دانلود کتاب بلاک‌چین از بیت‌کوین تا دنیای صنعت


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب بلاک‌چین از بیت‌کوین تا دنیای صنعت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب بلاک‌چین از بیت‌کوین تا دنیای صنعت

کتاب بلاک‌چین از بیت‌کوین تا دنیای صنعت نوشته‌ی پیمان اخوان و مریم دهقانی، اولین کتاب تالیفی به زبان فارسی در حوزه بلاک‌چین است که ضمن معرفی اصول و مبانی بلاکچین و ارایه مطالعات موردی جذاب و مرتبط، شما را مرحله به مرحله با مفاهیم زنجیره بلوک، ساختار بلاکچین، اصول رمزنگاری، انواع بلاکچین، قراردادهای هوشمند و ارزهای رمز پایه آشنا می‌کند.

همانطور که می‌دانید یکی از اولین کاربردهای بلاکچین، مباحث مالی و معرفی بیت کوین به دنیای امروز است. در این کتاب علاوه بر موضوع ارزهای دیجیتال، با دیگر کاربردهای هیجان انگیز بلاکچین در صنایع مختلف از جمله صنعت بیمه، پزشکی، مواد غذایی، بهداشت، شبکه حمل و نقل، زنجیره تامین، داروسازی، شبکه‌های اجتماعی، کشاورزی و دامداری، واردات و صادرات، بورس، خدمات مسافرتی و گردشگری، تشخیص هویت، آموزش، انرژی و همچنین صنایع نظامی آشنا خواهید شد.

کتاب بلاکچین (Blockchains) از بیت‌کوین تا دنیای صنعت بیان می‌کند که از بلاکچین می‌توان به عنوان یک فناوری توانمند‌ساز نام برد که فضای کسب و کار را به سرعت تغییر خواهد داد. شفافیت و امنیت داده‌ها، تغییر ناپذیری و امکان ردیابی، فراهم سازی بستر مناسب اشتراک اطلاعات و مقابله با جعل و تقلب از جمله خصوصیاتی است که بلاکچین با خود به ارمغان می‌آورد و سازمان‌ها می‌توانند با تکیه بر قابلیت‌های بلاکچین، حتی مدل کسب و کار خود را دگرگون نمایند.

امروزه بسیاری از سازمان‌ها به دنبال واگذاری، پیمان سپاری و یا برون سپاری فعالیت‌های خود از طریق قراردادهای فی‌مابین هستند، این فناوری با تکیه بر خصوصیات خود می‌تواند از یک طرف موجبات عدم بروز جعل، تقلب و یا دستکاری داده‌ها را فراهم نماید و از طرف دیگر مانع از بوجود آمدن اختلاف نظر بین طرفین یک قرارداد گردد.

این موضوع که از بلاکچین به عنوان بزرگ‌ترین اختراع انسان پس از اینترنت در قرن حاضر یاد می‌شود بیهوده نیست؛ زیرا براساس اطلاعات این کتاب طیف و حوزه‌های کاربرد این فناوری بسیار گسترده‌تر از تصورتان خواهد بود. اگرچه شاید هنوز بسیاری از افراد، بلاکچین را با دنیای رمز ارزها بشناسند ولی این کتاب به شما نشان خواهد داد که کریپتو کارنسی تنها یکی از مصادیق اولیه به‌ کارگیری این فناوری در عمل بوده و محدود کردن بلاکچین در دنیای رمز ارز، ظلم مضاعف به این فناوری نوظهور است.

در بخشی از کتاب بلاک‌چین از بیت‌کوین تا دنیای صنعت می‌خوانیم:

بسیاری از زبان‌ها مثل یا تشبیهی را برای توصیف وضعیت زمانی دارند که کسی تلاش می‌کند تا یک گروه پر هرج و مرج از افراد را سازماندهی کند. در زبان انگلیسی برای بیان یک چنین موقعیتی از استعاره تشکیل یک گله از گربه‌ها استفاده می‌کنند. گروهی از گربه‌های بی‌رحم و رام نشدنی که یک مرجع مرکزی را قبول ندارند. آیا سازماندهی گروهی از افراد که یک قدرت مرکزی را قبول ندارند چالش نیست؟ این دقیقاً همان وضعیت یک سیستم همتا به‌ همتای متشکل از افراد است، گروه‌هایی مستقل بدون داشتن هیچ نوع کنترل و یا هماهنگی مرکزی!

در ادامه چالش بزرگ یک سیستم توزیع شده همتا به‌ همتا و چگونگی ارتباط آن با بلاکچین را توضیح می‌دهیم. اعتماد و یکپارچگی دو روی یک سکه هستند. در زمینه سیستم نرم‌افزاری، یکپارچگی یک جنبه غیر عملیاتی از یک سیستم می‌باشد که امن، کامل، سازگار، صحیح و عاری از اشتباه است. اعتماد نیز صورتی از باور انسان به قابلیت اطمینان، درستی و توانائی فرد یا چیزی بدون دلیل یا تحقیق است که بر اساس نتایج تعاملات بطور مداوم افزایش یا کاهش می‌یابد.

یکپارچگی برای تحقق انتظارات کاربران از سیستم، مورد نیاز است و موجب تقویت اعتماد کاربران می‌گردد. اگر اعتماد کاربران تقویت نشود، با توجه به عدم انسجام، کاربران سیستم را رها خواهند کرد، که نتیجه آن از بین رفتن سیستم خواهد بود. به جهت اهمیت اعتماد برای بقای سیستم‌های همتابه همتا، سوال اصلی این است که ما چگونه می‌توانیم به یکپارچگی برسیم و آن را حفظ کنیم؟

دستیابی و حفظ یکپارچگی در سیستم‌های توزیع شده به عوامل متعددی بستگی دارد. برخی از مهمترین موارد عبارتند از:

دانش در مورد تعداد گره‌ها یا همتایان

دانش در مورد قابلیت اطمینان همتایان

اگر تعداد گره‌ها و اعتبار آن‌ها شناخته شده باشد شانس دستیابی به یکپارچگی در سیستم همتا به‌ همتای غیر متمرکز، بالاتر است. این وضعیت مشابه یک باشگاه خصوصی است که به استانداردهای اخلاقی و بهره‌گیری از یک فرآیند سخت شبانه روزی برای اعضای جدید پایبند است. با این حال بدترین شرایط برای دستیابی به یکپارچگی در یک سیستم غیر متمرکز متناظر زمانی است که تعداد گره‌ها و اعتبار آن‌ها نامعلوم باشد. این حالت زمانی اتفاق می‌افتد که سیستم متناظر کاملاً توزیع شود و در دسترس همگان در اینترنت قرار گیرد.

 ۳۰۴ صفحه، ۶ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-622-6102-44-5 

چاپ ۱۳۹۸: ۴۸۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۶۹۰۰ ت - 5.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب بلاک‌چین از بیت‌کوین تا دنیای صنعت

برای دانلود کتاب بلاک‌چین از بیت‌کوین تا دنیای صنعت و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  بلاک‌چین از بیت‌کوین تا دنیای صنعت
امیرعلی آریان
۱۳۹۸/۵/۲۲
کتاب را تهیه و مطالعه کردم. بسیار مفید و جامع بود و تا حدود زیادی من را با فضای بلاککچین آشنا ساخت. خواندن آن را به دوستان دیگر توصیه می کنم.
امیر حسین کریمی
۱۳۹۸/۵/۲۱
با سلام. کتاب بسیار پر محتوا و جالبی بود. دیدگاه جدیدی را نسبت به بلاکچین به روی من باز کرد. محتویات کتاب بسیار سلیس و روان بود و سبب شد مفهوم بلاکچین و کاربردهای آن را بهتر درک کنم. با تشکر فراوان
امیر حسین کریمی
۱۳۹۸/۵/۲۱
امروزه از فناوری بلاکچین به عنوان یک فناوری انقلابی یاد می‌‌شود که می‌‌تواند همه چیز را تغییر دهد به¬نحوی که از آن به¬عنوان بزرگ¬ترین اختراع قرن حاضر بعد از اینترنت یاد می¬کنند. اولین شبکه‌ی جهان، ۱۳ بیشتر...
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۳)