‌نماید تا ظهورِ او در عالم و آدم هر چه بیشتر شدت یابد و افق بشریت به‌کلّی دگرگون شود و از توجه به خاک، به انس با افلاک تغییر جهت دهد.

9 نویسنده روشن نموده چگونه زندگی بدون ولایت الهی و حاکمیت اولیای الهی همیشه با یأس و شکاکیت و از خود بیگانگی همراه است و سعی دارد درمان چنین بحران‌های روحی را در رجوع به انسان کامل از یک طرف و تلاش برای حاکمیت او از طرف دیگر نشان دهد، تا شور و شعفِ خاص که در عارفانِ حماسه‌ساز هست به جامعه برگردد.

10 دل‌آگاهی پارسایانه حالتی است که با انتظار حاکمیتِ امام معصوم(ع) نصیب انسانِ منتظر می‌شود و نه تنها صحنه ی جان انسان از اراده‌های شیطانی تطهیر می‌گردد بلکه قلب انسان ظرفیت پذیرش القائات رحمانی را توسط حضرت صاحب الامر(عج) پیدا می‌کند و این اساسی‌ترین برکتی است که در انسانِ منتظر به وقوع می‌پیوندد.

امید است توانسته‌باشیم با تقدیم این کتاب به انسان‌هایی که عزم عبور از ظلمات آخرالزمان را دارند و در طلب طلوع نور کامل حضرت صاحب الأمر(عج) هستند، راهی را نشان دهیم.

 ۱۹۰ صفحه، ۱۲۳ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 9789642609352 

چاپ ۱۳۹۳: ۲۵۰۰ ت قیمت الکترونیکی: رایگان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
افزودن به کتابخانه

فهرست مطالب

مقدمه
جلسه‌ی اول، برکات انتظار
قلّه‌ی بلوغ جهان
زیبایی‌های انتظار فرج
اولین حجابِ حقیقت
حجاب آخرالزمانی
اولین برکت انتظار
راز امیدواری به آینده
حضور استعدادهای معنوی عالم
خیانت عظیم
برکات رجوع به حضرت مهدی(عج)
خدای مهدی(عج) و خدای لیبرال دموکراسی
انتظاری حماسی
موانع گذر از ظلمت آخرالزمان
وادی نظر به کیفیات عالم
انقلاب در إغماء
برکات خدای مهدی(عج)
جلسه‌ی دوم، برکات انتظار
فرهنگ انتظار
خدا جهان را رها نکرده
رقیق‌شدن پرده‌ی غیب
آفات غفلت از انتظار فرج
روحیه‌ی مهدوی و تصرف در ناسوت
راه فتوح آخرالزمان
حجاب ظهور
هزینه‌ی رفع حجاب ظهور
اتحاد وَلایت با وِلایت
ستیز با دجّال آخرالزمان
جلسه‌ی سوم، بصیرت و انتظار فرج
امام زمان(عج) جنبه‌ی متعالی هر انسان
خاتم ولایت
روحِ منتظر
وعده‏گاه اولیاء
امام زمان(عج) واقعی‏ترین مخلوق
سقوط آخرالزّمانی
نتایج روح غیب‌اندیش
انتظار و خودآگاهی
تکرار بهشت
مدیحه‌سراییِ تجدّد
همدلی با طبیعت
غیب‌زدایی و ظلمات آخرالزّمان
انتظارِ ظهور، عامل ظهور
دل‌آگاهیِ پارسایانه
عالم بی‌اُنسی
شور بندگی
معنی ولایت فقیه
جلسه‌ی چهارم، فرهنگ انتظار؛ حضور در تاریخ توحیدی
عامل توقف در تغییر سرنوشت
نقش عقل در فهم مقام امام(عج)
دلیلی دیگر بر وجود انسان کامل
چگونگی عبور از ظلمات آخرالزمان
ولایت فقیه و دوران گذار
نظر به تاریخ پیوسته
حضور در جبهه مثبت و نورانی تاریخ
فهم نظام بقیت‌اللّهی؛ شرط ظهور
همتاریخی با همه‌ی انبیاء و اولیاء(ع)
بلای بی‌تاریخی
بلای بی‌عالَمی
انتظار و زندگی در زمان باقی
انقلاب اسلامی؛ بستر ظهور اسم «الله»

راهنمای دانلود کتاب بصیرت و انتظار فرج

برای دانلود کتاب بصیرت و انتظار فرج و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  بصیرت و انتظار فرج

نظرات کتاب بصیرت و انتظار فرج

تبیان برهانی
۱۳۹۴/۸/۷
واقعاسطح دیدانسان رونسبت به ظهورآقاصاحب الزمان تغییراساسی میده. آجرکم الله
محسن لیراوی
۱۳۹۹/۲/۱
کتابی به روز در رابطه با امام مهدی. کمی تکلیفمون مشخص شد
Kosar Samari
۱۳۹۸/۶/۲۶
اجرتون باصاحب زمان
مشاهد همه نظرات (۳)