دانلود کتاب تحلیل حجم - قیمت در معاملات، کلید مخفی موفقیت در بورس


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب تحلیل حجم - قیمت در معاملات، کلید مخفی موفقیت در بورس و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب تحلیل حجم - قیمت در معاملات، کلید مخفی موفقیت در بورس

کتاب تحلیل حجم - قیمت در معاملات، کلید مخفی موفقیت در بورس به قلم سیاوش قنبرنژاد مغانلو، که بر اساس کتاب master the market تام ویلیامز به رشته تحریر درآمده است، به شما نشان می‌دهد که برای کسب سود مناسب در بورس، علاوه بر انتخاب سهم مناسب، چه مواردی دخیل هستند و سپس به شرح کاملی از آن‌ها می‌پردازد.

اهمیت آموزش بورس برای یک معامله‌گر حیاتی است چرا که اگر فعالیت یک معامله‌گر را مانند فعالیت یک شرکت تجاری که خرید و فروش می‌کند در نظر بگیرید وی همزمان باید هم مدیر عامل باشد (از حیث صدور دستور خرید و فروش) هم رئیس هیات مدیره (از حیث تصویب استراتژی‌های معاملات و کنترل روند فعالیت)، هم مسئول حسابداری (از حیث کنترل قیمت‌های خرید و فروش و سوددهی)، هم مسئول بازاریابی (از حیث تبلیغات سهم خریداری شده درکانال‌های مختلف بازاریابی)، هم مسئول تحقیق و توسعه (از حیث آموزش دیدن) و ... خلاصه باید به اصطلاح همه فن حریف باشد و با در نظر داشتن اینکه بسیار از این وظایف با یکدیگر تشابه چندانی ندارند وی باید از طریق آموزش خود را مجهز به اطلاعات کاربردی نماید.

معمولاً دو روش بنیادی و تکنیکال برای بررسی سهام استفاده می‌شود. روش‌های تحلیل تکنیکال برای مبنای بررسی آماری قیمت سهام استوار هستند و روش‌های تحلیل بنیادی بر اساس بررسی وضعیت خود سهم از لحاظ آمارهای حسابداری و میزان سودآوری.

روش مورد استفاده در کتاب در حوزه تحلیل تکنیکال قرار می‌گیرد و حوزه مخاطبان آن نیز افرادی است که آشنایی متوسط با مفاهیم بازار بورس دارند.

برخی از سوالاتی که قرار است در این کتاب به آنها پاسخ داده شود به شرح زیر است:

- چرا بعضاً بازار روندی خیلی قوی دارد؟
- چرا بازارها صعودی و یا نزولی می‌شوند.
- چرا بعضاً بازار به حاشیه میرود (راکد می‌شود)؟
- چطور می‌توانم از همه این تغییرات کسب سود کنم؟

در بخشی از کتاب تحلیل حجم - قیمت در معاملات، کلید مخفی موفقیت در بورس می‌خوانیم:

جمع آوری سهام مانند هر کسب و کار دیگری یک فرایند است. جمع کردن سهام به آرامی بدون اینکه قیمت سهم بالا برود. این فرایند نیازمند برنامه‌ریزی، تصمیم‌گیری، تلاش، تمرکز، مهارت معاملاتی و سرمایه‌گذاری است. وقتی شاخص در حال ریزش است اکثر سهم‌ها تمایلی به صعود ندارند چرا که پول حرفه‌ای در حال خریداری سهام و نه فروش آن است. در مرحله جمع آوری سهام، معمولاً حجم معاملات پایین است.

در برخی از روزها شاهد حجم بالا و افزایش قیمت هستیم. در چنین وضعیتی ناگهان عرضه سهام وارد می‌شود که قیمت را مجدداً پایین می‌آورد و از آغاز رالی قیمتی جلوگیری می‌کند که نتیجتاً موجب جمع آوری سهام بیشتری می‌شود. این یک نشانه کلاسیک از مرحله جمع آوری است. شما احیاناً شاهد انجام تست، و یا از ترس بیرون کردن سهامداران به ویژه با انتشار اخبار بد دقیقاً قبل از آغاز روند قوی صعودی قیمت خواهید بود.

روش دیگری نیز برای جمع آوری بخشی از سهام شرکت مورد استفاده قرار میگیرد که کمی گرانتر ولی سریعتر است و به آن روش «حمله ناغافل» می‌گویند. در این روش تعدادی از سهامداران وابسته به بازیگر به صورت سریع شروع به خرید سهام می‌کنند که طبعاً قیمت سهام نیز سریع‌تر افزایش می‌یابد ولی هر کسی توانایی انجام چنین اقدامی را ندارد. روش جمع آوری سنتی، آرامتر و با صبر و حوصله بیشتر و صعود سهم نیز پردوام تر است.

اخبار خوب در این روش برای زمان توزیع (فروش) سهام نگهداری می‌شوند. بسیاری از افراد برای معاملات روزمره شان نیز از این روش استفاده می‌کنند. به عنوان مثال خریدار خانه به دنبال معایب (معادل اخبار بد) از آن خانه است تا آن را با قیمت پایین‌تری بخرد و فروشنده نیز با تمرکز بر نقاط قوت (اخبار خوب) سعی در گران‌تر فروختن خانه دارد.

 ۱۱۸ صفحه، ۲ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-622-231-319-7 

چاپ ۱۳۹۹: ۳۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۵۰۰۰ ت - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

سخن مولف
پیشگفتار
مقدمه
بخش اول: اصول بازار
آیا رفتار بازار تصادفی است؟
بازار چیست؟
حرفه ای‌های بازار
حجم معاملات-کلید رسیدن به واقعیت
توضیح تکمیلی از حجم معاملات
حجم در روند صعودی و نزولی چگونه است؟
تجمیع و توزیع
سهامداران قوی و ضعیف
مقاومت و رفتار جمعی
عرضه و تقاضا
اصول تحلیل بازار
چگونه تشخیص دهیم بازار قوی است یا ضعیف؟
چگونه جو خرید یا فروش را تشخیص دهیم؟
چگونه نبودِ تقاضا را تشخیص دهیم؟
آزمایش بازار
نفوذ در عرضه
حجم بالا در سقف بازار
نتیجه در برابر تلاش
مسیر مقاومت کمتر
ممکن است بازار صعودی یا نزولی نشان داده شود.
افزایش حجم در بازارهای مرتبط
بازی‌های بازیگردان
بخش دوم: روندها و تحلیل حجم - قیمت
آشنایی با روندها
مینیمم‌ها و ماکسیمم ها
خطوط روند چگونه عمل می‌کنند؟
بررسی حجم در نزدیکی خطوط روند
نفوذ به عرضه/خطوط حمایتی
حجم جمع آوری شده و خطوط روند پایینی
بخش سوم: کالبد شکافی بازار صعودی و نزولی
چه چیزی موجب آغاز بازار صعودی می‌شود؟
فشار عرضه و تقاضا موجب حرکت بازار می‌شود.
همه چیز از یک کمپین شروع می‌شود.
چگونه سقف بازار را تشخیص دهیم؟
چگونه پایان یک رالی قیمتی را تشخیص دهیم؟
نفوذ قیمتی به سمت بالا با جزئیات بیشتر
اشباع فروش و حمایت حرفه ای-اشباع خرید و فروش حرفه ای
چگونه کف بازار را تشخیص دهیم؟
حمایت حرفه ای
با ترس بیرون انداختن
حجم متوقف کننده
بخش چهارم: خلاصه کتاب و نکات پایانی

راهنمای دانلود کتاب تحلیل حجم - قیمت در معاملات، کلید مخفی موفقیت در بورس

برای دانلود کتاب تحلیل حجم - قیمت در معاملات، کلید مخفی موفقیت در بورس و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  تحلیل حجم - قیمت در معاملات، کلید مخفی موفقیت در بورس

نظرات کتاب تحلیل حجم - قیمت در معاملات، کلید مخفی موفقیت در بورس

سیاوش قنبرنژاد
۱۳۹۹/۶/۱۲
سلام و عرض ادب. از همه دوستان که خوندن و نظر دادن مجدداً تشکر میکنم. در خصوص نظر آقای رامین وکیلی باید بگم دقیقاً همینطور هست. در مورد بورس که کتاب خیلی کم منتشر شده و بیشتر تکنیکال هست و مثلاً در مورد روانشناسی معاملات تا جایی که من میدونم کتابی نداریم. فضا در این زمینه بازه و کشور نیاز داره به و تالیف ترجمه این نوع کتابها. این کتاب هم تمرکز خودش رو روی حجم گذاشته که اون قبلاً توی هیچ کتابی ندیده بودم. اگر بازار بورس ما از حالت هیجانی در بیاد طبعاً سودش به همه میرسه و زمانی از حالت هیجانی درمیاد که کتاب و مطالب مفید در این زمینه زیاد باشه و سهامدارها مطلع و آگاه باشن تا به اصطلاح رکب نخورن. البته همونطوری که گفتم متاسفانه چاپ و فروش کتاب درآمد زیادی برای مولف نداره و مثلاً بنده در بورس در یک روز شاید ده میلیون تومان نوسان بگیرم ولی این مبلغ با چاپ کتاب شاید سه سال بعد به دست بیاد ولی واقعاً هدفم افزایش منابع مفید بورسی بود و استقبال همگان سبب شد کارهای بعدی هم منتشر کنم به امید خدا. من بورس ترکیه رو هم پیگیری میکنم با اینکه تعداد سهامداراشون حدود ده درصد سهامداران ایران هست ولی مطالب بورسیشون شاید اگر بگم ده برابر مطالب ما است اغراق نکردم. این کتاب هم خوب موقعی منتشر شد چون من مطمئن هستم به زودی بورس برمیگرده و فروش سهام با ضرر اشتباه محضه که در کتاب به اون اشاره شده. ایشالا همه موفق و پرسود باشن و بازم ممنون و متشکر.
مهدی آقایاری
۱۳۹۹/۹/۱۲
به طور کلی به دلایل ذیل کتاب بسیار ضعیفی بود:
١- نثر کتاب اصلا گویا و روان نیست. مولف وقت کافی برای ایجاد متنی روان و برگردان مناسب مفاهیم از کتاب انگلیسی به زبان فارسی صرف نکرده است.
٢- به هیج وجه یک سناریوی مناسب جهت ارائه مطالب دیده نمیشه. کتاب به یکباره به وسط مطالب میپرد و بدون هیچ زمینه و
سازی مناسب، سرفصل بندی مناسب و... مطالب را به صورت درهم برهم ارائه میدهد.
٣- معمولا در کتابهای تحلیل تکنیکال از عکس‌های زیادی جهت تفهیم مطالب استفاده میگردد. در این کتاب مولف اصلا اهمیتی به این موضوع نداده و تقریبا میتوان گفت هیچ عکسی در کتاب استفاده نکرده، و هیچ گونه تعهدی به انتقال صحیح و موثر مطالب به مخاطب نداشته، به همین خاطر بسیاری از مطالب ارائه شده در کتاب گنگ و نامفهوم است. چند عکسی هم که در کتاب وجود دارد از کتاب اصلی برداشته شده که در نسخه دیجیتال بسیار بی کیفیت و غیر قابل استفاده است. تعجب می‌کنم که چگونه مولف اینقدر راحت از قدرت عکس در انتقال مفاهیم غفلت کرده و زحمت نصفه نیمه خود را از بین برده و نتیجه کارش را به اثری نازل و کتابی بی فایده سوق داده، کتابی که میتوانست برای مخاطب خیلی موثر و راهگشا باشد، تبدیل به کتابی به درد نخور و بی سرو ته شد. متاسفانه
نمیدونم قضاوتم درسته یا اشتباه ولی با خوندن این کتاب احساس کردم نویسنده بیشتر به دنبال هر چه زودتر چاپ کردن کتابش بوده تا با کیفیت بودن آن.
محمد افشاری
۱۳۹۹/۱۰/۲۱
سلام و عرض ادب تشکر بابت زحمات آقای قنبرنژاد اطلاعات کتاب بسیار مفید بود ولی فقط برای بنده سوال بود با توجه به اینکه اکثر مثال‌ها از بورس ایران نبود و میزان حجم‌ها بدون دامنه نوسان بود میتواند استدلال‌های درستی به کاهش و افزایش حجم داشت ولی وقتی بازار ایران دامنه نوسان دارد و قفل شدن در صف چه خرید و چه فروش باعث کاهش حجم معاملات نمیتوان این امر را بر ضعیف شدن روند تلقی کرد و حتی بلعکس اگر صف سنگین باشد میتوان معادل با حجم معاملات بالا یعنی قدرت روند دانست. و سوال بنده باتوجه به مثال‌های آخر کتاب که به بورس ایران در سهم مانند شپنا بود چطور آقای قنبر نژاد به اینکه در بورس ایران توجه نداشته در کل مطالب بسیار عالی و کاربردی به خصوص در شناسایی سقف و کف
مشاهد همه نظرات (۷۴)