دانلود کتاب تربیت به کمک نمایش و تئاتر در خانه و مراکز آموزشی و تربیتی

  • از: حسن دولت آبادی
  • ناشر: انتشارات سوره مهر
  • ۰ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب تربیت به کمک نمایش و تئاتر در خانه و مراکز آموزشی و تربیتی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب تربیت به کمک نمایش و تئاتر در خانه و مراکز آموزشی و تربیتی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب تربیت به کمک نمایش و تئاتر در خانه و مراکز آموزشی و تربیتی

کتاب تربیت به کمک نمایش و تئاتر در خانه و مراکز آموزشی و تربیتی نوشته حسن دولت‌آبادی، راهکارهایی را به والدین ارائه می‌دهد تا فرزندشان را به کمک بازی‌درمانی و نمایش‌درمانی تربیت کنند.

تربیت را باید آموخت و تنها قسمتی از آن از طریق تجربه و غریزه حاصل می‌شود. به همین دلیل، بهتر است روش‌های تربیت را از طریق افراد متخصص و کتاب‌های تخصصی یاد گرفت.

هدف این کتاب آن است که ضمن پرداختن به برخی نیازهای والدین و فرزندان چگونگی بهره‌گیری از امکان بسیار مهمی چون نمایش را، برای تربیت فرزندان، بررسی کند. در این کتاب تنها به روش‌های تربیتی پرداخته نشده، بلکه تلاشی است تا پدر و مادر نسبت به حساسیت موضوع و توانایی‌هایشان آگاه شوند و بر عملی بودن تربیت تأکید می‌کند.

در این اثر از شما در مقام پدر یا مربی، خواسته شده با شناختی که از خود، خانواده و فرزندتان دارید الگوهای رفتاری مناسب را برگزینید و در مسیر اهداف تربیتی یاد شده اقدام کنید. یک نکته قطعی است و آن اینکه اقدامات شما باید بر روش‌های علمی استوار باشد. اگر شما با آگاهی به این عرصه وارد نشوید و به تربیت خودبه‌خودی و بدون برنامه فرزندتان امیدوار باشید مانند معماری می‌مانید که بدون داشتن طرح و نقشه، دیوار را می‌چیند. ممکن است برخی از این گونه دیوارها در بنای نهایی به کار آید اما بدون تردید بسیاری از آن‌ها تخریب خواهد شد.

به جای آنکه فقط از کلام استفاده کنید، از داستان، نمایش، بازی‌های آموزشی و تدابیر متنوع دیگر بهره گیرید. یکی از امتیازهای این روش‌ها ایجاد فرصت برای اظهارنظر کودکان و مشارکت ایشان در فعالیت‌های موردنظر است.

خواندن کتاب تربیت به کمک نمایش و تئاتر در خانه و مراکز آموزشی و تربیتی به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

این کتاب برای والدین و مربیان مدارس و مهدکودک‌ها به‌خصوص مربیان تئاتر و نمایش بسیار مفید و کارآمد است.

در بخشی از کتاب تربیت به کمک نمایش و تئاتر در خانه و مراکز آموزشی و تربیتی می‌خوانیم:

کودک و والدین و مربیان او در عین حال که نقش‌هایی را در نمایش زندگی ایفا می‌کنند تماشاگران همان نمایش نیز هستند. کودکان از عاقبت بازی خود بی‌خبرند؛ اما والدین و مربیان اجازه ندارند بدون برنامه‌ریزی و نیز بدون آگاهی از نتیجۀ کار بازی کنند. همان‌طور که بازیگر حرفه‌ای تئاتر پایان نمایش را می‌داند ولی وانمود می‌کند از آن بی‌اطلاع است، والدین و مربیان هم از نتیجۀ عمل خویش آگاه‌اند و تشویق یا تنبیه را از سر دلسوزی، نه خصومت و دشمنی، به کار می‌بندند. زیرا قرار است نمایشی که ترتیب می‌دهند به تزکیۀ نفس و تربیت، یعنی ‌اصلاح یا تغییر رفتار کودک، بینجامد.

امروزه دیگر نمی‌توان با روش آزمون و خطا کودکان را تربیت کرد. والدین آگاه می‌کوشند از میان شیوه‌های تربیتی آن را که مؤثرتر و ماندگارتر و جذاب‌تر است برگزینند. به کارگیری برخی از این شیوه‌ها به تسلط و آگاهی والدین نیاز دارد و پیش‌آگاهی والدین ضروری است. داستان‌گویی و اجرای نمایش زنده و نمایش عروسکی از روش‌هایی است که به کارگیری آن‌ها به آگاهی قبلی والدین نیاز دارد.

تربیت به کمک نمایش شیوۀ بسیار مؤثری است تا ضمن تأمین نیاز کودک به سرگرم شدن به اصلاح رفتار او از راه‌های غیر مستقیم اقدام کنید. مشارکت کودک در فعالیت‌های تئاتری سبب موفقیت‌های بزرگ در بنیان‌های رفتاری او خواهد شد. این کتاب، در کنار روش‌های گوناگونی که مطرح می‌کند، می‌کوشد این آگاهی‌ها را از ساده‌ترین راه در اختیار شما قرار دهد.

 ۱۲۸ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-03-0428-7 

چاپ ۱۳۹۶: ۲۴۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۹۸۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمۀ مؤلف
مقدمۀ دوم: نقش نمایش و داستان در تعلیم و تربیت
قابلیت‌های تربیتی‌آموزشی نمایش و تئاتر
1. تربیت به کمک نمایش
الف) آموزش رفتارهای اجتماعی و شخصی به کمک نمایش
ب) نگاه در چشم
ج) دورشدن، دور کردن
2. تربیت به کمک تئاتر
الف) تربیت به کمک تئاتر عروسکی
درمان بیماری‌های روحی به کمک تئاتر
رفع برخی نارسایی‌های جسمانی به کمک تئاتر
کتاب‌های پیشنهادی
منابع

راهنمای دانلود کتاب تربیت به کمک نمایش و تئاتر در خانه و مراکز آموزشی و تربیتی

برای دانلود کتاب تربیت به کمک نمایش و تئاتر در خانه و مراکز آموزشی و تربیتی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  تربیت به کمک نمایش و تئاتر در خانه و مراکز آموزشی و تربیتی