دانلود کتاب تنفس با انرژی کی


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب تنفس با انرژی کی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب تنفس با انرژی کی

کتاب تنفس با انرژی کی که توسط استاد کوئیچی توهه از اساتید بنام آی‌کی‌دو نوشته شده است از کتب پرفروش در مجامع مختلف دنیا است. این کتاب به شیوه تمرین‌های تنفسی برای بهبود کیفیت زندگی، درمان بیماری‌ها و کسب قدرت تمرکز و... می‌پردازد.

کتاب "تنفس با انرژی کی" (Ki breathing) که در وصف انرژی موسوم به "کی" که در فرهنگ ژاپنی از انرژی‌های هستی است، توسط استاد کوئیچی توهه (Koichi Tohei) تالیف شده است. این کتاب توسط دو تن از اساتید مطرح آیکیدو ایران به نام‌های عادل شیرازی و عارف شیرازی (برادران شیرازی) به فارسی برگردانده و با توجه به تخصصی بودن موضوع کتاب، با وسواس هر چه تمام‌تر ترجمه آن انجام شده است. این کتاب به راه‌های انرژی درمانی و خویش درمانی پرداخته و آموزش می‌دهد چگونه بیماری‌ها و... را با انرژی کی درمان کنیم.

روش تنفس کی از تنفس قدیمی شینتو به نام "میسوگی نو کوکیو هو" آمده و نمونه‌های بارز درمان شده در متن بسیار اشاره شده است. اگر شما تنفس کی خود را به درستی انجام دهید می‌توانید بر هر نوع بیماری به طور طبیعی غلبه کنید. این مباحث که در رشته آیکیدو به اوج می‌رسد توسط استاد توهه به حدی کارآمد است که انجمن کی در کشور ژاپن به یکی از بزرگترین انجمن‌های موجود تبدیل و توسط وزارت سلامت، کار و رفاه ژاپن به صلاحیت شناخته شده است.

در بخشی از کتاب تنفس با انرژی کی می‌خوانیم:

حتی اگر به راحتی دم و بازدم انجام می‌دهید، بارها این عمل را تکرار کنید، ممکن است هماهنگی ذهن و جسم با جهان را فراموش کنید. اگر با تفکر هماهنگ شدن ذهن و جسم عمل بازدم را انجام دهید، به دنبال آن، دم به صورت طبیعی وارد ریه شما می‌شود. این عمل کمک می‌کند تا احساس هماهنگی با جهان را بدست آورید. خیلی از افراد این مسئله را به درستی درک نکرده‌اند و هنگام تمرین تنفس کی، میان دم و بازدم، عمداً نفس‌شان را نگه می‌دارند.

اگر عمداً نفس خود را نگه دارید، بدن خسته خواهد شد و اگر بدنتان را خسته کنید، تنفس برای مدتی سخت شده و نمی‌توانید آن را ادامه دهید. اگر بازدم خود را کنترل کنید و نفستان را حبس کنید، هوا به صورت طبیعی وارد بدن شما نمی‌شود. این امر یکی از دلایلی است که افراد بسیاری فکر می‌کنند دم از بازدم سخت‌تر است.

نباید مانع کی شوید. تنفس کی برای مبادله کی با جهان است. با گسترش کی، می‌توانید به صورت طبیعی کی دریافت کنید.

اگر هنگام تنفس مشکل دارید، شاید نفس کشیدنتان ایراد دارد. در این صورت نباید با آن مدارا کرده و می‌بایست وضعیت خود را بازنگری کنید و سپس دوباره آغاز کنید.

علاوه بر آن، وضعیت تنفس را از لحاظ طبیعی و صحیح بودن با تست‌های کی چک کنید. اگر به طور طبیعی بازدم و تنفس نکنید، احساس ناراحتی به شما دست خواهد داد. اگر در این حالت تست کی را انجام دهید، متوجه وضعیت ناپایدار خود خواهید‌ شد.

درست همانند تنفس معمولی، بهترین حالت، حالتی است که در مورد تنفس کی فکر نکنید. در این صورت اگر تست شوید، پایدار خواهید بود.

 ۱۵۰ صفحه، ۳ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-8590-86-6 

چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۲۰۰۰۰ ت - 6.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه‌ای از زبان استاد توهه
زندگینامه نویسنده
فصل اول: یکپارچگی انسان با جهان
فصل دوم: وضعیت صحیح بدن، اکسیر سلامتی
فصل سوم: هماهنگی جسم و ذهن با جهان
فصل چهارم: اکسیر حیات در تنفس کی
فصل پنجم: داشتن زندگی طبیعی لازمه حفظ سلامتی
فصل ششم: قدرت بخشیدن به نیروی زندگی
پیوست: شیوه‌های تنفس در سبک کوئیچی توهه

راهنمای دانلود کتاب تنفس با انرژی کی

برای دانلود کتاب تنفس با انرژی کی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  تنفس با انرژی کی

نظرات کتاب تنفس با انرژی کی

Menavat manaveeat
۱۳۹۹/۹/۳
سلام ممنون بابت زحمات شما اما کتاب خیلی مبتدی هست نقطه هارا وهمچنین تنفسهای ستون مهره‌ای خیلی مطالب مهمی هستن قطعا در کشور ژاپن تمرینات زیادی تعلیم داده میشود متاسفانه تمرینات کتاب خیلی کمه و در حد مبتدی به پایین. به امید اینکه شما دوستان عزیز کتابهای تخصصی تری به زبان فارسی ترجمه کنید
Elahe R
۱۳۹۸/۴/۲۷
ترجمه کتاب بسیار ضعیف بود در جایی از کتاب گفته نباید نفس را حبس کرد و این کار اشتباه در جای دیگه گفته نفس را حبس کنید و جملات مبهم که به نظر من ناشی از عدم تسلط کامل مترجم به زبان بوده و ترجمه لغت به لغت شده که این برای یه کتاب تخصصی اصلا ممکن نیست
سایا سایا
۱۳۹۷/۳/۲۹
بنظر من کتاب مقداری نامفهوم بود و فقط روی پوزیشن صحیح‌ی مقدار کار کرده و دانستن این مطالب، در حجم کمتر و با هزینه کمتر مناسبه. بیشتر برا افرادی که میخوان تخصصی کار کنند بهتره وگرنه مراقبه ساده کار سختی نیست
مشاهد همه نظرات (۱۵)