دانلود کتاب تاریخ 13 هزار ساله‌ی ایران - جلد چهارم

  • از: رستم کوشان
  • ناشر: انتشارات آوای آرامش
  • ۰ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب تاریخ 13 هزار ساله‌ی ایران - جلد چهارم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب تاریخ 13 هزار ساله‌ی ایران - جلد چهارم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب تاریخ 13 هزار ساله‌ی ایران - جلد چهارم

کتاب تاریخ 13 هزار ساله‌ی ایران - جلد چهارم نوشتۀ رستم کوشان، مجموعه اشعاری است در قالب مثنوی که بخشی از تاریخ ایران از زمان عثمانیان تا دوران قاجار را روایت می‌کند.

رستم کوشان تاریخ 13 هزار ساله ایران را در قالب شعر و در 41 هزار بیت و پنج جلد به نظم سروده است. این کتاب با بهره‌گیری از دو کتاب تاریخی دیگر از اولین بخش ایرانیان در سپیده‌دم تاریخ سرزمین جاوید شروع می‌شود و با انقراض قاجاریان به پایان می‌رسد.

نظم این مجموعه کتاب در آغاز با بحر متقارب (شاهنامه‌ای) تا اواخر دوران ساسانیان سروده شد و زمانی که به تاریخ اسلام رسید، شاعر به ناچار وزن اشعارش را تغییر داد؛ چرا که بحر متقارب پاسخگوی شفاف نام‌های عربی نبود، از این رو نظم خود را با بحر رمل ثمن ادامه داد.

چون آغاز تاریخ ایران به شکل ملوک‌الطوایفی بود، رستم کوشان نیز سلسله‌‌ها را به صورت سال‌شماری سرود. به این معنا که رویدادهای هر سال قمری را با وجود پادشاهان بسیار در ایران و عربستان مانند ظهور و شهادت امامان معصوم و تاج‌گذاری و مرگ خلفای اموی و عباسی و شاهان ایران با توجه به تقدم زمانی آن‌ها در ماه‌های سال شماره‌بندی کرد و با وجود سختی کار، آغاز هر سلسلۀ نوبرآمده را در دل حوادث هر سال جای داد.

بعد از اتمام رویدادهای تاریخ سیزده هزار ساله، زندگی‌نامه شاعران، عالمان، تاریخ‌نگاران و نویسندگان مشهور ایران با اولویت تاریخ فوتشان از اوایل سال‌های قمری به تعداد سیصد و پنجاه و دو نفر به شکل منظوم درآمدند. نویسنده با نوشتن زندگی‌نامه خود، شماره پایانی را به خود اختصاص می‌دهد که در پایان جلد پنجم در قالب منثور وجود دارد.

در بخشی از کتاب تاریخ 13 هزار ساله ایران - جلد چهارم می‌خوانیم:

داشت لرز از فرط تب ستارخان با اضطراب
بود سعی‌اش، یاورانش را نماید تا مجاب
جمله می‌گفتند، دولت آنچه پیمان بسته بود
گر بپردازد طلب‌هامان مواجب هر چه زود
می‌دهیم ابزار خود را نیز ما تحویل‌شان
رخت می‌بندیم بر سوی وطن زین‌سان مکان
یک مجاهد خشمگین فریاد زد، گفتا، اگر
دولت مشروطه‌خواهان است، گردد حمله‌ور
نیست اندک باک، تازد با همه توپ و تفنگ
زنده تا از ما نگیرد این میان ابزار جنگ
جمله ناجی‌های ایران را کشد بر خاک و خون
شاد سازد دشمن دیرینه را با این جنون
شاد سازد اجنبی‌ها را، به ایران دشمن‌اند
تا زنند ایشان به ستاران ایران ریشخند
مژدگانی‌شان بگیرند از سفیران تزار
نیز بر لندن کنند از ما همه سر رهسپار

 ۳۷۰ صفحه، ۶ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-600-7615-98-0 

چاپ ۱۳۹۶: ۴۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۲۹۰۰ ت - 4.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب تاریخ 13 هزار ساله‌ی ایران - جلد چهارم

برای دانلود کتاب تاریخ 13 هزار ساله‌ی ایران - جلد چهارم و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  تاریخ 13 هزار ساله‌ی ایران - جلد چهارم