دانلود کتاب به سوی تعهد در زندگی زناشویی


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب به سوی تعهد در زندگی زناشویی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب به سوی تعهد در زندگی زناشویی

دیان رم و جان بی رم زن و شوهری هستند که پس از ۴۲ سال زندگی خاطرات دوران زندگی مشترک خود را در قالب کتاب به سوی تعهد در زندگی زناشویی برای شما مطرح می‌کنند. این زن و شوهر به زبانی شیوا و ساده، بسیاری از موارد اتفاق افتاده و قابل تأمل زندگی‌شان را در این اثر برایمان بیان کرده‌اند.

در کتاب به سوی تعهد در زندگی زناشویی (Toward commitment) به موضوعاتی مانند خانواده، عشق ورزیدن، پول، دوستان، خواب، شغل، روان درمانی، تعطیلات دوران بازنشستگی، مشاجره‌های زندگی زناشویی، بیماری در دوران زندگی مشترک، پدربزرگ و مادربزرگ شدن، دوران پیری، مرگ و... اشاره شده است.

با برخی نظرهای این زن و شوهر بیشتر آشنا شوید، تعهد یعنی از خودگذشتگی برای خانواده. ازدواج یعنی سپردن تعهد برای تمام عمر، رابطه بدون تعهد چیزی بیش از زندگی بدون ازدواج نیست. عشق تفاهم دو جانبه ایجاد می‌کند. آنان به چهار مرحله کلیدی و حساس در زندگی مشترک اعتقاد دارند که بسیار جذاب و تأمل برانگیز است و آن‌ها را به زن و شوهرها توصیه می‌کنند که عبارت‌اند از:

1. احساسات را کنار اندیشه‌ها به شریک زندگی‌تان ابراز کنید.
2. به حساسیت شریک زندگی‌تان و ضعف‌هایش احترام بگذارید.
3. با شریک زندگی‌تان صبور باشید.
4. با شریک زندگی‌تان این کتاب را بخوانید و آن را به سایر دوستان‌تان معرفی کنید.

نکته جالب این کتاب، دیالوگ‌های جذاب به ابتدای زندگی مشترک‌ این زوج برمی‌گردد و با مرور خاطرات به مسائل اساسی زندگی مشترک پاسخ می‌دهند. همین امر در فصول مختلف کتاب بسیار جذاب، خواندنی و زیباست.

این‌ که دیان رم (Diane Rehm) و جان بی رم (John B Rehm) پس از سال‌ها زندگی بتوانند همچنان به هم پایبند باشند و روزگار زندگی زناشویی‌ خود را با یک نوستالژی خاص پیش ببرند، بسیار ستودنی است.

زندگی زناشویی در عصر ماشینی امروز خود مقوله بسیار پیچیده و گسترده‌ای است که باید از ابعاد گوناگون به آن توجه کرد! رابطه موفق داشتن و رسیدن به آمال و آرزوهای یک زن و شوهر در زندگی زناشویی، یکی از موضوعات مهم است که مورد توجه کارشناسان، روان‌شناسان، مشاوران ازدواج و خانواده بوده و هست و اگر به آن توجه‌ای مبسوط شود، می‌تواند پیامدهای مثبت در پی داشته باشد.

بدون شک برای رسیدن به یک ارتباط موفق، هر دو طرف یک رابطه یا به عبارت بهتر، زن و شوهر باید با هم، برای هم و در کنار هم به این مهم برسند! گاهی اوقات دیده می‌شود که عدم توجه به برخی از موضوعات اساسی از نظر روان‌شناسی می‌تواند باعث پیدایش نا به‌ سامانی‌هایی در زندگی زناشویی شود.

یکی از موضوعات اساسی در رابطه زناشویی زوج‌ها که با آن روبه‌رو بوده و هستیم، مقوله «تعهد» است. گاهی اوقات تصور زوج‌ها این است که «تعهد دادن» فقط با انداختن یک انگشتر یا حلقه به دست هم، شکل می‌گیرد! در صورتی‌ که تعهد باید در تمام مراحل زندگی اِعمال شود و فقط در حد حرف و صمیمیت نباشد. به قول معروف زن و شوهر باید در عمل «تعهد» را برای یکدیگر معنا کنند، برای همیشه و در تمام فصول زندگی مشترک‌شان!

در بخشی از کتاب به سوی تعهد در زندگی زناشویی می‌خوانید:

تا امروز معرفی ‌شدنم به جان رم را به یاد دارم (به دلایلی در سراسر زندگی جان رم را جان یا آقای محترم ناامیدم و نمی‌دانم چرا؟) من می‌توانستم صدای او را قبل از این‌که ببینمش، بشنوم؛ حتی اگر درِ راهرو بسته بود. صدایی پرطنین که در مورد موضوعات قانونی و حقوقی افریقا صحبت می‌کرد. او وارد دفتری می‌شد که من با رئیسم آقای جرج دالجین در وزارت امور خارجه مشترک استفاده می‌کردیم و او قبلا در مورد وکیل جوان بسیار خوبی که با او همکاری داشت صحبت کرده بود.

جان همیشه قیافه جوان داشت. وقتی به گذشته و سال 1958 برمی‌گردم، او به شکلی خاص لباس می‌پوشید، یک پیراهن مدل آکسفورد به رنگ خاکستری، کفش‌های همیشه واکس‌ زده و درخشان. اندامش شبیه بازیکن فوتبال بود، شانه‌هایی پهن و عضلانی داشت و در یک کلام، اندام مردانه و باوقار داشت. همه چیزی که یک مرد جوان را جذاب می‌کرد در او جمع شده بود به‌ جز صدایش! صدای او غیر قابل تحمل بود! وقتی صحبت می‌کرد می‌خواستم دست‌هایم را روی گوش‌هایم بگذارم تا صدایش را نشنوم، اما جرأت نمی‌کردم به مرد جوانی که رئیسم برای او احترام ویژه قائل بود توهین کنم یا حرف نامربوط بزنم و وقتی بالاخره دفتر کار را ترک می‌کرد، نفسی عمیق می‌کشیدم.

مطمئن بودم احتمالا ناراحتی مرا به‌ خوبی متوجه شده است، زیرا دیگر به‌ آرامی وارد دفتر می‌شد و وقتی مستقیم با من کار داشت، آرام صحبت می‌کرد. شروع کردیم در مورد بیس‌بال صحبت کردن، هر دوی ما در تیم‌های جداگانه زنان و مردان وزارت خارجه بازی می‌کردیم. در نهایت هم روی بازی‌های جهانی آن سال توافق ‌کردیم تیم هر کس برنده شد، دیگری شام بدهد. بخت با جان یار نبود و بر اساس توافق قرار شد به من شام بدهد. او یک رستوران کوچک و قدیمی را با فضای گرم و صمیمی انتخاب کرد که برای غذاهای بسیار عالی، محیط و خدماتش معروف بود.

 ۲۹۶ صفحه، ۷۹۹ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-236-810-5 

چاپ ۱۳۹۶: ۳۴۹۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۶۹۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

دل‌نوشته
مقدمه
فصل اول: فرضیه‌ها و انتظارها
فصل دوم: قضاوت جان و دیان
فصل سوم: خشم
فصل چهارم: خانواده
فصل پنجم: عشق ‌ورزیدن
فصل ششم: انزوا
فصل هفتم: پول
فصل هشتم: حرفه
فصل نهم: فرزند پروری
فصل دهم: مشاجره
فصل یازدهم: دوستان
فصل دوازدهم: تعطیلات
فصل سیزدهم: انتقاد
فصل چهاردهم: روان‌درمانی
فصل پانزدهم: بازنشستگی
فصل شانزدهم: شرکای کاری حرفه‌ای
فصل هفدهم: جشن‌های تعطیلات
فصل هجدهم: بیماری
فصل نوزدهم: غذا
فصل بیستم: خویشاوندان سببی
فصل بیست‌ویکم: خواب
فصل بیست‌ودوم: شخص سوم
فصل بیست‌وسوم: پیری
فصل بیست‌وچهارم: مراقبت از نوه‌ها
فصل بیست‌وپنجم: مرگ
فصل بیست‌وششم: نتیجه‌گیری
ضمیمه: سؤالاتی برای خوانندگان
کلام پایانی برای خوانندگان
درباره مترجمان
پشت جلد

راهنمای دانلود کتاب به سوی تعهد در زندگی زناشویی

برای دانلود کتاب به سوی تعهد در زندگی زناشویی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  به سوی تعهد در زندگی زناشویی

نظرات کتاب به سوی تعهد در زندگی زناشویی

حسین آ قا
۱۳۹۷/۶/۲۰
خوبه من خوندم ترجمه خوبی هم داره
مشاهد همه نظرات (۱)