دانلود کتاب تو! از استخوان‌ها ماهیچه‌ها و مفاصلت چه می‌دانی؟


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب تو! از استخوان‌ها ماهیچه‌ها و مفاصلت چه می‌دانی؟ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب تو! از استخوان‌ها ماهیچه‌ها و مفاصلت چه می‌دانی؟

تو! از استخوان‌ها، مفاصل و ماهیچه‌هایت چه می دانی؟ داشتن قلب لنس آرمسترانگ و مغز آلبرت انیشتین، در صورتی‌که نتوانید از روی توالت بلند شوید، ذره‌ای ارزش ندارد. دکتر مایکل فردریک رویزن و دکتر محمد سی اوز که جزء افراد برجسته در زمینۀ پزشکی هستند، در اینجا به استخوان‌ها، مفاصل و ماهیچه‌ها اشاره می‌کنند که با هم، ماشین حرکتی بدن انسان را تشکیل می‌دهند.

کتاب چهارم دکتر مایکل فردریک رویزن با عنوان تو! از استخوان‌ها، مفاصل و ماهیچه‌هایت چه می دانی؟ (You! The Owner's Manual: an Insider's Guide to the Body that Will Make You Healthier and Younger)، بزرگ‌ترین باورهای غلط موجود دربارۀ حرکت را برای ما آشکار می‌سازند:
- هرچه بیشتر ورزش کنید برایتان مفیدتر است.
- استخوان‌های شما ساختارهای جامد و یکپارچه‌ای هستند که با بالارفتن سن به‌میزان معینی فرسوده می‌شوند و از بین می‌روند.
- مردان از ابتلا به بیماری پوکی استخوان در امان هستند. اما با وجود این‌که استخوان‌های شما بیشتر شبیه تیرآهن‌های فلزی هستند، تا خلال دندان، سیستم اسکلتی - ماهیچه‌ای بدنتان حین رشد اعمال شگفت‌آوری را انجام می‌دهد. شاید در حال حاضر خیلی نگران استخوان‌ها، مفاصل و ماهیچه‌هایتان نباشید، ولی افزون بر دلایل دیگر، استخوان‌ها، مفاصل و ماهیچه‌ها در چگونگی پیر شدن ما از اهمیت زیادی برخوردارند. سیستم اسکلتی به بدنتان شکل می‌دهد و به شما اجازه می‌دهد راست بایستید. به‌علاوه این سیستم اسکلتی اندام‌های داخلی بدنتان را از آسیب‌های ناشی از سقوط، زمین خوردن، تصادفات و پرتاب چاقوی شعبده‌بازان حفظ می‌کند.

دکتر مایکل اف رویزن (Dr. Michael Fredric Roizen) یک متخصص بیهوشی و داخلی آمریکا است، نویسنده‌ای که برنده جایزه و افسر ارشد سلامتی در کلینیک کلیولند شد. محمت آز یا دکتر محمد سی اوز (Mehmet, Cengiz Oz) پزشک جراح و متخصص قلب، ترک‌تبار آمریکایی است. شهرتش بیشتر به‌خاطر برنامۀ تلویزیونی دکتر آز است. وی حامی تئوری پزشکی جایگزین است و توسط بسیاری از متخصصان، مراجع دولتی و ناشران، از جمله ماهنامۀ پاپیولار ساینس و هفته‌نامۀ نیویورکر، به‌دلیل ارائۀ مطالب غیرعلمی مورد نقد قرار گرفته‌است.

در کتاب تو! از استخوان‌ها، مفاصل و ماهیچه‌هایت چه می دانی؟ به مسائل بسیاری که می‌تواند سیستم اسکلتی بدنتان را به مخاطره بیاندازد، اشاره شده : افتادن از دوچرخه، سرخوردن روی یخ یا دریافت ضربۀ ساطور! ولی آنچه بیش از همه می‌تواند به سیستم اسکلتی بدنتان آسیب برساند، عاملی است که در سلامت عمومی بدنتان از اهمیت زیادی برخوردار است: فعالیت‌های فیزیکی و ورزش. با این‌که مفید بودن بعضی چیزها (سبزیجات، چک 100 دلاری) و یا مضر بودن بعضی دیگر (هات‌داگ، چک برگشتی) برای ما به‌اثبات رسیده، ولی مفید بودن فعالیت‌های ورزشی هنوز در هالۀ ابهام است. مسلماً فعالیت فیزیکی و ورزش به سلامت عمومی بدنمان کمک می‌کند - قلب، مغز و استخوان‌هایمان - ولی باید توجه کنید که فعالیت فیزیکی شدید می‌تواند به استخوان‌ها، مفاصل و ماهیچه‌های شما آسیب برساند.

 ۸۹ صفحه، ۷۸۸ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-7640-58-7 

چاپ ۱۳۸۴، قیمت الکترونیکی: ۶۲۰۰ ت - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

بزرگترین باورهای غلط موجود درباره‌ی حرکت
انهدام باور غلط اول
ساختار استخوان‌ها، مفاصل و ماهیچه‌های شما
استخوان‌ها
انهدام باور غلط دوم
مفاصل
ماهیچه‌‌‌ها (عضلات)
برنامه‌ی عملی برای جوان‌تر ماندن
اقدام اول: ورزش به اندازه‌ی کافی
اقدام دوم: استفاده از مواد غذایی تقویت کننده
اقدام سوم: روش‌های درمانی دیگر
اقدام چهارم: تغییر در شیوه‌ی زندگی

راهنمای دانلود کتاب تو! از استخوان‌ها ماهیچه‌ها و مفاصلت چه می‌دانی؟

برای دانلود کتاب تو! از استخوان‌ها ماهیچه‌ها و مفاصلت چه می‌دانی؟ و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  تو! از استخوان‌ها ماهیچه‌ها و مفاصلت چه می‌دانی؟
رضا خوش خو
۱۳۹۷/۱۱/۲۲
عالی و کاربردی
محسن احمدی
۱۳۹۸/۵/۲۸
عالی و فوق‌العاده کاربردی و علمی و فنی
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۲)