دانلود کتاب به خاطر مروارید: نمایشنامه‌ای برای نوجوانان بر اساس آیه‌ای از قرآن کریم

  • از: سید حسین فدایی حسین
  • ناشر: انتشارات سوره مهر
  • ۱ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب به خاطر مروارید: نمایشنامه‌ای برای نوجوانان بر اساس آیه‌ای از قرآن کریم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب به خاطر مروارید: نمایشنامه‌ای برای نوجوانان بر اساس آیه‌ای از قرآن کریم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب به خاطر مروارید: نمایشنامه‌ای برای نوجوانان بر اساس آیه‌ای از قرآن کریم

کتاب به خاطر مروارید: نمایشنامه‌ای برای نوجوانان بر اساس آیه‌ای از قرآن کریم نوشته سید حسین فدایی حسین، دفتر پنجم از مجموعه یک آیه یک نمایش است. این نمایش‌نامه مذهبی برای نوجوانان نوشته شده تا از این طریق برخی از نکات قرآنی را فراگیرند.

مجموعه یک آیه یک نمایش دارای 5 جلد است که عبارتند از: (میزان) شهید سید حسن حسینی، (آن‌ها زنده‌اند) مجید ملامحمدی، (کارستان) محمدرضا آزاد، (کلید دارِ کعبه) و (به خاطر‌ مروارید) به قلم سید حسین فدایی حسین.

قرآن بهترین و بزرگ‌ترین راهنمای انسان برای رسیدن به آرامش و تعالی می‌باشد و هنر از هدیه‌های الهی است که خداوند برای انتشار زیبایی‌های ذهن آدمی در اختیار انسان قرار داده است.

حوزه هنری استان قم با کمک تعدادی از بهترین محققین قرآنی و نمایش‌نامه‌نویسان، ویژه هر گروه سنی نمایش‌نامه‌هایی مناسب تهیه می‌کند تا کودکان و نوجوانان بیشتر با قرآن و مفاهیم آن مأنوس شوند.

این نمایش‌نامه براساس آیه 31 سوره نور به نگارش درآمده است:

وَقُل لِّلْمُؤْمِنَاتِ یغْضُضْنَ مِنْ أَبْصَارِهِنَّ وَیحْفَظْنَ فُرُوجَهُنَّ وَلَا یبْدِینَ زِینَتَهُنَّ إِلَّا مَا ظَهَرَ مِنْهَا...

و به زنان با ایمان بگو دیدگان خود را (از هر نامحرمی) فروبندند و پاک‌دامنی ورزند و زیورهای خود را آشکار نگردانند، مگر آنچه که (طبعاً) از آن پیداست...

در بخشی از کتاب به خاطر مروارید می‌خوانیم:

چهار دختر نوجوان‌ الهام، فاطمه، فائزه و زکیه‌ در حالی که لباس فرم مدرسه به تن دارند، همراه موسیقی، وسایلی را به صحنه می‌آورند و سعی می‌کنند فضای یک پارک را بسازند. صحنۀ پارک زمانی شکل نهایی به‌ خود می‌گیرد که تصویر واقعی یک پارک روی پردۀ انتهایی می‌افتد. در تصویر، دختری که سراپا قرمز پوشیده کنار یکی از نیمکت‌های پارک ایستاده است.

با شکل‌گیری فضا، یکی از دخترها الهام‌ شال قرمزی را روی سرش می‌اندازد و در حالی که تظاهر به جویدن آدامس می‌کند، اطراف را در انتظار آمدن کسی جست‌وجو می‌کند. الهام‌ دختر قرمزپوش‌ نگران به نظر می‌رسد. لحظاتی می‌گذرد. یکی دیگر از دخترها‌ فاطمه‌ با احتیاط از پشت درختی سرک می‌کشد و در‌حالی‌که رفتار دختر قرمزپوش را زیر نظر دارد، از او فیلم می‌گیرد. دختر به ساعتش نگاه می‌کند و بعد گوشی موبایلش را بیرون می‌آورد و شماره می‌گیرد. در همین حین، یکی دیگر از دخترها زکیه‌ که کلاه پسرانه‌ای روی سرش گذاشته، با فاصله از دختر قرمزپوش می‌ایستد. شماره‌ای که دختر گرفته پاسخ نمی‌دهد. او سعی می‌کند دوباره شماره را بگیرد. پسر یک گام به او نزدیک می‌شود. دختر که متوجه حضور پسر شده، به او پشت می‌کند و دوباره شماره را می‌گیرد. پسر گامی دیگر به او نزدیک‌تر می‌شود. دختر، دستپاچه، با تلفن صحبت می‌کند.

 ۵۲ صفحه، ۶۰۴ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-03-1794-2 

چاپ ۱۳۹۶: ۷۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۳۵۰۰ ت - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب به خاطر مروارید: نمایشنامه‌ای برای نوجوانان بر اساس آیه‌ای از قرآن کریم

برای دانلود کتاب به خاطر مروارید: نمایشنامه‌ای برای نوجوانان بر اساس آیه‌ای از قرآن کریم و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  به خاطر مروارید: نمایشنامه‌ای برای نوجوانان بر اساس آیه‌ای از قرآن کریم