دانلود کتاب تاثیر مکانیزم‌های نظام راهبری بر مدیریت سود


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب تاثیر مکانیزم‌های نظام راهبری بر مدیریت سود و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب تاثیر مکانیزم‌های نظام راهبری بر مدیریت سود

کتاب تاثیر مکانیزم‌های نظام راهبری بر مدیریت سود نوشته مریم سلگی و داریوش جاوید، به نظام راهبری از مولفه‌های اثر بخش در کاهش مدیریت سود در شرکت‌ها که از ابعاد گوناگونی بر مدیریت سود اثر گذار است می‌پردازد.

بی‌شک یکی از تحولات صنعتی در قرن هجدهم ظهور شرکت‌های سهامی و تفکیک مالکیت از مدیریت بود که در نتیجه این تحولات شرکت‌های سهامی محل تجمیع منافع ذی‌نفعان (سهام‌داران، مدیران، اعتباردهندگان و کارکنان) شرکت‌ها شد و در پی آن بازارهای مالی سازمان یافته در اکثر کشورها به وجود آمد. در این بازارها تشویق مشارکت عمومی و حمایت قانونی از تامین کننده‌گان سرمایه ضروری است که این امر منجر به رونق اقتصادی و گسترش فرهنگ سهام‌داری در اکثر کشورها شده است.

رسوایی گستره مالی در شرکت‌هایی چون انرون و ولدکام و آدافی به همراه افزایش بحران‌ها و جرایم مالی در موارد مشابه دیگر، نگرانی‌های جدی را در مورد مدیریت سود، استفاده از سود گزارش شده و مسائل اخلاقی کسانی که این گزارش‌ها تهیه و حسابرسی می‌کنند به وجود آورد. بر همین اساس جهت کاهش جرائم مالی و بهبود عملکرد شرکت‌ها باید ساز و کارهای نظارتی را ایجاد کرد که فاصله ایجاد شده بین مدیریت و مالکیت را کاهش دهد، از جمله چنین ساز و کارهای نظارتی، طراحی و اجرای یک نظام راهبری است.

نظام راهبری شرکت دربر گیرنده مجموعه روابط بین سهام‌داران، مدیران، حسابرسان و سایر افراد ذی‌نفع است که متضمن برقراری نظام کنترلی به منظور رعایت حقوق سهام‌داران و اجرای صحیح مصوبات مجمع و جلوگیری از سوء استفاده‌های احتمالی است.

 ۱۲۰ صفحه، ۲ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-8077-86-2 

چاپ ۱۳۹۶: ۱۴۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۸۰۰۰ ت - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

پیشگفتار
فصل اول: ادبیات و پیشینه پژوهش
فصل دوم: روششناسی پژوهش
فصل سوم: تجزیه و تحلیل داده‌ها
فصل چهارم: بحث و نتیجه گیری
منابع و مآخذ
الف) فهرست منابع فارسی
ب) فهرست منابع انگلیسی
پیوست‌ها

راهنمای دانلود کتاب تاثیر مکانیزم‌های نظام راهبری بر مدیریت سود

برای دانلود کتاب تاثیر مکانیزم‌های نظام راهبری بر مدیریت سود و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  تاثیر مکانیزم‌های نظام راهبری بر مدیریت سود
دوستدار دلها...
۱۳۹۷/۲/۲۷
برنامه کتابراه واقعا عالی است.
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱)