دانلود کتاب تجارت خدمات فنی و مهندسی با تاکید بر کشورهای اسلامی


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب تجارت خدمات فنی و مهندسی با تاکید بر کشورهای اسلامی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب تجارت خدمات فنی و مهندسی با تاکید بر کشورهای اسلامی

کتاب تجارت خدمات فنی و مهندسی با تاکید بر کشورهای اسلامی به مطالعه و بررسی مبانی حقوقی سازمان صدور خدمات فنی و مهندسی، صادرات خدمات فنی و مهندسی ایران، ارزیابی فضای کسب و کار، موانع و مشکلات توسعه صادرات خدمات فنی و مهندسی می‌پردازد.

در شرایطی که ارزش افزوده خدمات کشورهای مختلف جهان رو به رشد است و طیف وسیعی از کشورها، سیاست‌های اثر بخش توسعه صادرات خدمات را در راس برنامه‌های اقتصادی خود قرار داده‌اند، توجه جدی و همه جانبه به سمت صادرات خدمات به طور عام و توجه به صادرات خدمات فنی و مهندسی به عنوان یکی از اجزای کارامد آن به طور خاص، می‌تواند از محورهای سیاست‌گذاری در جهت رشد و توسعه اقتصادی به شمار رود.

آمار و اطلاعات و نیز بررسی‌های صورت گرفته در داخل کشور، نشان می‌دهند که میزان افزایش و روند صادرات خدمات فنی و مهندسی در سال‌های اخیر قابل تامل بوده که بیانگر نقش و اهمیت صادرات این بخش در توسعه اقتصادی کشور می‌باشد.

نوسان‌های شدید در قیمت نفت خام، روند رو به رشد مصرف فراورده‌های نفتی در داخل کشور و در نتیجه کاهش مازاد نفت خام قابل صدور، چشم‌انداز نامطمئنی از روند آتی در درآمدهای ارزی حاصل از صدور نفت خام را به عنوان مهم‌ترین منبع تامین درآمد ارزی کشور نمایان ساخته است. در این راستا صادرات غیرنفتی کالایی در محدوده‌ای نوسان می‌نماید که به تنهایی جوابگوی نیازهای فعلی کشور نبوده و با نیازهای آتی آن نیز فاصله زیادی دارد. بنابراین تاکید روی خدمات و تجارت آن، بررسی وضعیت موجود و نیز آینده‌نگری برای ارتقای صادرات این بخش می‌تواند گزینه مناسبی در سیاست‌گذاری‌ها و برنامه‌ریزی‌های آتی کشور باشد.

در بخشی از کتاب تجارت خدمات فنی و مهندسی با تاکید بر کشورهای اسلامی (Trade in technical and Engineering Services: Emphasized on Islamic Countries) می‌خوانیم:

طبقه‌بندی خدمات در کشور ما بسیار محدودتر از تعاریف و طبقه‌بندی گسترده مجامع جهانی از تجارت خدمات است، لذا کمبودها و تفاوت‌های آشکاری در زمینه آمار و خدمات مشاهده می‌شود. اخیرا تلاش‌هایی توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در زمینه طبقه بندی و ارائه آمارهای تجارت خدمات براساس استانداردهای جهانی صورت گرفته است، اما هنوز با طبقه‌بندی شناخته شده بین‌المللی در زمینه تجارت خدمات به ویژه طبقه‌بندی سازمان جهانی تجارت فاصله زیادی دارد.
مطابق طبقه بندی بانک مرکزی، حساب خدمات یکی از سرفصل‌های حساب جاری است.

حساب جاری در طبقه‌بندی حساب‌های ملی یکی از مهم‌ترین سرفصل هاست که زیر بخش‌های آن شامل، حساب مبادلات کالا (صادرات و واردات)، حساب خدمات دریافت با صادرات و پرداخت یا واردات خدمات)، حساب در آمد و حساب انتفالات جاری است.

 ۱۹۱ صفحه، ۲ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-964-469-355-7 

چاپ ۱۳۸۹: ۲۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۰۰۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

فصل اول: کلیات
فصل دوم: آشنایی اجمالی با مفاهیم حوزه تجارت خدمات فنی و مهندسی
فصل سوم: مبانی نظری و سوابق مطالعاتی موضوع مورد مطالعه
فصل چهارم: مطالعه وضعیت گذشته و حال تجارت خدمات فنی و مهندسی ایران و کشورهای اسلامی
فصل پنجم: ارزیابی فضای تجارت خدمات فنی و مهندسی در کشورهای اسلامی و ایران
فصل ششم: بررسی موانع و مشکلات توسعه تجارت خدمات فنی و مهندسی
فصل هفتم: جمع‌بندی و نتیجه‌گیری

راهنمای دانلود کتاب تجارت خدمات فنی و مهندسی با تاکید بر کشورهای اسلامی

برای دانلود کتاب تجارت خدمات فنی و مهندسی با تاکید بر کشورهای اسلامی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  تجارت خدمات فنی و مهندسی با تاکید بر کشورهای اسلامی
اقتصاد کلان، صادرات و واردات، صادرات و واردات چیست، تعریف صادرات و واردات، آیین نامه اجرایی قانون مقررات صادرات و واردات، تحقیق در مورد صادرات و واردات ایران، صادرات ایران، توسعه صادرات ایران، واردات ایران، واردات ایران چیست، میران واردات ایران، بیشترین واردات ایران، آمار صادرات و واردات ایران، رابطه بین صادرات و رشد اقتصادی، صادرات نفت و رشد اقتصادی، نوسانات صادرات نفت و رشد اقتصادی، تاثیر صادرات و واردات بر رشد اقتصادی، آزادسازی تجاری، آزادسازی تجاری چیست، آزادسازی تجاری در ایران، شاخص آزادسازی تجاری، صادرات کشورهای محتلف، اقتصاد ایران، رشد اقتصادی، مدیریت اقتصادی، قوانین اقتصاد، Trade in technical and Engineering Services، صادرات غیرنفتی، صادرات غیرنفتی ایران، بیشترین صادرات غیرنفتی ایران، اهمیت صادرات غیرنفتی، صادرات pdf، دانلود pdf کتاب تجارت خدمات فنی و مهندسی با تاکید بر کشورهای اسلامی، دانلود کتاب تجارت خدمات فنی و مهندسی با تاکید بر کشورهای اسلامی pdf