دانلود کتاب تشخیص و پیگیری بالینی بیماری‌ها به کمک روش‌های آزمایشگاهی هنری: طب انتقال خون؛ همافرز


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب تشخیص و پیگیری بالینی بیماری‌ها به کمک روش‌های آزمایشگاهی هنری: طب انتقال خون؛ همافرز و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

کتاب‌های مرتبط

بیشتر ›

معرفی کتاب تشخیص و پیگیری بالینی بیماری‌ها به کمک روش‌های آزمایشگاهی هنری: طب انتقال خون؛ همافرز

کتاب تشخیص و پیگیری بالینی بیماری‌ها به کمک روش‌های آزمایشگاهی هنری: طب انتقال خون؛ همافرز نوشته‌ی ریچارد مک فرسون و متیو آر پینکوس، موضوعاتی مانند تجویز انتقال خون، سیتافرزیس اهداکننده، سیتافرز درمانی، موارد کاربردی همافرز درمانی، انتخاب اجزاء خون و... را مورد بررسی قرار می‌دهد.

چند مورد از نکات کلیدی که ریچارد مک فرسون (Richard A Mcpherson) و متیو آر پینکوس (Matthew R Pincus) در کتاب تشخیص و پیگیری بالینی بیماری‌ها به کمک روش‌های آزمایشگاهی هنری: طب انتقال خون؛ همافرز (Henry's clinical diagnosis and management by laboratory methods) به آن‌ها می‌پردازند:

- معیارهای واجد شرایط بودن اهدای خون به وسیله FDA برای به حداقل رساندن خطرات برای اهدا کننده و دریافت‌کننده خون بنا نهاده شده‌اند.

- شناسایی دقیق نمونه خون قبل از انتقال و نیز دریافت کننده مورد نظر مهم‌ترین گام در پیشگیری از واکنش‌های حاد همولیتیک انتقال خون است.

- انتقال پلاسما معمولا برای کمبود فاکتور انعقادی، DIC، کواگولوپاتی ترقیقی، برگشت فوری وارفارین و TTP مورد استفاده دارد.

در بخشی از کتاب تشخیص و پیگیری بالینی بیماری‌ها به کمک روش‌های آزمایشگاهی هنری: طب انتقال خون؛ همافرز می‌خوانیم:

دو نوع فرآورده پلاسمایی از طریق پلاسمافرز اهداکننده جمع آوری می‌شوند، پلاسمای منجمد تازه و پلاسمای منبع پلاسمای منبع اپلاسمایی است که از آن متعاقبا برای تولید فرآورده‌های فرعی استفاده می‌شود. این فرآورده‌های مشتق شده عبارتند از: آلبومین، ایمونوگلوبولین‌ها، کنستانتره‌های فاکتورهای انعقادی و واکنشگرهای آزمایشگاهی.

پلاسمای منجمد تازه (FFP) جزئی مایع از خون کامل است که ظرف 8-6 ساعت پس از جمع آوری منجمد شده است. فایده جمعآوری FFP از طریق پلاسمافرز آن است که 700-600 میلی لیتر پلاسما را می‌توان از یک اهدا کننده منفرد جمعآوری و سپس آن را می‌توان به واحدهایی متعدد از یک حجم معادل FFP مشتق از اهداهای خون کامل تقسیم کرد. به جای آن، تمام حجم آن را می‌توان به صورت پلاسمای غول‌آسا منجمد کرد.

فایده این واحدهای بزرگ محدود کردن تماس با اهدا کننده در بیمارانی است که به حجم زیادی از FFP مثلا در TPE برای پورپورای ترومبوسیتوپنیک ترومبوتیک نیاز دارند. فایده دیگر آن است که حجم زیاد جمع آوری می‌تواند تولید فراورده‌های با مصرف زیاد یا کمیاب مانند FFP نوع AB یا FFP عاری از IgA را به حداکثر برساند.

 ۷۶ صفحه، ۶ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-600-238-734-9 

چاپ ۱۳۹۷: ۱۷۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۶۰۰۰ ت - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

زمینه
جمع‌آوری خون
تهیه اجزاء خون
انتخاب اجزاء خون
تجویز انتقال خون
واکنش‌های انتقال خون
نتیجه
مقدمه
سیتافرزیس اهدا کننده
پلاسمافرز اهدا کننده
موارد کاربردی همافرز درمانی
سیتافرز درمانی
عوارض مشترک در تمام روش‌های همافرز در اهداکننده / بیمار
خلاصه

راهنمای دانلود کتاب تشخیص و پیگیری بالینی بیماری‌ها به کمک روش‌های آزمایشگاهی هنری: طب انتقال خون؛ همافرز

برای دانلود کتاب تشخیص و پیگیری بالینی بیماری‌ها به کمک روش‌های آزمایشگاهی هنری: طب انتقال خون؛ همافرز و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  تشخیص و پیگیری بالینی بیماری‌ها به کمک روش‌های آزمایشگاهی هنری: طب انتقال خون؛ همافرز