دانلود کتاب تنگسیر

  • از: صادق چوبک
  • ناشر: انتشارات نگاه
  • ۱۳ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب تنگسیر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب تنگسیر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب تنگسیر

کتاب تنگسیر را بسیاری شاهکار صادق چوبک می‌دانند. داستانی بر مبنای عدالت‌خواهی و سر به شورش برداشتن مردی که در تنگنای رذالت‌های معتمدین یک شهر، حاصل عمری زحمتش بر باد رفته می‌بیند و چون هیچ مرجعی را برای دادخواهی نمی‌یابد تحمل این ننگ را نمی‌کند. سلاح بر می‌گیرد و همه آنان که سال‌ها تحقیرش کرده‌اند مجازات می‌کند.

رمان تنگسیر، داستان ظلمی است که نهایتاً سبب انتقام‌گیری و مبارزه‌ای فردی علیه بی‌عدالتی اجتماعی موجود می‌شود. داستان در فضایی کاملاً بومی تعریف می‌شود، تماماً با لهجه و اصطلاحات بومی منطقه‌ای به نام تنگسیر در بوشهر. «زار محمد» قهرمان داستان برای پس گرفتن طلبش از سوداگر و وکیل و حاکم شرع و دلال که همگی با همدستی پول او را بالا کشیده‌اند شخصاً اقدام به احقاق حق می‌کند.

یکی از معدود داستان‌هایی است در ایران که سبب پیوند کتاب و سینما شده است. چوبک روان می‌نوسید با ذکر دقیق جزئیات که تمام داستان در ذهن مخاطب شکل می‌گیرد.

صادق چوبک در ۱۲ تیرماه ۱۲۹۵ در بوشهر متولد شد.
بیشتر آثار چوبک درمورد فقر خدا و دین ستیزی می‌باشد. او می‌کوشد با عریان کردن حقیقت به طرح تمایلات جنسی و طبقه مستضعف جامعه می‌پردازد. عده ای از منتقدان او را ناتورالیسم  و عده‌ای او را نویسنده رئالیسم می‌دانند.

رمان تنگسیر با آمیزه‌ای از رگه‌های اجتماعی و سنن مردم تنگستان، برشی تاریخی از اواخر دورهٔ قاجار است.
تنگسیر، به مردی و زنی از مردم تنگستان که از توابع دشتستان است گفته می‌شود. در این رمان نیز یک تنگسیر بی‌نشان و پابرهنه‌ای را داریم که بومی‌ها “زارمحمد”ش می‌گویند و در بوشهر دکان جوفروشی دارد و هر روز، آفتاب نزده از دهکدۀ ”دواس” با پای پیاده راه می‌افتد می‌رود سر کارش و شبانه که هوا خنک است باز می‌گردد. از زوایای ذهن شخصیت اصلی داستان و تک گویی‌های درونی وی، زندگی تنگسیر مرور می‌شود.

 ۲۳۰ صفحه، ۹۴۲ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-351-162-3 

چاپ ۱۳۸۲: ۲۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۵۰۰۰ ت - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

سخنی با خواننده
فرهنگ واژه‌ها و اصطلاحات و مثل‌ها
پیوست‌ها
پیوست یک: شیر محمد
پیوست دو: اثری چاپ نشده از صادق چوبک

راهنمای دانلود کتاب تنگسیر

برای دانلود کتاب تنگسیر و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  تنگسیر

نظرات کتاب تنگسیر

Ali Fattahi
۱۳۹۹/۶/۹
تنگسیر، تنگسیری که آغوشش کاغذ وصیت رئیس علی دلواری بود، رئیسی که در دل دلوار سدی بود تا نگذارد نخلستان‌ها با پلشتی و گند مرداب انگلیس سیراب شود، تنگسیری که در تنگی سیر کرد و آنقدر تنگش گرفتند تا در نهایت مارتین و بوی باروت همچو آذرخشی، خانه‌ای بنام ستم و شجری بنام پایمال را، ویران کرد و به مسلخ حق و عدل ریشه خشکاند و تن افکند. آری، تنگسیر ساده دل است، لیک اگر به زور و ناروا زنجیرش بکشی، چنان کاری کند که هم تک تک حلقه‌های زنجیر ازهم بگسلند و هم رعشه‌ای بر تن دریا بیفتد که ماهی‌ها آرزو کنند که‌ای کاش در خشکی می‌زیسته‌اند. آری، تنگسیر فرشش دریاست و عرشش هم دریا...
زهرا امینی
۱۳۹۹/۲/۲۲
عالی بود، توصیفاتشم عالی بود و با وجود اینکه بعضی قسمتا با لهجه جنوبی بود خیلی دلنشین و قابل فهم بود👌
M21 4674
۱۳۹۹/۶/۲۳
نشر رمان‌های خوب ایرانی باید جدی تر دنبال بشه. ممنونم از کتابراه.
مشاهد همه نظرات (۷)