دانلود کتاب تحریفات در واقعه تاریخی کربلا

  • از: مرتضی مطهری
  • ناشر: انتشارات صدرا
  • ۱۱۹ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب تحریفات در واقعه تاریخی کربلا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب تحریفات در واقعه تاریخی کربلا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب تحریفات در واقعه تاریخی کربلا

کتاب تحریفات در واقعه تاریخی کربلا، مشتمل بر چهار سخنرانى از استاد شهید آیت اللّه‌ مرتضی مطهرى، تحت است که در فروردین 1348 هجرى شمسى برابر با محرم 1389 هجرى قمرى در حسینیه ارشاد ایراد شده است.

در کتاب تحریفات در واقعه تاریخی کربلا، بحث موضوعى است که همواره مورد توجه شیفتگان مکتب حسینى بوده است. این واقعه بزرگ تاریخى همیشه عامل حرکت و احیاى اسلام در جامعه اسلامى است نه عامل سکون و بى‌حرکتى، و به عبارت دیگر محرک نه مخدر. برخى خرافاتى که به این واقعه بسته شده است، گاهى آن را از حالت محرک و محیى بودن خارج کرده و به عامل تخدیر جامعه اسلامى تبدیل نموده است.

استاد شهید آیت‌اللّه‌ مطهرى در این سخنرانی‌ها وظیفه یک مصلح اجتماعى اسلامى را در این خصوص به خوبى ایفا کرده‌اند. ایشان خطر تحریف، انواع تحریف و نمونه‌هایى از تحریفاتى را  که در حادثه کربلا در طول تاریخ پدید آمده است بیان کرده‌اند، تحریفاتى که متأسفانه امروز نیز در جامعه ما جارى است. مطالب این کتاب، فصل دوم از جلد اول کتاب حماسه حسینى را تشکیل مى‌دهد. نظر به درخواست مکرر علاقه‌مندان آثار استاد شهید، این بخش به صورت مستقل نیز منتشر مى‌گردد.

 ۹۲ صفحه، ۵۰۲ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-7299-88-6 

چاپ ۱۳۹۱: ۴۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۳۰۰۰ ت - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه
معنى تحریف و انواع آن
عوامل تحریف
تحریفات معنوى حادثه کربلا
وظیفه ما در برابر تحریف‌ها

راهنمای دانلود کتاب تحریفات در واقعه تاریخی کربلا

برای دانلود کتاب تحریفات در واقعه تاریخی کربلا و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  تحریفات در واقعه تاریخی کربلا

نظرات کتاب تحریفات در واقعه تاریخی کربلا

Hemmat .N
۱۳۹۶/۴/۲۸
عرض ادب به کاربران عزیزکتاب «تحریفات عاشورا» در حقیقت جلد دوم کتاب ارزشمند حماسه‌ی حسینی شهید مطهری است که به بررسی تحریفات قیام عاشورای حسینی می‌پردازد. نکته‌ی اساسی بحث وجود «تحریف» در اطراف این واقعه‌ی بسیار عظیم و الهی است که وجدان‌های بیدار و حقیقت بین را به واکنش وا میدارد. شهید مطهری با دید عالمانه به بررسی تاریخی و فرهنگی تحریفات عاشورا پرداخته و ۲ نوع تحریف را از یکدیگر باز می‌شناسد: الف) تحریف زبانی ب) تحریف محتوایی. سپس به مصادیق هرکدام از این تحاریف در متن تاریخ و زمان پرداخته و نقش آن‌ها را آشکار می‌سازد. این نوع فعالیت استاد مطهری در حقیقت نوعی تصفیه‌ی منابع عمیق فرهنگی و پیرایش آن‌ها از جور آلایش است. همت نوری۲۸/ ۴ / ۹۵
hadis N
۱۳۹۶/۷/۷
پنج ستاره میدم چون کارهای شهید مطهری عالیه اما جدا کردن این بخش از اصل کتاب کار درستی نیست.
خواندن این بخش به تنهایی باعث می‌شود که تحریفات در ضمیر ناخودآگاه بماند و به جای اثر مثبت داشتن مضر باشد برای کسی که از اصل وقایع و حماسه امام حسین علیه السلام آگاهی ندارد.
پیشنهاد میدم که حماسه حسینی شهید مطهری کامل خوانده شود.
بیتا امیرشاهی
۱۳۹۹/۶/۱۰
خیلی کتاب قشنگیه. خیلی از همه جنبه‌ها قشنگ‌حادثه کربلا را تعریف کرده. چنین علمای با سوادی کتاسفانه دیگه انگار نیستند. اصلا مطالبش شبیه اون چیزی که تو مدرسه بهمون یاد دادند نیست. این مطالب علمی‌اند و اصلا شبیه حرفهای مداح‌ها هم نیست
مشاهد همه نظرات (۵۷)