دانلود کتاب تک تیرانداز (اسنایپر) جلد اول


افزودن به کتابخانه

برای دانلود قانونی کتاب تک تیرانداز (اسنایپر) جلد اول و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب تک تیرانداز (اسنایپر) جلد اول

کتاب تک تیرانداز (اسنایپر) جلد اول، تالیف حمید فرامرزپور، تاریخچه به وجود آمدن نیروهای تک‌تیرانداز را در ارتش‌های مختلف جهان و اهمیت آنان را در میدان‌های جنگ و نقش کلیدی آنان در ادامه و پیشرفت این جنگ‌ها را شرح می‌دهد.

در این کتاب خصوصیات و عملکرد نیروهای تک‌تیرانداز در عملیات‌های جنگی که در مناطق مختلف جهان روی داده است با تاکتیک‌های جنگی، شرایط نشانه‌گیری و استتار موضع مخفی آنان در زمان‌ها و فصول مختلف شرح و توضیح داده شده است.

کلمه اسنایپر "sniper" از کلمه انگلیسی "to snipe" به معنی شلیک از موضع مخفی گرفته شده است و بعضی اوقات در مقالات نوشته شده به زبان فارسی از کلمه اسنایپر هم استفاده می‌گردد و در زبان فارسی معادل واژه "sniper" کلمه تک‌تیرانداز است که در مقالات و کتاب‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد، در زبان عربی فرد تک‌تیرانداز را "قناس" و اسلحه فرد تک‌تیرانداز را "قناسه" می‌نامند، تک‌تیراندازان در جبهه‌های جنگ و نبرد همیشه نقش مهمی را بازی می‌کنند خاطراتی که از نبردهای گذشته بر جای مانده است چنین نشان می‌دهد که یک گروه کوچک از نیروهای تک‌تیرانداز توانسته‌اند با شلیک‌های مؤثر و ترورهای بی‌امان خود جلوی یک لشکر از نیروهای پیاده دشمن را بگیرند، به گفته نیروهای تک‌تیرانداز زبده و تائید مربیان آموزشگاه‌های تک‌تیراندازی یک نیروی تک‌تیرانداز زبده و حرفه‌ای و ماهر با اسلحه مخصوص تک‌تیراندازان می‌تواند در مدت زمان یک دقیقه پنج مرتبه به سوی اهدافی نشانه‌گیری و شلیک مؤثر بکند.

او برای هر نشانه‌روی و اصابت گلوله به هدف مورد نظرش فقط ده ثانیه وقت تلف می‌کند که این زمان شامل تعویض کردن خشاب اسلحه او هم می‌گردد که 5 تا 10 ثانیه از کل وقت او را می‌گیرد، بنابراین یک گروه ده نفره از نیروهای تک‌تیرانداز آموزش دیده و با تجربه و حرفه‌ای می‌توانند در مدت زمان یک دقیقه به 50 نفر از نیروهای متخاصمشان نشانه‌روی و با اصابت گلوله آنها را نقش بر زمین کنند. (گذری بر تاریخ جنگ جهانی دوم نشان می‌دهد که ارتش آلمان نازی از نیروهای تک‌تیرانداز ماهر خود در شرق اروپا در برابر نیروهای اتحاد جماهیر شوروی و در غرب اروپا در مقابل نیروهای متفقین استفاده شایانی کردند.)

مدت زیادی از جنگ عراق و ایران می‌گذرد، در آن جنگ هشت ساله نیروهای دلیر ایرانی (ارتش، سپاه، بسیج) رشادت‌های زیادی از خود در میدان‌های نبرد بر جای گذاشتند که در خاطره‌ها باقی مانده است. هم اکنون زمان صلح است و آموزش‌های نیروها نظامی همیشه در حال انجام می‌باشد و یکی از این آموزش‌ها تعلیم و تربیت نیروهای تک‌تیرانداز زبده و حرفه‌ای است.

در کتاب تک تیرانداز (اسنایپر)، همچنین خاطراتی از نیروهای تک‌تیرانداز زبده ارتش‌های دنیا که عملیات تک‌تیراندازی توسط آنان در نبردها و جبهه‌های مختلف جنگ انجام داده‌اند را توضیح می‌دهد. اگرچه تمام این روایت‌ها و مثال‌ها تجربه‌های مربوط به گذشته می‌باشند که با سختی و تلف شدن نیروهای زیادی که در جنگ‌ها شرکت کرده‌اند به دست آمده است اما هنوز کارائی خودشان را از دست نداده‌اند و شناختن و مرور این روایت‌ها درس خوبی برای نیروهای تک‌تیرانداز ما می‌گردد. البته امیدواریم هیچ جنگ دیگری در سرزمین عزیزمان ایرانی‌ها رخ ندهد.

 ۲۰۳ صفحه، ۵ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-8205-42-5 

چاپ ۱۳۹۵: ۱۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: رایگان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
افزودن به کتابخانه

فهرست مطالب

مقدمه
تاریخچه پیدایش نیروهای تک‌تیرانداز و اولین شلیک مؤثر آنان
تک‌تیراندازان معروف نامی جهان
سازماندهی و وظایف گروه‌های تک‌تیرانداز
معیار انتخاب پرسنل جهت آموزش نیروهای تک‌تیرانداز
عملکرد زنان تک‌تیرانداز در جنگ و نبرد و مقایسه آنان با مردان تک‌تیرانداز
تاکتیک‌های حرفه‌ای تک‌تیراندازان در میدان‌های نبرد
هدف‌های که نیروهای تک‌تیرانداز باید تحت نظر داشته باشند
وظایف تک‌تیرانداز در جبهه‌های جنگ و نبرد
انتخاب موضع مخفی کمین برای تک‌تیرانداز
تحرک و جابه‌جائی تک‌تیراندازان در هنگام روز در جبهه‌های جنگ و نبرد
عملیات تک‌تیراندازان برای از بین بردن دیدبان‌های توپخانه دشمن
اخلال و جلوگیری در حمله دشمن توسط نیروهای تک‌تیرانداز
تاکتیک و حمله تک‌تیراندازان در نبرد و زد و خوردهای شهری
ایجاد تله توسط تک‌تیرانداز برای از بین بردن اهداف مهم دشمن
شناسایی نشانه‌های وجود نیروهای تک‌تیرانداز در جبهه‌های جنگ
چگونه نیروهای متخاصم با آتش تک‌تیرانداز خودی برخورد می‌کنند؟
پیدا کردن موضع مخفی نیروی تک‌تیرانداز دشمن
مترسک (گول‌زن) برای فریب دادن تک‌تیرانداز دشمن
استفاده از درخشش لنز سیستم‌های اپتیکی برای گمراه کردن نیروهای دشمن
منابع

راهنمای دانلود کتاب تک تیرانداز (اسنایپر) جلد اول

برای دانلود کتاب تک تیرانداز (اسنایپر) جلد اول و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  تک تیرانداز (اسنایپر) جلد اول
فرزانه حسن زاده
۱۳۹۶/۱۱/۲۵
خوندنش واقعا لذت بخشه. ممنون از نویسنده و کتابراه
Ahmad Rahimzadegan
۱۳۹۷/۴/۲۹
تو هر صفحه فقط یه پیام داره
اطلاعات جمع کنید بدید به فرمانده. اطلاعات جمع کنید بدید به فرمانده
400 صفحه فقط همین
Mahdi Ghasempour
۱۳۹۷/۷/۹
خوب بود ولی توضیح الکی زیاد داده...
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۵۹)