دانلود کتاب تعمیرکار اتوموبیل خود باشید

  • از: سید امیر موسوی
  • ناشر: انتشارات نظری
  • ۱۴ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب تعمیرکار اتوموبیل خود باشید و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب تعمیرکار اتوموبیل خود باشید و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب تعمیرکار اتوموبیل خود باشید

اساسی‌ترین هدف کتاب تعمیرکار اتوموبیل خود باشید نوشتۀ سید امیر موسوی، ارتقا دانش فنی خودرو جهت استفادۀ درست‌تر از یک اتومبیل است، دانسته‌های فنی در نگهداری خودرو به ‌تنهایی کارساز نیست.

با مطالعۀ دقیق و استفادۀ مطالب کتاب تعمیرکار اتوموبیل خود باشید، به ‌ارتقای هر چه بیش‌تر فن نگهداری خودروی خود بیفزایید. هدف امیر موسوی این است که با به‌ کارگیری ادبیات روان و ساده در این کتاب بتواند تکنیک‌های مهم و فنی جهت نگهداری اتومبیل را به شما عزیزان عرضه دارد.

هر چند علم مکانیک خودرو و علوم فنی آن دریایی از معلومات فنی خودرو محسوب می‌شود، کتاب تعمیرکار اتوموبیل خود باشید قطره‌ای از آن است.

بسیاری از افراد در زمستان برای روشن نشدن اتومبیل خود هزینه‌های گزافی را صرف مکانیک‌ها و تعمیرکاران می‌کنند، در حالی‌ که اگر کمی اطلاعات و شمه ‌فنی خود را به‌ کار بیندازند، می‌توانند صبح‌های زمستان ماشین خود را به راحتی روشن کنند. شما در کتاب تعمیرکار اتوموبیل خود باشید با تعدادی نکات کلیدی برای برطرف کردن عیوب احتمالی اتومبیل خود آشنا می‌شوید.

در بخشی از کتاب تعمیرکار اتوموبیل خود باشید می‌خوانیم:

وقتی که اتومبیل شما صبح با باطری نو روشن نمی‌شود، دلیلش آن است که در شب قبل رطوبت هوا روی موتور سرد نشسته و رطوبت حاصله بین قطعات باعث می‌شود که از رسیدن جریان کافی به شمع‌ها برای احتراق در سیلندر جلوگیری شود. در این حالت کاپوت جلوی اتومبیل را بالا زده و وایرهای شمع (سیم‌های شمع) را یکی پس از دیگری جدا کرده و شمع‌ها را باز کنید، سپس با پارچه‌ای خشک و تمیز سر شمع‌ها را پاک نمایید و بعد در جای خود بسته و دوباره استارت بزنید، البته همین کار ساده باعث روشن شدن اتومبیل شما می‌شود، هر‌ چند استارت‌ زدن و کشیدن ساسات و کمی گاز‌دادن نیز مؤثر است. ضمناً پس از روشن‌ شدن اتومبیل ساسات را برگردانید، البته اگر اتومبیل شما انژکتوری (پژو 1800 و پارس و سمند و پرایدهای مدل بالا و...) باشند نیاز به ساسات کشیدن نیست، چون که این اتومبیل‌ها مجهز به ساسات اتوماتیک هستند.

یادتان باشد که گاهی استارت‌ زدن مداوم باعث خفگی موتور و خیس‌ شدن سر شمع‌ها می‌شود، که در این حالت حتماً باید شمع‌ها را باز کرده تا رطوبت بنزین در داخل سیلندرها از بین رفته و شمع‌ها را دوباره ببندید. همچنین در موقع استارت کمی پدال گاز را فشار دهید، تا هوای بیش‌تری به سلیندر وارد شده و بنزین سریع بخار شود و زمان کم‌تری جهت استارت‌ زدن صرف شود.

به‌ یاد داشته باشید استارت‌ زدن طولانی باطری را خالی می‌کند، اگر با انجام تمام موارد فوق اتومبیل شما روشن نشد، شمع‌ها را باز کرده و از یک فندک جهت گرم ‌کردن الکترود شمع (نوک شمع) استفاده کنید، با این کار آن‌ها را خشک و گرم می‌نمایید. قبل از بستن شمع‌ها موتور را کمی بگردانید، اگر امکان گردانندن موتور نبود، در همان شرایط کمی آن را هول دهید، تا رطوبت داخل سلیندر خارج شود، سپس شمع‌ها را ببندید و وایر مربوط به آن را متصل نمایید، توجه داشته باشید اگر وایر را جابه‌جا ببندید، اتومبیل شما هرگز روشن نمی‌شود. پس از انجام تمام این مراحل اگر باز هم اتومبیل روشن نشد، حتماً نیاز به یک مکانیک دارید، تا از او کمک بگیرید.

 ۱۲۸ صفحه، ۹۹۳ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-6168-89-0 

چاپ ۱۳۹۰: ۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۳۲۰۰ ت - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

سخن مولف
فصل اول: روشن کردن اتومبیل
فصل دوم: کمک‌های اولیه اتومبیل
فصل سوم: توصیه‌هایی برای کاهش مصرف سوخت
فصل چهارم: لوازمات ضروری در اتومبیل
فصل پنجم: نگهداری خودرو و علت‌های گرم شدن موتور اتومبیل
فصل ششم: همه‌چیز درباره باطری و لاستیک
فصل هفتم: رانندگی در شرایط سخت
فصل هشتم: عیب یابی اتومبیل‌های انژکتوری
فصل نهم: نکاتی مهم، در مورد خرید اتومبیل کار کرده (دست دوم)

راهنمای دانلود کتاب تعمیرکار اتوموبیل خود باشید

برای دانلود کتاب تعمیرکار اتوموبیل خود باشید و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  تعمیرکار اتوموبیل خود باشید
مهدی ساداتی
۱۳۹۹/۶/۱۱
نسبت به قیمتش کتاب خوبیه
حمزه بابانژاد
۱۳۹۹/۴/۱۷
باسلام. محتوی کلی کتاب برای کسانیکه درقدمهای اولیه رانندگی هستندونیازمندآشنایی باعلوم مکانیکی تابدان حدکه گلیم خودرا ازآب بیرون بکشندوهنگام خرابی اتومبیل درراه نمانند، خوب است. امااین کتاب برای بنده بیشتر...
نیما امینی
۱۳۹۷/۱۰/۲۰
کتاب مفید و کاربردی مثل کمک‌های اولیه.
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۹)