دانلود کتاب بیوفارماسی و فارماکوکینتیک کاربردی شارگل و یو


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب بیوفارماسی و فارماکوکینتیک کاربردی شارگل و یو و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب بیوفارماسی و فارماکوکینتیک کاربردی شارگل و یو

کتاب بیوفارماسی و فارماکوکینتیک کاربردی شارگل و یو نوشته‌ی شارگل لیون و اندرو بی. سی یو، موضوعاتی مثل ملاحظات بیوفارماسیوتیکی در طراحی فرآورده‌های دارویی و عملکرد برون‌تن آن‌ها را مورد بحث و بررسی قرار می‌دهد.

درباره‌ی کتاب بیوفارماسی و فارماکوکینتیک کاربردی شارگل و یو:

سیستم‌ حیاتی بدن انسان یا حیوان عملکرد خیلی پیچیده و در عین حال حساس و دقیقی دارد و هرگونه تغییرات درونی و بیرونی، کارکرد‌ آن را از حالت نرمال خارج می‌سازد. به همین دلیل تمامی داروسازان باید آگاهی درستی از عملکرد ورود مواد خارجی به بدن داشته باشند.

بدون شک بیوفارماسی و فارماکوکینتیک از مهم‌ترین مباحثی هستند که در طراحی و ساخت دارو، طراحی فرمولاسیون‌های کارآمد، ارزیابی فرمولاسیون‌های ژنریک، پیشگویی بسیاری از تداخل‌های دارویی در بیماران و... کاربردی ویژه دارند. به همین خاطر آموزش این دانش به دانشجویان داروسازی، آنان را در حوزه‌های شغلی گوناگون داروسازی نیرومندتر می‌سازد.

آثار بسیار زیادی در زمینه فارماکوکینتیک به صورت کتب و مجلات اختصاصی در سرتاسر دنیا منتشر شده‌اند. یکی از این کتاب‌های پر مراجع و عملا قابل استفاده کتاب بیوفارماسی و فارماکوکینتیک کاربردی شارگل (Applied Biopharmaceutics and Pharmacokinetics) است که برای دانشجویان داروسازی بسیار پرکاربرد خواهد بود.

در این کتاب شارگل لیون (Shargel Leon) با زبانی ساده شما را با مفاهیم فارماکوکینتیک آشنا می‌کند، علاوه بر این، با ارائه انواع متفاوتی از پرسش‌ها، تمارین و مسائل حل شده یا حل نشده، کمک بسیار زیادی به فهم ساده‌تر این مطالب به دانشجویان و علاقمندان بیوفارماسی و فارماکوکینتیک می‌کند.

کتاب بیوفارماسی و فارماکوکینتیک کاربردی شارگل و یو مناسب چه کسانی است:

بدون شک این کتاب برای تمامی دانشجویان رشته داروسازی، مفید و کاربردی خواهد بود.

(این کتاب دارای حجم بیش از ۲۰ مگابایت هست، لطفا قبل از خرید، نسخه نمونه را دریافت و از صحت نمایش کتاب در موبایل یا تبلت اطمینان حاصل کنید.)

در بخشی از کتاب بیوفارماسی و فارماکوکینتیک کاربردی شارگل و یو می‌خوانیم:

داروها موادی هستند که برای تشخیص، معالجه، تسکین، درمان، یا پیشگیری از بیماری به کار می‌روند. داروها در انواع شکل‌های دارویی یا فراورده‌های دارویی، مانند فرآورده‌های جامد (قرص‌ها، کپسول‌ها)، نیمه جامد (پمادها، کرم‌ها)، مایع، سوسپانسیون‌ها، امولسیون‌ها و غیره، جهت کاربرد درمانی سیستمیک یا موضعی عرضه می‌شوند. فرآورده‌های دارویی را می‌توان سیستم‌های دارورسانی‌ای در نظر گرفت که دارو را آزاد و به محل فعالیت می‌رسانند، به گونه‌ای که اثرات درمانی مورد نظر را بر جای می‌گذارند. علاوه بر این، فراورده‌های دارویی به طور ویژه برای برآورده ساختن نیازهای بیمار مانند خوشایند بودن، سهولت استفاده و ایمنی، طراحی می‌شوند.

 ۶۰۰ صفحه، ۲۳ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-600-238-447-8 

چاپ ۱۳۹۹: ۱۹۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۴۴۰۰۰ ت - 13.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

فصل 1: مقدمه‌ای بر بیوفارماسی و فارماکوکینتیک
فصل 2: اصول ریاضی در فارماکوکینتیک
فصل 3: آمار زیستی
فصل 4: مدل یک بخشی باز: تجویز سریع وریدی
فصل 5: مدل‌های چندبخشی: تجویز سریع وریدی
فصل 6: انفوزیون وریدی
فصل 7: حذف دارو، کلیرانس و کلیرانس کلیوی
فصل 8: فارماکوکینتیک جذب خوراکی
فصل 9: رژیم‌های دوز مکرّر
فصل 10: فارماکوکینتیک غیرخطی
فصل 11: توزیع فیزیولوژیک و اتصال پروتئینی دارو
فصل 12: حذف دارو و کلیرانس کبدی
فصل 13: فارماکوژنتیک و متابولیسم دارو
فصل 14: عوامل فیزیولوژیک مرتبط با جذب دارو
فصل 15: ملاحظات بیوفارماسیوتیکی در طراحی فرآورده دارویی و عملکرد برون‌تن آن
فصل 16: کارآیی درون‌تن فرآورده دارویی: فراهمی زیستی و هم‌ارزی زیستی

راهنمای دانلود کتاب بیوفارماسی و فارماکوکینتیک کاربردی شارگل و یو

برای دانلود کتاب بیوفارماسی و فارماکوکینتیک کاربردی شارگل و یو و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  بیوفارماسی و فارماکوکینتیک کاربردی شارگل و یو