معرفی و دانلود کتاب بهترین سوپرمارکت دنیا

عکس جلد کتاب بهترین سوپرمارکت دنیا
قیمت:
۱۹۰۰۰ تومان - 6.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب بهترین سوپرمارکت دنیا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب بهترین سوپرمارکت دنیا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب بهترین سوپرمارکت دنیا

کتاب بهترین سوپرمارکت دنیا نوشته‌ی نویسنده ترکی شرمین یاشار، درباره دختر نوجوان و ماجراجویی است که در بقالی پدربزرگش مشغول به کار می‌شود و دوست دارد در کارش پیشرفت کند؛ پس برای رسیدن به این هدف به مسیر پرفراز و نشیبی قدم می‌گذارد.

درباره کتاب بهترین سوپرمارکت دنیا:

هنگامی که بزرگ شدید دوست دارید چه کاره شوید؟ این از آن دسته پرسش‌هایی است که هر وقت بزرگترها صحبت کم می‌آورند و نمی‌دانند چه بگویند از شما کوچکترها می‌پرسند. پس به نفع خود شماست که به چنین سوال‌هایی عادت کنید و جواب مناسب برای آن‌ها را در ذهنتان آماده داشته باشید.

داستان کتاب بهترین سوپرمارکت دنیا هم درباره دختری است که همین مشکل را با اطرافیانش دارد. بزرگ‌ترانش به جای اینکه با او درباره رازها و آرزوهایشان یا حتی وضعیت آب و هوا صحبت کنند، دائم از او در مورد آینده‌اش می‌پرسند. به همین دلیل او برای اینکه بتواند جواب قانع‌کننده‌ای به این سوال آن‌ها بدهد تصمیم می‌گیرد بهترین شغل ممکن در دنیا را پیدا کند.

او با زیر نظر گرفتن اطرافیانش و پیشه‌ی آنان به یک نتیجه مهم می‌رسد آن هم کار کردن در بقالی یا در اصطلاح مدرن‌تر، سوپرمارکت پدربزرگ. بقالی پدربزرگ یک اتاق کوچک بود که با تمام سوپرماکت‌ها و فروشگاه‌های بزرگی که در نظر داشت فرق می‌کرد. به همین دلیل این دختر زرنگ بعد از مدتی به سرش زد که آن جا را بزرگ‌تر کند، اما این کار به همین راحتی‌ها ممکن نبود!

کتاب بهترین سوپرمارکت دنیا مناسب چه کسانی است؟

مطالعه این کتاب به نوجوانانی که به خواندن رمان‌های ماجراجویانه و برگرفته از زندگی واقعی علاقه دارند، پیشنهاد می‌شود.

با شرمین یاشار بیشتر آشنا شویم:

او متولد سال 1982 در آلمان است. از دیگر آثار او می‌توان به بچه خیال باف، مامان بازیگوش، تقویم بازی‌ها، پیشنهاد‌های خوب برای عادت‌های بد و... اشاره کرد. شرمین یاشار بخش‌هایی از کتاب هیجان انگیز بهترین سوپرمارکت دنیا را بر اساس تجربیات خودش در نوجوانی نوشته است؛ اما از آنجایی که دلش نمی‌خواهد اطرافیانش از حضورشان در کتاب او با خبر شوند واقعیت را به همراه تخیل در هم آمیخته است.

جملات برگزیده کتاب بهترین سوپرمارکت دنیا:

- وقتی فقیرها زیر درخت مشغول خوردن پنجاه گرم زیتون‌اند، پولدارها فقط به پول، پول و پول فکر می‌کنند و مغز همدیگر را می‌خورند.
- داداش مصطفی فقیره، ولی نباید مثل یک فقیر باهاش رفتار کرد.
- بزرگ‌ترها برای اینکه بچه‌ها را دس تبه سر کنند، موضوع حرف را عوض می‌کنند. بهتر است کش ندهی و قانع شوی.
- ممکن است شاهد بی‌عدالتی و رفتارهای اشتباه بزرگ‌ترها در حق بچه‌ها بشوی، ولی به رویشان نیاور، چون قبول نمی‌کنند.

در بخشی از کتاب بهترین سوپرمارکت دنیا می‌خوانیم:

برای اینکه بتوانم شاگرد بقال خوبی باشم باید وزن کردن با ترازو را خوب یاد می‌گرفتم. یعنی وقتی قرار است یک کیلو شکر وزن کنی، باید دقیق یک کیلو شکر باشد. اگر صد گرم بیشتر وزن کنی ضرر می‌کنی و اگر کم وزن کنی به مشتری ظلم کرده ای. چون وزن کردن کار بسیار دقیقی است. به آن می‌گویند ترازوی عدالت.

معمولا همه کیلویی خرید می‌کنند؛ یک کیلو شکر، دو کیلو بلغور، نیم کیلو پنیر، یک کیلو ماست و... ولی داداش مصطفی اینطوری خرید نمی‌کند. هر بار یک نان می‌خرد با پنجاه گرم زیتون و پنجاه گرم پنیر... همراه نانش چند برگ کاغذ روزنامه هم می‌خواهد.

بابابزرگ بهم گفته که تنها زندگی می‌کند. نه کسی را دارد، نه پولی... و چون آدم کندذهنی است، نمی‌تواند درست و حسابی کار کند، گاهی در باغبانی به دیگران کمک می‌کند و پول کمی درمی آورد... یک روز بابابزرگ گفت: «اگر پنجاه گرم خواست تو صد گرم وزن کن. گاهی هم براش حلوا ارده بذار و پولش رو حساب نکن»

فهرست مطالب کتاب

وقتی بزرگ شدی می‌خواهی چه‌کاره شوی؟
بهترین شغل دنیا
بابابزرگِ بقالم
ساعت کاری‌ من
آب‌آلبالوی گازدار
داداش مصطفی
مراد لنگ‌دراز
دزد
محصولات محلی
خاله شوکریه‌ی ‌وسواسی
دوستت دارم
خوراک لوبیا‌سفید
افریقایی‌ها
عمو وِهبی
وانتِ حملِ کالا
آلمانی‌ها
دایی کاپیتان
نقشه‌های جایگزین
و سال‌ها بعد

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب بهترین سوپرمارکت دنیا
نویسنده
مترجممژگان دولت آبادی
ناشر چاپینشر چشمه
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات۱۹۷
زبانفارسی
شابک978-622-683937-2
قیمت نسخه الکترونیک
۱۹۰۰۰ تومان - 6.49€
خرید کتاب الکترونیک
موضوع کتابکتاب‌های داستان برای نوجوانان

نظرات کتاب بهترین سوپرمارکت دنیا

Fathi Fathi
۱۴۰۰/۲/۱۹
کتاب ترجمه روونی داره. نویسنده با قلمش شما رو به دوران کودکیتون میبره. رده سنی نوجوانه ولی برای بزرگترها هم دوست داشتنیه. فرهنگ ترکیه خیلی به ایران نزدیکه. همین امر باعث میشه شما باهاش براحتی ارتباط برقرار کنید‌.
مشاهده همه نظرات ۱

راهنمای مطالعه کتاب بهترین سوپرمارکت دنیا

برای دریافت کتاب بهترین سوپرمارکت دنیا و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.