دانلود کتاب تا رهایی


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب تا رهایی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب تا رهایی

کتاب تا رهایی بخشی از تاریخ انقلاب اسلامی شهر ارومیه را در بر می‌گیرد و از زبان چند زندانی سیاسی و با تلاش حسین غفاری به نگارش درآمده است. این افراد با گرایش‌های مختلف سیاسی بخشی از فعالیت‌های مذهبی و سیاسی و افراد مؤثر در آن زمان و نحوه‌ی آشنایی خود را با آنان بیان کرده‌اند.

حسین غفاری در جبهه فرهنگی برای حفظ و صیانت از ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب اسلامی همچون جبهه دفاع مقدس مجاهدت نموده و با تمام وجود در این راه به تلاش و مبارزه و ممارست مشغول بوده است و در موضوعات انقلاب اسلامی و دفاع مقدس اقدام به جمع‌آوری خاطرات و اسناد و تحقیق و تدوین کتاب نموده. «عکس‌ها و خاطره‌ها» و «خاطرات مهدی یوسف‌زاده » از مجموعه کارهای ایشان است که از سوی دفتر فرهنگ و مطالعات پایداری حوزه هنری انقلاب اسلامی آذربایجان غربی به چاپ رسیده است.

کتاب «تا رهایی» تصویر تا حدودی واقعی و وحشتناک از شکنجه‌های عوامل ساواک در دوره پهلوی را نشان می‌دهد.

در بخشی از کتاب تا رهایی می‌خوانیم:

یکی از کارهایی که در زندان برای تحقیر زندانیان سیاسی انجام می‌دادند این بود که آنها را پیش دزدها و قاتل‌ها یک‌جا نگهداری می‌کردند تا به خانواده‌های آنان القا کنند که این چه وضعی است که پسر مهندس شما یا دانشجوی شما سر از زندان در کنار قاتلین و دزدها درآورده است. از جمله یک‌بار که ما را برای دادگاه می‌بردند دست مرا به دست قنبر قوچی (قنبرعلی صمدی قوشچی) دستبند زده بودند. از ماشین که ما را می‌آوردند؛ می‌گفت تو چکار کردی که دستگیرت کرده‌اند. شنیده‌ام به شاه ناسزا گفتی. بعد می‌گفت من هم به شاه ناسزا گفتم دستگیرم کردند. می‌گفت نترسید مردم با ما هستند و خودش را انقلابی جا می‌زد.

بعد از مدتی که از ما برای ساوک و شهربانی چیزی دستگیر نمی‌شد و پرونده هم که کامل بود و زندان ما هم مشخص شده بود، خواستند ما را به بند سیاسیون ببرند. از بیرون خبر رسید که از کمیسیون حقوق بشر بازرس خواهد آمد برای همین ما را به بند سیاسی منتقل کردند که جای بهتری بود و غذای اختصاصی می‌دادند و متوجه شدیم که افراد دیگری هم آنجا بودند.

 ۱۸۲ صفحه، ۲ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-03-0545-1 

چاپ ۱۳۹۶، قیمت الکترونیکی: ۸۹۰۰ ت - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

پیش‌گفتار
مقدمه
عبدالعلی غفاری
علی خادم علما
محمد اسدی خانشان
محمد فائزی
علیرضا محدودی زمان
علیرضا قلیزاده
سید بهرام آذرافروز
هوشنگ اکبری سردرودیان
رحیم یلعبی
ضمائم
منابع
نمایه

راهنمای دانلود کتاب تا رهایی

برای دانلود کتاب تا رهایی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  تا رهایی