دانلود کتاب تصویربرداری ذرات مغناطیسی: مقدمه‌ای بر اصول تصویربرداری و تجهیزات اسکن


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب تصویربرداری ذرات مغناطیسی: مقدمه‌ای بر اصول تصویربرداری و تجهیزات اسکن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب تصویربرداری ذرات مغناطیسی: مقدمه‌ای بر اصول تصویربرداری و تجهیزات اسکن

کتاب تصویربرداری ذرات مغناطیسی: مقدمه‌ای بر اصول تصویربرداری و تجهیزات اسکن تالیف توبیاس نوپ و تورستن ام. بوسوگ با همکاری دیگر مولفان شما را با مفاهیم پایه‌ای فیزیکی، سخت افزار، داده برداری و بازسازی تصاویر برای درک روند کارکرد تجهیزات تصویربرداری آشنا می‌کند.

درباره کتاب تصویربرداری ذرات مغناطیسی:

این کتاب مقدمه‌ای است بر روشی نوظهور در تصویربرداری تحت عنوان تصویربرداری ذره مغناطیسی MPI که در سال 2001 توسط برنهارد گلایش در واحد تحقیقات شرکت فیلیپس در هامبورگ اختراع شد. MPI امکان تشخیص توزیع فضایی نانوذرات مغناطیسی که می‌توانند به عنوان ردیاب در تصویربرداری پزشکی به کار گرفته شوند را فراهم می‌کند. این روش ترکیبی از ویژگی‌های منحصر به فرد فراهم می‌کند که می‌توان به آن برای کاربردهای کلینیکی متعدد امید فراوان داشت. ویژگی‌هایی چون رزولوشن فضایی و زمانی بالا، حساسیت بالا را فراهم می‌کند. برخلاف چند روش رایج تصویربرداری کلینیکی، MPI از پرتوهای یونساز استفاده نمی‌کند، بنابراین در موارد استفاده طولانی مدت باز هم ایمن است.

از زمان علنی شدن MPI در سال 2005 چندین گروه، تحقیقات خود را روی آن آغاز کرده‌اند. به دلیل اینکه MPI ذاتا یک روش بر پایه ردیاب است، از آغازین روزهای آن، کانون تحقیقات روی هر دو بخش ماده ردیاب و تجهیزات اسکنر آن متمرکز شده است. گروه‌های تحقیقاتی در دارتموث، واشنگتن، آیندهوون و لوبک توسعه نانوذرات بهینه را برای MPI و بررسی در زمینه فیزیک این ذرات آغاز کرده‌اند. در زمینه تجهیزات اسکنر، محققان در شرکت فیلیپس پیوسته سخت افزار اسکنر را بهبود می‌بخشند و اسکنر حیوانی کوچک اولیه با قطر حفره 32 میلیمتر را به اسکنر پیش کلینیکی با قطر 12 سانتیمتر تبدیل کرده‌اند.

کتاب تصویربرداری ذرات مغناطیسی (Magnetic Particle Imaging: An Introduction to Imaging Principles and Scanner Instrumentation) حاصل همکاری نزدیک بین گروه‌های MPI در موسسه تحقیقاتی فیلیپس در هامبورگ، و دانشگاه لوبک است که از سال 2007 آغاز شده و انتشار چندین مقاله و ثبت اختراع نتیجه آن بوده است.

توبیاس نوپ (Tobias Knopp) و تورستن ام. بوسوگ (Thorsten M. Buzug) در این کتاب اغلب پیشرفت‌های MPI را از سال 2001 تا 2011 مطرح و آن‌ها را به صورت یکپارچه ارایه داده‌اند.

کتاب تصویربرداری ذرات مغناطیسی مناسب چه کسانی است؟

به دلیل مفاهیم بین رشته‌ای، ترجمه این کتاب می‌تواند آشنایی محققین فارسی زبان با تکنیک جدید تصویربرداری نانوذرات مغناطیسی را تسریع بخشد و امکان رصد پیشرفت‌های آن تا زمان ارائه کلینیکی، همگام با پژوهشگران سایر کشورها را مهیا سازد. این کتاب می‌تواند مورد استفاده دانشجویان و محققین علوم و مهندسی پزشکی، فیزیک پزشکی، پزشکی (رادیولوژی)، ریاضیات، فیزیک، و مهندسی برق و... قرار گیرد.

در بخشی از ار کتاب تصویربرداری ذرات مغناطیسی می‌خوانیم:

تصویربرداری توموگرافی، تشخیص‌های پزشکی را در طول دهه‌ی گذشته متحول کرده است و به عنوان ابزاری غیرقابل جایگزین در تشخیص برخی از بیماری‌ها شناخته می‌شود. از طریق تصویربرداری توموگرافی می‌توان تصاویر برشی (واژه یونانی) tomosاز داخل بدن بیمار را نشان داد. در قرن گذشته، بسیاری از این روش‌ها توسعه یافتند. معروف‌ترین و مرتبط‌ترین آن‌ها توموگرافی محاسباتی (CT)، تصویربرداری رزونانس مغناطیسی (MRI)، توموگرافی گسیل پوزیترون (PET)، توموگرافی گسیل تک فوتون هستند. هرکدام از این روش‌ها بر پایه یک اصل فیزیکی هستند که به طور مستقیم یا غیرمستقیم برای تصویربرداری استفاده می‌شود. به طور کلی این روش‌ها را می‌توان به دو دسته تقسیم کرد. دسته اول، اندازه‌گیری پارامتری است که مستقیما با ویژگی‌های بافت تحت آزمایش ارتباط دارد. این روش را می‌توان تصویربرداری تنی نام گذاشت. در روش دوم یک ردیاب را به درون بدن بیمار وارد می‌کنند و سپس توزیع مکانی غلظت ردیاب درون بدن را تصویربرداری می‌کنند. از روش‌های ذکر شده CT و MRIدر گروه اول قرار می‌گیرند که به ترتیب تضعیف پرتوهای ایکس و چگالی پروتونی درون بافت را اندازه گیری می‌کنند.

 ۲۵۵ صفحه، ۸ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-600-8265-95-5 

چاپ ۱۳۹۹: ۷۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۳۲۰۰۰ ت - 9.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

فصل اول: مقدمه
فصل دوم: تصویربرداری ذرات مغناطیسی
فصل سوم: چگونگی ساخت یک اسکنر MPI
فصل چهارم: قبل از بازسازی: تابع سیستم
فصل پنجم: از داده تا تصویر: بازسازی
فصل ششم: توپولوژی سیستم‌های خاص
فصل هفتم: کاربردهای MPI در پزشکی
مراجع
ضمیمه A: اصول پایه الکترومغناطیس
واژه نامه

راهنمای دانلود کتاب تصویربرداری ذرات مغناطیسی: مقدمه‌ای بر اصول تصویربرداری و تجهیزات اسکن

برای دانلود کتاب تصویربرداری ذرات مغناطیسی: مقدمه‌ای بر اصول تصویربرداری و تجهیزات اسکن و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  تصویربرداری ذرات مغناطیسی: مقدمه‌ای بر اصول تصویربرداری و تجهیزات اسکن