دانلود کتاب تاثیرات منفی سوء تغذیه در سن رشد


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب تاثیرات منفی سوء تغذیه در سن رشد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب تاثیرات منفی سوء تغذیه در سن رشد

کتاب تاثیرات منفی سوء تغذیه در سن رشد نوشته‌ی محمد حسینی، به بررسی دلایل گوناگونی که سبب عدم دریافت مواد مغذی در کودکان و نوجوانان می‌شود، پرداخته و به شما کمک می‌کند تا در تغذیه فرزندان خود دقت بیشتری داشته باشید.

سوء تغذیه بیماری‌ست که به دلیل عدم دریافت مکفی و یا دریافت بیش از حد مواد مغذی ایجاد می‌شود و می‌تواند به خاطر کمبود کالری یا پروتئین دریافتی و یا ناتوانی بدن برای استفاده از غذای مصرفی باشد. از طرف دیگر، جذب کالری و مواد مغذی بیش از حد نیز سبب اختلالات تغذیه‌ای می‌شود. حتی امکان دارد افراد چاقی که بیش از نیاز بدنشان کالری دریافت می‌کنند هم گرفتار این بیماری فراگیر شوند.

براساس اعلام سازمان جهانی بهداشت، بیماری سوء تغذیه یکی از اصلی‌ترین عوامل تهدیدآمیز سلامت عمومی در جهان است. باید توجه داشت که رژیم غذایی نادرست قطعا سبب کمبود بعضی ویتامین‌ها و مواد معدنی می‌شود. به‌ عنوان نمونه بیماری اسکوروی نتیجه‌ی کمبود ویتامین C است. این بیماری رایج نیست، اما معمولا در افراد مسن، الکلی و یا افرادی که در رژیم غذایی‌شان میوه و سبزیجات تازه وجود ندارد، بروز می‌کند. همچنین کودکانی‌ که به خاطر شرایط اقتصادی یا اجتماعی رژیم غذایی درستی ندارند، مستعد ابتلا به این بیماری هستند.

فرزند شما اغلب هنگامی دچار این بیماری می‌شود که بدن او به اندازه کافی از مواد مغذی، کالری و مواد معدنی بهره‌گیری نکند. باید توجه داشت که دریافت مواد مغذی لازم ایمنی بدن را افزایش داده و کودک شما را نسبت به عفونت‌های مضر محافظت می‌کند. اما یک گونه دیگری از سوء تغذیه هست که هنگامی اتفاق می‌افتد که کودک شما حد بیشتری از کالری لازم را دریافت می‌کند. این موضوع نیز سبب اختلال سلامتی در بدن کودک خواهد شد.

در پایان باید توجه داشت که غذا نیاز انسان را به ماده و انرژی برآورده می‌کند، ماده برای ساختن بافت‌های جدید و رشد بدن واجب است و به این علت تغذیه مقوله بسیار مهمی است خصوصا در کودکان و نوجوانان که هم در سن رشد هستند و هم دارای فعالیت بسیار زیاد.

در بخشی از کتاب تاثیرات منفی سو تغذیه در سن رشد می‌خوانیم:

بخشی از خصوصیات بی‌نظیر هر انسان در میان انسان‌های دیگر ناشی از بی‌نظیر بودن مقداری از ساخت‌های پروتئینی شخصی است. این امر در مورد بیلیون‌ها انسان دلالت بر آن دارد که تعداد بسیار عظیمی ساختار پروتئینی امکان پذیر است. وقتی دو اسید آمینه به هم می‌پیوندند دو ترکیب متفاوت امکان پذیر می‌شود و این امر بستگی به آن دارد که کدام گروه آمینی با کدام گروه اسیدی ترکیب می‌شود. مثلاً وقتی گلیسین با آلانین ترکیب می‌شود ممکن است گلیسین آلانین تشکیل شود و هم آلانین گلیسین.

هرگاه چهار اسید آمینه با تمام حالات ممکن بهم بپیوندند 24 مولکول متفتوت تشکیل میشود و اگر 17 اسیدآمینه متفاوت به همین طریق پیوند یابند، فقط عده مولکول‌های مرکب از 17- مونومر متفاوت که در نوع خود بی‌نظیرند به 356 تریلیون می‌رسد بدیهی است که اگر از هر اسید آمینه بیشتر از یک مولکول بکار رفته باشد عده حالات ممکن بسیار بیشتر خواهد شد. اما سلول زنده از پروتئین‌های بسیار متفاوتی که از یک مجموعه اسیدآمینه ممکن است ساخته شود فقط تعداد نسبتاً کم و گزینش یافته‌ای را که نیاز دارد می‌سازد.

 ۱۲۶ صفحه، ۲۷۶ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-622-6538-62-6 

چاپ ۱۳۹۸: ۳۲۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۸۰۰۰ ت - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

فصل اول: تعریف تغذیه و تاریخچه شناخت غذا
فصل دوم: شناخت انواع گروه‌های غذایی و ویتامین ها
فصل سوم: اهمیت تغذیه و ویژگی‌های مواد مغذی
فصل چهارم: عوارض ناشی از تغذیه نادرست و سوء تغذیه
فصل پنجم: اهمیت تغذیه و غذا در رشد جوانان و نوجوانان
منابع و ماخذ
پیوست

راهنمای دانلود کتاب تاثیرات منفی سوء تغذیه در سن رشد

برای دانلود کتاب تاثیرات منفی سوء تغذیه در سن رشد و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  تاثیرات منفی سوء تغذیه در سن رشد